Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire fontos a helyesírás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos a helyesírás?

Figyelt kérdés

Nektek mennyire fontos a helyesírás netes társkeresésnél? Sokszor itt a gyakorin is tapsztalom, hogy nem tudnak írni az emberek, nők se férfiak se. Nálam ez kizáró ok.


Az ékezet hiánya még OK, de ez a visszafele ékezet egyszerűen irritáló. A magyar nyelvben nincs à betű. á betű van.


Az à betű a Francia, olasz, katalán nyelvben van.


Számomra ez azt mutatja, hogy az illető hanyag, valószínűleg az élete is ilyen és a környezete is. Igénytelen. És ez a tipp általában mindig bejön.


Ez csak egyik példa, privátban is beszélgettem egy csajjal, borzalom volt.


Így írt kb.


"sza i nagyon jo vagy"



2023. dec. 15. 23:46
1 2 3 4 5
 41/47 BringaManó ***** válasza:
0%
#38: Érdekelne a két piros versenyző véleménye. Mi ez a leteremtős sztori? Mióta "teremtik le" egymást idegenek az utcán, a neten vagy akárhol?
2023. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Aki még annyival sem tiszteli meg a másik embert, hogy normálisan kommunikáljon vele (vagyis minimum betartsa a helyesírás szabályait), az bizony megérdemli, hogy leteremtsék. Analfabéta pasival én sem állnék szóba soha.
2023. dec. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
68%
35: Félreértettél. Nem azt írtam, hogy direkt használjunk más betűt, vagy sz.rjunk bele teljesen, de azért a kardunkba se dőljünk már, és ne írjuk le a másikat, mert másfele dől az ékezet. Több olyan ismerősöm is van, aki helyesen ír, de telefonról, pláne, ha kevés ideje van, csak a nagyon szükséges helyre (ami máskülönben félreérthető lenne), oda teszi ki a vesszőket, írásjeleket. Akit ennyi is kiborít, az nekem fura. Ez nem az a kategória, mint a „be megyek”, „muszály”, 600 elütés.
2023. dec. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 BringaManó ***** válasza:
0%
Pedig a be megyek is pont olyan, mert azt sokszor szétszedi a mobil
2023. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
44-es: Olyanokról beszélek, akik következetesen ezeket rosszul írják, tehát nyilvánvaló, hogy a helyesírással nincsenek tisztában. Ha nekem valamit átír a mobil, javítom, ritkán fordul elő, hogy nem veszem észre.
2023. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 BringaManó ***** válasza:
50%

azt írtad: "telefonról, pláne, ha kevés ideje van, csak a nagyon szükséges helyre (ami máskülönben félreérthető lenne), oda teszi ki a vesszőket, írásjeleket"


erre mondtam, hogy ez is ugyanolyan: sokszor csak azért van úgy hagyva, mert az ember nem látja értelmét javítani. (én is csinálok ilyet)

rendben, te átjavítod, ez a te dolgod, más meg mérlegel, hogy az adott helyzetben van-e értelme. egyik hozzáállás sem gond, az igazán nem ok arra, hogy lenézzük a másikat.


- - -


"következetesen ezeket rosszul írják, tehát nyilvánvaló, hogy a helyesírással nincsenek tisztában"


ilyen esetben, vagyis ha számodra nyilvánvaló, hogy a helyesírással nincsenek tisztában, akkor mégis mit vársz? hogy majd a kedvedért megtanulja? nem fogja.

mármint egy vadidegen ember egy netes beszólásától nem fogja. egyszerűen nem vagytok olyan viszonyban vele, hogy ilyen szinten hassál rá.

persze kerülhettek olyan viszonyba, lehet, hogy erre még 2-3 jószándékú, pozitív mondat is alkalmas – de a nyilvános beszólás biztos nem efelé visz.

2023. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
68%
46: Összekeversz más válaszolóval, én nem írtam, hogy bárkinek is beszólnék, kioktatnám. Csupán az eredeti kérdésre válaszolok, nekem mi számít igénytelennek, mi nem.
2023. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!