Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek az olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az olyan férfiakról akik csak azért hogy végre barátnőjük legyen mealkusznak és inkább összejönnek olyan nővel, akik nem igazán az esetük?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 16:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
75%

Egy felszínes nőnek tartottam magam amíg az itteni válaszokat el nem olvastam...

Mentségemre szóljon, azt hittem "megalkuvás" alatt, ezeket értitek (idéztem egy másik kérdés alól):

[link]

[link]

[link]

[link]

(a lista 1-4 közti elemeire célzok)

[link]

A kontextus kedvéért, így női szemmel a kérdező által linkelt nőt egy erős 8-asra, magamat meg 2-esre értékelném az általam linkelt skála és a szépérzékem alapján. Itt vannak azok a férfiak akiket megalkuvásnak érzek: [link]

Na de mi a megalkuvás? Nem a 9 alattiak, én úgy működök mint egy kapcsoló: 1-3 között nem létesítek kapcsolatot senkivel 4-től fölfelé pedig bárkivel, mindenféle hiányérzet nélkül - szóval én nem a 10-es skálában hiszek, hanem a 2-esben.

Mivel ha vonzódok valakihez szexuálisan akkor mindegy, hogy a társadalom őt most egy "használt Opelhez" vagy "Teslához" hasonlítja, a boldogságom a lényeg.

Én nem alkuszom meg: gyalog járok, ha kell akkor hajtom magam, nem jövök össze olyannal aki nem jön be (ezért vagyok egyedül, ami így is fog maradni a már kiemelt okok miatt), és azt gondolom, hogy a megalkuvók csak az érdekkapcsolatok rendszerén belül tudnak gondolkodni. Viszont amíg az aranyásók (ugye a másik sokat emlegetett és ismert érdekkapcsolati csoport) vannak annyira racionálisak, hogy pénzt keresnek egy gazdag embernél, addig a "lejjebb adók" boldog párkapcsolatot akarnak vonzalom nélkül.

Szerintem a szerelem mentes kapcsolatoknak alkalminak kéne lenniük, a hosszútávú kapcsolatokat pedig nagyon erős vonzalomra (akár szerelemre) kéne alapozni. Aki meg a kákán is csomót keresve akar skatulyázni mindent, azt csak őszintén szánni tudom: hiszen mindenük megvan a boldogsághoz, de ők inkább a hibákat akarják keresni - olyan ez mint pocsolyában megfulladni.

És igen: akinek csak a Tesla jó, sose lesz boldog a használt Opelben, csak eljut A-ból B-be ha nincs más lehetősége mint autóval menni. Ez nem boldogság, ez csak egy eszköz rendeltetésszerű használata.


Megjegyzés:

- A listák nem minden elemével ertek egyet, de nem csinálok sajátot mert sajnálom rá az időt.

- Lepontozhattok, a kérdező válasza utáni egyetértés úgyis elvette az emberiségbe vetett maradék hitemet, szóval mindegy (meg hát úgyse olvassa el majd a többség).

2021. máj. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett a mondanivalód, kár hogy egyetlen linket sem lehetett megnyitni belőle.
2021. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
100%

59#

Eléggé torz valóságban élhetsz, ha neked csak ilyen végletek léteznek. Képzeld, vannak ÁTLAGOS férfiak is. Nem jóképűek, de nem is ocsmányak; nem izmos, de nem is sörhasú stb.

Te most leírtál egy alja férfit a hozzászólásodban. Nyilván, olyannal nem sokkal lenne előrébb a nő. De egy átlagos férfival viszont SOKKAL boldogabb lenne.


Aztán szerintem olyan nők szava nem mérvadó ebben a kérdésben, akik saját bevallásuk szerint megtalálták az igazit. Itt most arról van szó - akár nők, akár férfiak esetében - hogy egy középkategóriás kapcsolat is fényévekkel jobb, mint magányosan megöregedni! Ha pedig valaki az átlagos párjával fel tudott építeni egy kiváló minőségű kapcsolatot, na az dicséretet érdemel!

2021. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég sok fokozat van a két véglet között:

- Az egyik véglet az, ha abszolút semmi kémiát nem érzel mellette. Ilyen alapon akár a rokonával is lehetne az ember. Az ilyen kapcsolat kielégíthet egy társfüggő, vagy egy elkeseredett embert, akinek a célja a magány vagy értéktelenség érzésének csillapítása, de nem elégít ki egy olyant, aki szerelemre is vágyik, aki férfinak/nőnek IS szerené érezni magát a kapcsolatában.

- A másik véglet az, ahol megvan a kémia, de egyébként egyáltalán nem passzolnak . Lehet ezt is pockolni egy darabig, de nem sokáig.


A két véglet között viszont rengeteg középút van, ahol van minimális kémia is és találnak is lelkileg/értelmileg.

2021. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
38%

Most komolyan!


1000-ből, vajon hány ember van a legalább 80+%-ig tökéletes partnerrel?


Ha az autókat veszem viszonyítási alapul, nekem ne mondja már senki, hogy az emberek többsége németes, 15+ éves rozsdakupacokra, meg japán alsó-közép kategóriásokra vágyik. Egyszerűen csak erre telik.

2021. máj. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
29%

Átlagos férfira szerintem jó példa Adam Devine karaktere.

[link]

Ő teljesen jó példa arra, hogy nagyjából mit lehet kihozni egy átlagos adottságokkal rendelkező pasasból. Be van lőve a haja, van rajta izom is, de az arcszerkezete és a magassága (173 cm) miatt azért nem lesz sosem a női nedves álmok főszereplője.


Azonban nyilván egy átlagos férfi sosem fogja tudni elérni a csúcspasi szintjét, amire a klasszikus példa mondjuk Zack Efron:

[link]


Nyilván a nők számára Zack Efron sokkal vonzóbb, kívánatosabb pasi, és ő lenne az igazi, viszont a legtöbb nőnek az ilyen férfi elérhetetlen kategória (legfeljebb csak szexkapcsolatra kaphatják meg).

Kérdem én azonban, egy Adam Devine akkor már nem jobb választás, mint a magány és a tartalom nélküli szexkapcsolatok?



De mutatok példát (egyéni véleményem alapján) átlagos nőre:

[link]


A probléma ott kezdődik, hogy míg az átlagos férfiak többsége teljesen elégedett lenne egy olyan szintű nővel, mint amit linkeltem, addig az átlagos nők nem igazán elégedettek az átlagos férfiakkal. Egyre többen várják inkább a Zac Efron-t, és koptatják le az Adam Devine-szintűeket.


Emiatt az átlagos férfiaknak igencsak erős kompromisszumokat kell kötnie - és EZÉRT mennek bele és maradnak inkább a "jobb híján" kapcsolatukba. Mert tudják, hogy jobbra nem nagyon van esély, de még ez is milliószor jobb, mint a nyomorúságos magány.

2021. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
0%

#66

Azért Adam Devine tény, hogy nem jóképű, de mivel a médiában dolgozik nagyon össze van rakva a lehetőségekhez kepest. Ha napi 8 órában diplomás irodai munkát végzel sem várható el szerintem, hogy ennyit tudj magaddal foglalkozni. A nők is abba a hibába esnek szerintem, hogy annyit foglalkoznak magukkal, nem marad idejük a kapcsolataikra, rendes hobbira (saját maguk a hobbijuk: smink, haj, köröm esetleg fitness), társkeresésre. Aztán fullra tolták magukat azért, hogy este a nap végén lemossák egymaguk a tükör előtt. Megérte. Éppen ezért laposodnak el iszonyatosan azok a nők, akik gyereket vállalnak. Előtte napi 3 órában is tudott magával foglalkozni, most ezt felemészti a háztartás és a gyerek, a párjukra sincs idejük.

2021. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
57%

66.-nak.


Viszont még egy erős átlagos nőnek is, legalább 1 dugásra összejöhet egy Zekefron vagy Rájengoszling, egy gyenge napjukon, addig egy átlagpasinak sosem esik le potyaszex még a Varga Krisztitől sem, a kisbolt eladójától, nemhogy Christina Vargastól.: [link]

2021. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
47%

67, a színészt most a külső megjelenése miatt hoztam fel példának. Nyilván a médiasikerei brutálisan megdobják a státuszát - de azért csak nem fogok egy anonim oldalon átlagos férfi Facebook profilokat linkelni 🤣 Az nem csak szemétség lenne, hanem bűncselekmény is.


68, igen, ezt bele is írtam a hozzászólásomba.

2021. máj. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
71%
A párom előző barátnője is megalkuszás volt, a csaj legalább dupla annyi kiló, mint én, tehát nem telt, hanem extrém zsíros szint már (meg fejben se volt teljesen rendben). Szerintem nincs rendben ez a dolog, ha valaki nem elég jó akkor nem kell összejönni vele. Én sosem alkusztam meg, a párom tökéletesen az ideálom kívül, belül és remélem ő sem vele.
2021. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!