Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire fontos a helyesírás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos a helyesírás?

Figyelt kérdés

Nektek mennyire fontos a helyesírás netes társkeresésnél? Sokszor itt a gyakorin is tapsztalom, hogy nem tudnak írni az emberek, nők se férfiak se. Nálam ez kizáró ok.


Az ékezet hiánya még OK, de ez a visszafele ékezet egyszerűen irritáló. A magyar nyelvben nincs à betű. á betű van.


Az à betű a Francia, olasz, katalán nyelvben van.


Számomra ez azt mutatja, hogy az illető hanyag, valószínűleg az élete is ilyen és a környezete is. Igénytelen. És ez a tipp általában mindig bejön.


Ez csak egyik példa, privátban is beszélgettem egy csajjal, borzalom volt.


Így írt kb.


"sza i nagyon jo vagy"



2023. dec. 15. 23:46
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

30, Az ékezet dőlése miért nem fontos? Értem én, hogy telefonról ír és ha hosszan nyomja pl. az a betűt akkor több ékezet is előjön, de nem tudja megkülönböztetni a magyar és a más nyelv ékezetetit?


Abból a listából kiválaszthatná a rendes magyar ékezetet is de inkább kiválasztja a katalán betűt. Értitek ti ezt?

2023. dec. 16. 13:57
 32/47 anonim ***** válasza:
22%
Tudja ő csak nem akarja. Szerintem ez az ékezet dőlésszöge dolog sokkal inkább egyfajta stílus, kézjegy. Szoktam látni itt az oldalon is, egyéni lélekre következtetek belőle.
2023. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
65%
23. Errol az jut eszembe, hogy en szeretek kulfoldi pasikkal is ismerkedni, csevegni, a hasznalt nyelv minden esetben az angol. Tapasztalataim szerint az ilyen egzotikus ferfiak nagyon jol tudnak angolul, a helyesirasukkal se szokott gond lenni. Nemreg csevegtem egy szloven sraccal, na o botranyosan irt. Pl weekend-et siman leirta ugy, hogy vikend.. azt hittem dobok egy hatast :D volt tobb ilyen szo is, egyszeruen borzalom volt olvasni is. De akkor lehet direkt volt, es a szlovenoknal ez menő fonetikusan leirva? :D
2023. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
27%
31: Egy párszor velem is megtörtént már, véletlenül arra nyomtam, és csak utólag vettem észre. Minimális a különbség, és érthető így is. De szőrszálat tényleg ne hasogassunk, vagy megírom, a legutóbbi hozzászólásodban milyen kisebb helyesírási hibákat, elütést vétettél:-)
2023. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
34, Ennyi erovel minek hasznalunk ekezetet egyaltalan? Minimalis a kulonbseg es ertheto igy is.
2023. dec. 16. 17:39
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Engem kiakaszt az igekötők helytelen használata, ami most már rendszeresen fordul elő. A másik a semmilye (semmije helyett), ezt már láttam olyan kommentelőktől is, akik egyébként helyesen írnak és fogalmaznak. A többit már hosszú lenne felsorolni, a tárgyrag és a múlt idő összekeverése, a hasonulás helytelen írása, írásjelek teljes mellőzése...
2023. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
67%
35 ennyi erővel feleslegesek a magánhangzók is, úgy is érthető. Pl mgyk, sztlk, stb...
2023. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 BringaManó ***** válasza:
0%

#24: "mikor valakit is leteremtenek, a hanyag helyesírásáért, akkor még ő van felháborodva"


Nyilván. Hogy jön itt valaki ahhoz, hogy a másikat "leteremtse" bármiért is? Ő a főnöke? Tanára? Vagy minek képzeli magát? Nem furcsa ez?...

2023. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
A másik kedvencem a mond és a mondd összekeverése.
2023. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a balra dőlő ékezetnél zavaróbb a nagybetűs francia szó. Khm…
2023. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!