Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik az incel probléma?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a mai világban különböző okoknak köszönhetően a férfiak egyre alacsonyabb aránya jut párkapcsolathoz. Ilyen okok az online ismerkedés elterjedése, a közösségi hálók, a megfordult demográfiai piramis, a férfi születések egyre magasabb száma, valamint a patriarchátus megszünése és a feminizkus elterjedése.


Mások szerint viszont az incelek száma mindig is alacsony volt és most is az. A különbség, hogy ma a világ különböző pontjain élő incelek az interneten egymásra találnak és nőgyűlölő ideológiákat gyártanak.



2021. ápr. 22. 12:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
80%

"Működött 10 éve. Ma már ez a lány is ugyanakkor figyelmet kap az online felületeken. Az online kieső desperate fiúk pedig megadják neki ugyanezt offline."

Ezeket a véleményeket mindig olyan szórakoztatónak találom. Amit írsz igaz, azokra, akik aktívan jelen vannak a közösségi oldalakon, de ők meg többnyire nem a csendes lányok a sarokból.

Egész egyszerűen, képtelen vagy/képtelenek vagytok felfogni, hogy nem minden nő egyforma és nem minden nő élete azonos.

Én pl egy egyszerű csajszi vagyok, sokak szerint szép, ha odateszed magam, forgolódnak utánam, de a sima hétköznapokban sajnálom rá az energiát. Mivel nem vagyok aktív a közösségi oldalakon, illetve az egy szem Facebookon, amire regisztrálva vagyok, nem kapok napi x megkeresést férfiaktól és a való életben se szórják előttem kiéhezett férfiak a rózsaszírmot. Ezek a ti képzelgéseitek, amiket a társkereső oldalakra és a közösségi oldalak felkapott nőire alapoztok. Egyszerűen nem reális, amit írsz és amit itt napi 5x leírnak különböző kérdések kapcsán.

2021. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:

[link]


De reális. Miután nem hittem el, én is kipróbáltam Budapesten ugyanezt.

2021. ápr. 23. 17:46
 43/64 anonim ***** válasza:
62%
Hú te milyen élettelen lehetsz...
2021. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
84%
Remek, de ez megint egy társkereső. Bár valóban érdekes, ha egy ennyire kövér nőre itthon olyan hatalmas keresletet tapasztaltál.
2021. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:
45: Jó ennyire ronda azért nem volt a magyar csaj.
2021. ápr. 23. 19:04
 46/64 anonim ***** válasza:
79%

Létezik.


Eleve kb. 5% férfitöbblet van 40-45 éves korig. Nem csak Magyarországon van így, ez egyszerű biológia. Kb 4-5%-al több fiú születik.


Ez egymillió főre vetítve 50 ezerrel(!) több férfit jelent, mert egyszerűen nincs annyi nő. Ezt némileg kompenzálja, hogy manapság nem egyetlen ember mellett szokta leélni az életét a többség, tehát folyamatosan kerülnek ki "új szinglik" a húspiacra.


Viszont nem eléggé. A feminizmus terjedésével, a nők jogainak növekedésével, öntudatra ébredésével sok évezred -elsősorban- patriarcha berendezés után a nők igényei, elvárásai mindössze pár évtized alatt megváltoztak, összességében óriásit nőttek.

A nők szavára a közéletben, jogi életben is többet adnak már, pl. az ötvenes években még azért is a nőt alázták meg, ha megerőszakolták és teherbe esett, ma már egy rosszult sikerült bók, vagy akár korholt vádak miatt is képesek elítélni az adott férfit, vagy akár az egész férfitársadalmat. Gondolok itt a metoo-mozgalomra. Szörnyű dolognak tartom a nemi erőszakot, de hadd ne mondjam mit gondoljak azokról a nőkről, akik a -feltételezett- bűncselekmény után akár évtizedekkel borítanak, hogy vagyonhoz jussanak, vagy egyszerűen bosszút álljanak.


Az incelek számának növekedését elősegíti még a jelenlegi gazdasági, lakhatási válság. Bár -elvileg- a nemek közt egyenlőség van, gyakorlatilag a férfi biológiai szerepe egy stabil, élhető életszínvonal, környezet biztosítása. Ezt a nők el is várják, valahol jogosan, mert pl. szülésnél, terhességnél, menzesznél, neadjisten súlyosabb fertőzésnél ők fognak kimaradni a munkából, ergo nagyobb esélyük van arra, hogy kirúgják őket.


(Itt azért tisztáznék pár dolgot. Nem, nem minden nő haszonleső. Óriási nagy baromság azért elutasítani egy 25-35 éves férfi közeledését, mert még a családi házban lakik, ha amúgy egy összeköltözés után fenn tudná tartani az albérletet, biztosítani tudná az étkezést a párjával együtt a fizetéséből.)


Visszatérve a gazdasághoz, a jelenlegi változó (ipar 4.0, K+F, automatizálás), válságban lévő gazdaság miatt kevesebb ember jut megbízható, jól jövedelmező álláshoz, akár megfelelő végzettséggel, tapasztalattal is. Egy egyszerű eladóról, operátorról nem is beszélve. Ez azt jelenti, hogy kevesebb férfi talál állást.


Egy szegény, fiatal lány simán elvetetheti magát, akár egy gazdag férfivel, ha el tudja őt viselni. Undorító, és egyáltalán nem PC lesz ez a mondat, de a szexet sem "kell" élveznie. A férfiaknál ez nem opció, mert (viagrától eltekintve) ők nem tudják eltitkolni, ha szexuálisan nem izgatja őket adott nő. A nők viszont igen, ezért a legősibb szakma a prostitúció.

Ezután a nőnek nincs más dolga, hogy pár évvel később válik, és a házasságból - nagy valószínűséggel - vagyonra tesz szert, aminek segítségével új életet kezdhet.


A férfiaknál ez nem opció. Egy férfi alapból senkinek sem kell. Max. egy kiéhezett, negyvenes nőnek, de eltartani egy férfit senkit sem fog. Sőt, mint feljebb írtam, egy válás után is ma már általában a férfi húzza a rövidebbet.


Ezért is van az, hogy a hajléktalanok túlnyomó többsége férfi. Egy nőnek -ha eléggé alálő és nincsenek komoly elvárásai- szinte elég csak mosolyogni.


A gazdasági "incel" szempontok után jöjjön egy kis történelem, társadalomtudomány. Szerény véleményem szerint főleg a középkorban, muszlim országokban akár mindmáig sokkal több "incel" volt/van, mint gondolnánk.


A muszlim országokban elfogadott volt a többnejűség, poligámia. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy a gazdag sejkek lényegében megvásárolták a nőket, a jobbágy Juszuf meg akár élete végéig szűz maradhatott. Mert kinek kell egy jobbágy férfi, aki koszos, büdös, lestrapált, szegény? Na igen. Senkinek.


Tévképzetei ne legyenek senkinek, a többnejűség tilalma ellenére az európai urak is megoldották a nőproblémáikat. VIII. Henrik új egyházat alapított, hogy újraházasodhasson. A nők pedig ezután is hozzámentek feleségül, a rossz híre és az egyre romló fizikai és mentális állapota ellenére.


Természetesen Henrik nem tökéletes példa, mert akkor még elrendezett házasságok voltak.


Mészáros Lőrinc és Rogán Antal új házasságai viszont remek példák. Az inceleknek abban tökéletesen igazuk van, hogy az ilyen, befolyásosabb üzletemberek kivásárolják a húspiacról a nőket.


Itt még mindig lehet velem vitatkozni, hogy ezek a nők amúgy is teljesen eltérő körökben mozognak, mint egy átlag "incel", és itt visszatérnék ahhoz, amit feljebb írtam.


Egy fiatalka kis eladólánynak sokkal nagyobb esélye van magasabb társadalmi státuszú (mérnök, menedzser, szakember stb) párt találni, mint a szomszéd árufeltöltő fiúnak.


Ha az árufeltöltő fiúnak össze is jön egy számára álomnő (nem fog), okkal lesz féltékeny a párjára, mert a lány a képességeiből, adottságaiból kifolyólag továbbra is kaphatnak bókokat, meghívásokat, utalásokat akár sokkal vonzóbb férfiaktól is. A féltékenység viszont megmérgez egy kapcsolatot, és sokszor már csak ezért sem lőnek alá a lányok párválasztáskor.


Na, valamennyire szerintem sikerült elővezetnem a véleményemet.


Az incel probléma gyökere a kereslet-kínálatban rejlik. A társkeresés egy kőkemény piac. A világ legjobb, legbecsülendőbb embere is "beárazható", és egyáltalán nem kizárt, hogy nem a húspiac legalján fog elhelyezkedni.


A lányokra nagy a kereslet. Nagyon nagy. Ezáltal a férfi (főleg a fiatal, tapasztalatlan) értéke inflálódik, annyira, hogy ha egyáltalán föl szeretné kelteni a lány érdeklődését, már akkor többet kell fektetnie a kapcsolatba (NEM! csak pénzt. Időt, törődést, energiát, lelkierőt. Közben egy óriási csalódást, pofáraesést kockáztatva), mint amennyit visszakaphat (pl. egy nem vonzó, átlagos srác max. buksisimit, "jó pontot" kap a lánynál).


Az incelprobléma szerintem a világon lévő egyéb egyenlőtlenségekkel kéz a kézben jár.


Rengeteg ember a világon egymást taposva küzd a Maslow-piramis legaljáért (egy mérnöki karon meg a fiúk a kevés csúnyácska lányért), miközben jóval kevesebb ember a Maslow-piramis csúcsán csücsülve felülről nevet rajtuk, kihasználja őket, hamis ígéreteket hajtogatva.


Szerintem az incel probléma egy tünet, tünete egyéb más társadalmi, politikai, gazdasági problémák összességének. Kína és az egy gyermekes törvény erre remek példa. Tízmilliókkal több férfi él ott, mint nő.


Amerikában, Európában pedig szerintem elsősorban a lakhatási, megélhetési problémák és az új eszmék (feminizmus, metoo, stb) megjelenése okozzák ezt.


Egy olyan országban, ahol gőzerővel épülnek a panelek, bérlakások, van fejlett ipar és mezőgazdaság ill. szolgáltatások és K+F, van megfelelő születésszám és a középosztályból is van "utánpótlás" (ergo nem csak a C típusúak szülnek), a gyerekek fejlődését és lelki világát szülők, szakemberek, pedagógusok megfelelően figyelemmel kísérik (anélkül, hogy rányomnák az SNI bélyeget), az iskolai verbális/fizikai erőszakot elnyomják, a gyerekeket megfelelően felvilágosítják, ott szerintem az incelek, femcelek, egyéb mentálisan beteg emberek száma nagyon minimális lenne.


Amerika nem ilyen (onnan indult az incel szubkultúra), a távol-keleti országokban óriási a férfitöbblet és/vagy a szigorú hagyományok miatt bonyolult a párválasztás, a közel-keleti országokban még mindig jelen van a többnejűség, az afrikai országokban nincs megfelelő felvilágosítás (ezért szülik halomra a gyerekeket az éhezések ellenére), Európában (és Észak-Amerikában) pedig az előnytelen társadalmi változások okoznak problémát.


A kör bezárult.


Végszó: a kereslet és a kínálat nem metszi egymást.

2021. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:
Mindjárt megy a dislike a feminista nőktől.
2021. ápr. 24. 13:36
 48/64 anonim ***** válasza:
27%

#48


Az biztos.


De felőlem nyugodt szívvel pirosozzanak, HA meg tudnak engem cáfolni. Ellenkező esetben csak az általam leírtak igazságát támasztják alá.

2021. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
71%

47: Valamennyire mi, férfiak tehetünk erről. Ha nem tepernének a férfiak a legutolsó nőért is 10 körömmel, akkor talán nem lenne ekkora válogatás a nők részéről.

Megy a nyalizás meg lájkolás mindenütt, nem csoda ha átlagMarinak is elszáll a realitásérzéke és minimum Claudia Shiffernek képzeli magát :)

2021. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
51%

#50


Ezzel tisztában vagyok, én pl nem akarok minden áron párkapcsolatot, és nem is vagyok az a nagyon szerelmes típus. Nem akarok párkeresésnél túlzottan alálőni, az első jöttmenttel összejönni. Ha mindegyik férfi így gondolkodna, a lányoknak is a helyén lenne az önismerete.

2021. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!