Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nagyszüleim szeptemberben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagyszüleim szeptemberben házasodtak, júliusban már született is keresztanyám. Miért nincs ilyen a mai világban?

Figyelt kérdés

De kb. a szüleim házassága is olyan volt, hogy nem rögtön, de 3 hónap csúszással születtem én is.


Tehát a 60-as, 90-es években házasság után természetes volt, hogy jön is a gyerek. Ma meg nemhogy nem jön, de a párok már eleve éveket vannak együtt, mielőtt összeházasodnának.


2022. nov. 19. 14:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert régen volt hova szülni 20 évesen. Nem kellett ezerféle képzettséget szerezned, ezért dolgozni is hamarabb tudtak elkezdeni, illetve nem voltak ennyire elszállva az ingatlanok a fizetésekhez képest+ a lagzit akkoriban hagyományosan még a szülők fizették, a pár meg s nászajándékot is belerakhatta ingatlanba.


Vagy, ha erre nem volt lehetőségük, akkor lakhattak a szülőknél és vállalhattak gyereket, nálunk is mindenki a szülőknél lakott, míg építkezett mellette.


Ma ugyanezen az emberek javarésze már nem engedi meg a saját huszonéves gyerekeiknek meg azt, hogy oda vállaljon gyereket, ergo ez kilőve. Lakást venni fiatalon önerőből kilőve, már a lagzit sem fizetik.


Na, hát ezért. Régen nem volt ilyen probléma a lakhatás, mint ma.

2022. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:
Lakhatás, hm... mikor én születtem (tehát házasság után 3 hónappal történt maga a fogantatás), egyrészt rövid ideig albiban laktak a szüleim, másrészt mivel azt fel kellett adni, mert felemelték az árát, hazaköltöztek nagyszülőkhöz. És mi történ? 3,5 szobás lakás: nagyimék a kis szobában, mi a 1,5 szobásban (két egybenyíló) 4-en, az utolsó nagyszobában pedig unokatesómék 2 felnőtt, 1 gyerek, de ott is lassan jött még egy gyerek, meg hozzánk is még egy. Tehát volt egy olyan időszak, mikor 3,5 szobában 2 nagyszülő, 4 szülő, 5 gyerek. Ebből 2 szülő ugye gyesen... mégis mindkét család vett házat, előbb ők, majd mi költöztünk el. Ez a vad 90-es évek eleje. Ma ilyen házvásárlásra biztos nem lenne lehetőség, viszont kicsit kényelmetlenül, de lehet lakni a nagyszülőknél is, főleg a mai home office világban. Kb. fél Budapest, vagyis annak home office része oda költözhetne az országban, ahová akarna... csak hát Pest, meg luxus, és vidéken nincs pláza. :D
2022. nov. 19. 14:49
 13/69 anonim ***** válasza:
91%

#12:


"Ma ilyen házvásárlásra biztos nem lenne lehetőség, viszont kicsit kényelmetlenül, de lehet lakni a nagyszülőknél is, főleg a mai home office világban."


Te beteg vagy, b+...

2022. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
93%

Ha már ennyire a múltban akarsz rohangálni, miért pont a te gyerekkorod az etalon? Menjünk még visszább. Mondjuk a cselédvilágba, ahol hét gyereknek volt közös szoba, cipőre sem telt mindenkinek. Kicsit kényelmetlen volt, de életben maradtak, felnőttek, idővel elköltöztek. Hmm milyen szép világ volt... ja, nem. Vagy menjünk vissza az ősember korszakig. Barlangban tengettük a mindennapokat, bármikor levadászhatott gyakorlatilag bármilyen állat. Ha a vadászat nem sikerült, akkor nem ettünk... de szép is volt...

Fel nem fogom mi ez a múltmánia az embereknél. Ha nem tűnt volna fel, akkor segítek, a szóban benne van a jelentése is. "Múlt". Vagyis elmúlt! Már nem létezik! Egyetlen egy dolog az állandó, mégpedig az , hogy semmi sem állandó! A világ sosem jó, vagy rossz, mindig csak halad valamerre. Tekints inkább a jövőbe, mert aki állandóan hátrafelé néz, az egyszer elesik.

2022. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
100%
Én azt se értem, hogy az mitől olyan jó, hogy egyből jön a gyerek.
2022. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy oda lehetne költözni a szülőkhöz, de a szülők ezt manapság nem engedik, ezt értsd meg.
2022. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:

Nagyon komoly az érvelési technikád. :D :D :D


Az ősember évezredekig vadászgatott, és nem halt ki, én meg 60-as, 90-es évekből hoztam példákat, amik... igen, 60 és 30 éve voltak. A múlt elmúlt, de gondolom neked az a múlt, hogy jön a szoftverfrissítés, akkor örülsz neki, évente cseréled a telód, mert hát jajj nem hosszabbítják meg az okostelód frissítését, akkor veszel újat... így tényleg könnyű élni.

2022. nov. 19. 15:19
 18/69 A kérdező kommentje:
16: Hol élsz? :D Körömben egyáltalán nem ezt látom. Sőt, ismerek olyan családot, ahol a nagyszülők el is várták volna, hogy légyszi ne költözzetek Pestre, hanem maradjatok itt a környéken.
2022. nov. 19. 15:20
 19/69 anonim ***** válasza:
100%
a 15-ös válaszomat elegánsan átugrottad.
2022. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

elég sok választ átugrottam


nézd meg hány gyerek születik évente, mikor voltunk utoljára 100 ezer felett - és már az is kevés volt

2022. nov. 19. 15:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!