Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van esélyem boldog párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem boldog párkapcsolatra, ha nem tudok engedni ezekből a "soviniszta" nézetekből?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy nem gyűlölöm a nőket. Tisztelem, becsülöm őket emberként, romantikus, szexuális értelemben pedig rajongok értük.

Ha végre összejönne egy komolyan kapcsolat, kizárólag a legtökéletesebb formámat nyújtanám, tenyeremen hordoznám a párom, mindent megadnék neki, egy hangos vagy bunkó szavam nem lenne felé, ha képes ő is szeretni és NŐ lenni számomra.


Viszont... Most jön a "de".

Nem tudok abból engedni, hogy egyáltalán nem szeretnék nőkkel együtt dolgozni, és azt sem akarnám, hogy a páromnak bármilyen olyan munkája kell, ami alkotást (semmiből létrehozni valamit), kreativitást, brainstorming meetingeket, mindezek szűk határidőre való nyújtását, előteremtését kívánják, pláne nem tudományos, business vagy műszaki területen.

Temérdek tapasztalattal rendelkezem, amik miatt szerintem teljes joggal és nyomós indokkal vannak ilyen érzéseim.

Mérnök vagyok, több munkahelyen is megfordultam, mindenhol voltak nők és biztosra tudom már, amit még egyetemistaként sem tudtam: Férfi és nő között nemcsak fizikai, hanem súlyos szellemi különbségek is vannak. Logika, stressztűrés és kreativitás terén a nők egy másik világ. Ahányszor egy női kollégám valami jó ötletet adott elő, vagy komolyabban részt vett egy projektben, mindig volt mögötte egy vagy több férfi, azonnal meg lehetett ismerni a férfikollégák keze nyomát a munkájukon. Stresszhelyzetben levegőkapkodásra, csapongásra futotta, majd el kellett menniük szabira, ha nagy volt a hajtás, akkor némelyiknek táppénzre is.

Ha valamit nem tudtak, és segítséget kértek, akkor SOHA, egyik sem azt akarta valójában, hogy magyarázzuk el érdemben a dolgokat, nem megtanulni akarta, hanem több órás lelkizés következett, aminek során majdnem vagy akár nemcsak majdnem sírva adta elő, hogy ő mekkora sz.ar, neki fel kellene mondania, és nyilvánvaló volt, hogy csak egy eszköznek használt ahhoz, hogy lelkesítő beszédet mondjak neki, mellé simogassam az egóját, hogy mennyire csodálatos és alkalmas, szóval azt akarta elintézni, hogy egy-egy beégése után még dicséret özönt kapjon.

A konfliktuskezelés témakörében szerzett tapasztalataimba meg inkább bele sem megyek.

Nem találkoztam egyetlen kivétellel sem.


Nem mondom, hogy kerüljenek a nők függő viszonyba, és még mindig mondom, hogy tisztelem őket, és olyan pozíciókban, ahol precizitás és meglévő protokollok tűpontos követésére van szükség, nagyon is helytállnak, jobban, mint a férfiak. Szóval EGYÁLTALÁN NEM VAGYOK FRUSZTRÁLT NŐGYŰLÖLŐ. A helytállni képtelen női kollégáimat is inkább mélységesen sajnálom, nem haragszom rájuk. Szerintem a világ már a nőket és a férfiakat is egyaránt tönreteszi ezzel a "mindenki legyen mindenben egyenlő" nézet erőszakos átnyomásával.


Szóval: Van esélyem olyat nőt találni aki osztja a nézeteim, megtalálja a helyét ebben a félőrült világban és tudna mellettem NŐKÉNT ragyogni?



2022. máj. 21. 17:17
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan ragyogna melletted egy nő is, amikor te lennél az, aki lehúzza és visszatartja őket? Vagy ragyogjanak csak a konyhában? :D

Ne áltasd magadat kérdező, cseppet sem becsülöd a nőket és épeszű nő biztosan nem fogja eldobni az életét és a céljait miattad.

2022. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

"Hatamesz, rohadtul zavarni fog hogy otthon miert nem az van ami szerinted lennie kene. Miert rendezi be ugy a szobat, miert azt a mosogepet veszi, miert nem ugy szervezi a napjat ahogy kene, miert nem csinalja szerinted logikus sorrendben a dolgokat."


Azt vágod, hogy te is kinyithatod a szádat és megmondhatod, hogy SZERINTED melyik mosógépet kéne venni, SZERINTED miért? Ellenben erre a kérdésre 10-ből 9 férfi válasza az, hogy "mindegy". A szoba berendezésébe is beleszólásod van, ha közös a lakás. De természetesen ha a nő megkérdezi, hogy drágám, szerinted melyik kanapé lenne jobb a nappaliba, akkor mi a férfiak 99%-ának válasza? Segítek: "mindegy". A viccesebbeknek esetleg becsúszik egy "csak lehessen rajta ülni" is.

Nyugodtan lehet értelmes emberi lényekként kezelni a nőket is, akikkel lehet beszélni, meg lehet őket győzni, meg lehet velük vitatni a dolgokat. És nyugodtan lehet úgy élni, mintha te is résztvevője lennél a saját életednek, nem csak történnének körülötted a dolgok. Oké, hogy neked berendezési tárgynak kellett a nő a hálószobába, meg villogni a haverjaid előtt, de akkor ezt neki is mondd el, nehogy már véletlenül emberi viselkedést produkáljon vagy azt higgye, hogy kapcsolatban van veled, vagy ilyesmi.

2022. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
És legalább van saját lakásod vagy az enyémben tervezel parancsolgatni nekem? 🤡
2022. máj. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
98%
Vagy ilyenkor azért jó, ha sokat keresek a hozzád képest szar képességimmel és neked nem kell albérletet fizetni, hanem becuccolhatsz ide? 🤡
2022. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
93%
Mérnök? Ne szivass. Akárhány mérnököt is ismerek, egy se becsülte le a női intelligenciát. szokásos kamu vagy.
2022. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

Akinek csak annyi a dolga, hogy szép legyen, és te ezt A-tól Z-ig kőkeményen finanszírozod is (nem lesz olcsó), annál lehet esélyed.

Egyéniséggel rendelkező nőket felejtsd el, az nem a te szinted.

2022. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%
Miért vallod ezeket a nézeteket? Anyukád háztartásbeli volt akit apukád elnyomott? Anyukádat is lebecsülöd?
2022. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nőd nem a kollégád lesz, akkor nem tökmindegy neked, hogy mit csinál a munkahelyén?

Amúgy tök hülye vagy, nagyon sok nő bírja a stresszt és a nyomást, és kreatívan is tudnak gondolkodni. Most az, hogy láttál felelős pozícióban 1-2 alkalmatlan nőt összeomlani, messze nem reprezentatív. Btw, abban egyetértek, hogy ez a viselkedés gáz, nő vagyok, de soha nem engedném meg magamnak, hogy a munkahelyemen kiboruljak meg hisztikézzek, az ilyet mélységesen lenézem. De hogy minden nő ilyen lenne... nagyon el vagy tájolva.

2022. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy minek reagálunk? A kérdező eltűnt...
2022. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

"azonnal meg lehetett ismerni a férfikollégák keze nyomát a munkájukon"


Én tudok mondani példát arra, mikor ez fordítva történt... Konkrétan azért mondtam fel az előző munkahelyemen, mert az egyik kollégám folyamatosan sajátjának állította be az én munkámat. Szerencsére olyan hülye volt, hogy még a kommenteket sem törölte ki, az volt az egyetlen bizonyítékom.

2022. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!