Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire fontos a helyesírás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos a helyesírás?

Figyelt kérdés

Nektek mennyire fontos a helyesírás netes társkeresésnél? Sokszor itt a gyakorin is tapsztalom, hogy nem tudnak írni az emberek, nők se férfiak se. Nálam ez kizáró ok.


Az ékezet hiánya még OK, de ez a visszafele ékezet egyszerűen irritáló. A magyar nyelvben nincs à betű. á betű van.


Az à betű a Francia, olasz, katalán nyelvben van.


Számomra ez azt mutatja, hogy az illető hanyag, valószínűleg az élete is ilyen és a környezete is. Igénytelen. És ez a tipp általában mindig bejön.


Ez csak egyik példa, privátban is beszélgettem egy csajjal, borzalom volt.


Így írt kb.


"sza i nagyon jo vagy"



2023. dec. 15. 23:46
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
88%
Fontos, mert aki nem tud helyesen írni, az buta, buta nő pedig nem kell.
2023. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
0%
21 te is elég buta és egyszerű vagy...
2023. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy épp egy ilyen kérdés alatt egyesek hosszú í-vel írnak le egy idegen szót. Csak jelzem, hogy a diszlexia nem a "dísz" szóból ered. :D


Amúgy nekem fontos, hogy a pasi tudjon helyesen írni ÉS fogalmazni. Gyakran nem is a helyesírási szabályok betartásánál, hanem a ragok mondaton belüli egyeztetésénél vérzik el valaki. Nagyon ciki.


Viszont fonetikusan leírni az angol szavakat nem helyesírási hiba, hanem "stilisztikai fogás". Lehet irritáló, de valószínűleg nem az angol nyelv ismeretének a hiányából ered.

2023. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos, mert nagyon jellemzi az íróját. Ez abból is látszik, hogy mikor valakit is leteremtenek, a hanyag helyesírásáért, akkor még ő van felháborodva, miközben állítólag diplomásnak vallja magát. Van aki nemtörődöm, hogy már nem is tesz semmilyen "J", vagy "LY"-t a szóba, de leginkább a halálom mikor az igekötős szavakat se tudják helyesen leírni, és fel se tűnik neki, hogy nem ilyen dadogva mondjuk ki az adott szót, pl "be fizetve", csak mert a telefonja így, hibásan javasolja.
2023. dec. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
25%
#23 Az angol szavak használatát itt az oldalon soha nem értem. Most ettől valaki többnek gondolja magát? Állandóan megy az "incelezés" meg "red flag" stb, miközben a magyar nyelvben egy dologra több szó is előfordulhat. A legnagyobb poén, mikor a hozzászóló előadja magát, közben meg a szó jelentésével sincs tisztában. :)
2023. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

23 ez a diszlexia hogy nem tud valaki full helyesen írni és sose fog megtanilni...nem bonyolult.

Van aki azt írja ien...na én azt sose írtam így pl. J és ly mindig ment pl. Meg a lesz-et se írtam sose 2 sz-el.

Fogalmazni és olvasni is tudok, de sokmindent rosszul írok, pláne ha sietek is.

2023. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

#20as válaszoló vagyok.

Magával a fogalmazással nekem se feltétlen lenne bajom, de még angol szavakkal se. Csapongás se zavar, vagy fura kifejezések, szóhasználatok. Sőt nyelvtannáci se vagyok. Még a központozás kisebb nagyobb hiányosságain is lazán felül tudok emelkedni. Emberek vagyunk, mindenki hibázhat, megesik az ilyen. De egyszerűen amikor a butaság áramlik a másik írásából, vagy az igénytelenség, na az ami számomra nagyon kiábrándító. Főleg ha következetesen történik, és baromi látványosan ismétlődve, sűrűn. Na számomra pl ez az, ami baj. És mintha egyre többen lennének manapság azok is, akik így írnak.

2023. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az zavar, ha valakinek süt az ostobaság az írásából és ez nem a helyesíráson múlik.

Sokáig zavart a helyesírás is, igen... Aztán megismertem a párom (nem online). Róla már eleve tudtam, hogy intelligens, művelt, többdiplomás, több nyelven beszél... De diszlexiás, ezért sok helyesírási hibával ír. Ennek ellenére nagyon választékosan fogalmaz szóban és írásban is. Amiről te írsz, kérdező, az olyan nyelvi igénytelenség, aminek csak egy részlete a helyesírás. Igen, lehet érezni, ha valaki csak tőmondatokban képes kommunikálni, alapvető egyeztetési problémákkal, érdemi szókincs nélkül. Ugyanakkor hidd el, lehet választékosan kommunikálni rossz helyesírással is.

2023. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

"diszlexiás"


Azért ezt ne keverjük ide. Az írni normálisan nem tudok nagyrésze egyszerűen csak tanulatlan.

2023. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos. Nyilván, ha tudom, hogy konkrétan diszlexiás, de amúgy értelmes, vagy pl. nem magyar anyanyelvű, akkor eltekintenék tőle. De úgy általába véve a szar helyesírású ismerőseim nem vmi okosak.

Amit szőrszálhasogatásnak érzek, az pl. az ékezet dőlése, kevés/hiányzó vesszők, 1 mondatot ír, nincs a végén pont stb.

1-2 elütés nem gond egy hosszabb szövegben, de akinek 1 mondatába van több, az rettentő igénytelen. Vissza is lehet olvasni, amit írsz, mielőtt elküldenéd.

Ja, és amit szintén többen említettek, fogalmazás, tartalom, és ne kelljen barkochbázni, mit is akar mondani.

2023. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!