Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire tartod fontosnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tartod fontosnak az incelproblémát?

Figyelt kérdés

Társadalmi, morális és személyes szempontok alapján is.


1 - Egyáltalán nem fontos

5 - Ma az egyik legsúlyosabb társadalmi probléma



2022. márc. 15. 21:57
 291/340 anonim ***** válasza:
0%
289#, Erre nem tudok érdemben írni. Te már ezzel szénné oltottad magad szóval nekem már semmi dolgom.
2022. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 292/340 anonim ***** válasza:
87%

290

De nem érted meg, hogy a ketto egsutt fontos???? Ha valakinek szar a szemelyisege, de jol nez ki, szexkapcs lehet, ha jo a szemelyisege, akkor hiába jo, ha szarul nez ki, nem tudok vele lefekudni

2022. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 293/340 A kérdező kommentje:

Behoznék egy másik szempontot, és akkor talán így jobban érthetővé válik a kiindulópontom. Én úgy vagyok vele (és lehet, hogy ezzel akkor kisebbségben vagyok), hogy érdemi párkapcsolat (mert azért mégiscsak erről van szó leginkább) esetén bizony fontosabb a személyiség, ami elsőre nem is látszik, holott a mai körülmények között egy pillanat törtrésze alatt szelektálunk (és ez a felszínes világra, a szexuális forradalom számlájára is írható), kizárólag külső alapján, és ez lehet, hogy félrevezető és tévedésekhez vezet.


Nekem az a tapasztalatom, hogy inkább legyen valaki kevésbé vonzó, de ha később kiderül, hogy a személyisége ideális számomra, passzolunk egymáshoz, ha egy hullámhosszon vagyunk, akkor idővel mondhatni külsőre is "megszépül" az is, aki eredetileg mondjuk nekem szubjektív mércém szerint külsőre átlagos vagy 6-7-es volt maximum. Fordított esetben lehet valaki 10/10-es nő első ránézésre, de ha 20 percet nem tudunk beszélgetni semmiről érdemben, akkor nemhogy hosszú távon, de 2 hétnél tovább sincs értelme együtt lennünk. Én azért javasoltam a korlátozást külső alapján, mert az szerintem bizonyos alapvető, kellő vonzalmon túl bőven csak másodlagos, ezért talán jobb lenne, ha hiú ábrándok kergetése, szexuális frusztrációban tengődés és elérhetetlen vágyálmok helyett megelégednénk a "csak jóval", megismernénk hozzánk hasonlóakat, és utána mondanánk véleményt, hogy jobb lett-e összességében a rendszer, rosszabb lett, vagy sokat nem változott.


Nem tudom mennyire érthető, hogy ebből a nézőpontból már sokkal logikusabb az, amit tegnap hirtelen felvetettem.


#271 Jó, világos, meglátjuk akkor, egyelőre ennyit tudok mondani.

2022. márc. 17. 14:54
 294/340 anonim ***** válasza:
100%

291, attól függetlenül, hogy te minimum valami prófétának, vagy messiásnak, esetleg szentnek képzeled maga, még a normális embereknek igénye van a szexre és ennek megfelelően igénye van arra, hogy a másikat vonzónak találja.

Persze, az a tény, hogy vonz a személyisége, egy pontig elég, de a párom pl kezdi ezt a határt átlépni. Mióta ismerem kb 20 kilót hízott és egyre kevésbé vonz. Ezt ő is tudja, remélem tesz is majd ellene.

A szexuális vágy nem csak érzelmi alapú. Ha taszít valami a másik külsejében, akkor halott ügy.

Értem, hogy te vagy itt a nagy szerzetes, aki olyan magasságokba fejlődött, hogy épp csak nem Isten, de, a fene nagy önismeret mellett, lehet érdemes lenne néha normális embereket is megfigyelni, szóba állni velük a szemellenződ nélkül és csodát látnál. Mert jelenleg nem én égetem magam.

2022. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 295/340 anonim ***** válasza:
98%

293, akik összejönnek és együtt vannak éveket, azokat se kizárólag a külső fogta meg. Alapvetően egyetértek veled abban, hogy a jellem, a személyiség fontosabb. De, kell egy minimum semleges külső és valami ami veszettül megfof a jellemében az illetőnek.

Attól, hogy megtiltod hogy x összejöjjön ynal, még nem teremtettél olyan platformot, ahol kiderülhetne, ki milyen ember és nem változtattál az adott ember ízlésén. Jelenleg az a cél, hogy olyat találjunk, aki vonz külsőre és megfelel jellemre is.

Erre kiépült egy elsődlegesen külső alapú kereső rendszer, a társkeresők és egy valamivel személyesebb megoldás a különböző rapid randik.

De, a többség még mindig nem, vagy nem kizárólag ezeken a platformokon ismerkedik. Épp ezen sír itt az incel közösség egy jó része, mert tele van pasikkal a tinder és társai.

A többség vár és összeakad valakivel, aki ott helyben megtetszik neki. De, te épp ezt vennéd el.

Ha mindenáron korlátozni akarsz, akkor ezt a netes felületeken kéne megvalósítani. Elvégre a valós helyszíneken az emberek elsősorban nem külsőre, hanem érzések alapján szelektálnak. Tehát, eleve adott amire vágysz.

2022. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 296/340 A kérdező kommentje:

#295 De az én ötletemet nem érzem durvább korlátozásnak, mint azt, hogy manapság bevett és teljesen normálisként elfogadott gyakorlat, hogy a többi embert egyetlen mozdulattal jobbra vagy balra húzzuk, egy-két valóságot minimálisan vagy részben tükröző kép alapján, ez nekem totál nonszensz. Ez is de facto korlátozás, mert kizárólag külső alapján szelektál a felhasználó, nincs is lehetősége másra csak ez a korszellemet meglovagolva lett elfogadva, mint normalitás, de ha hátrébb lépünk egyet, akkor ez totál irracionális és értelmetlen.


És tudom, hogy a Tinder nem feltétlenül társkereső olyan értelemben, mint ahogy itt most beszélünk róla, de érteni kell, hogy a közösségi média, a Tinder, a marketingesek, reklámszakemberek manipulációja abba az irányba viszi az embert, hogy más ne is számítson már, csak a felszín. A trendek nyilvánvalóak, ezért kellene sürgősen változtatni, mielőtt még a valóság megkülönböztethetetlen lesz a Tindertől. Ha ér még valamit a szellem, a személyiség, akkor jelenleg a legsötétebb disztópia felé haladunk fénysebességgel.

2022. márc. 17. 15:23
 297/340 Laylah ***** válasza:
95%
Mi lenne, ha nem a Tinderből indulnál ki, mint alapvető ismerkedési lehetőség? Úgy teszel, mintha kivétel nélkül mindenki ott keresne párt magának, mintha a való élet nem létezne.
2022. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 298/340 A kérdező kommentje:
#297 Olvasd el, hogy mit írtam egészében. A korszellemből, a folyamatokból sajnos az következik, hogy rövid időn belül a valóságot is leváltja a Tinder szellemisége.
2022. márc. 17. 15:38
 299/340 A kérdező kommentje:

Ma már a legtöbb ember online társkeresőn ismeri meg a párját, szóval a valóság már háttérbe is szorult. Jelenleg is ez a helyzet, amiről beszélek, úgyhogy messze nem olyan egyértelmű dolog ez, mint azt ti remélitek.


[link]

2022. márc. 17. 15:50
 300/340 anonim ***** válasza:
95%

Najó.

Kérdező: mi a célod a kérdéssel? Mert ez már rég elveszett.

Az kiderült, hogy úgy érzed a nők nagy előnybe vannak. Ez külön vitatéma.

Az is kiderült, hogy nem szándékozol ellene tenni. Akkor nincs olyan probléma amiről beszélnünk kéne, és aminek megoldást kéne találni.

2022. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!