Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi az az ismerkedési tempó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az az ismerkedési tempó interneten, ami után úgy érzed, hogy kuka a másik fél?

Figyelt kérdés

Szóval pl a ghosting egyértelmű üzenet. Ocsmány, de egyértelmű. De mi a helyzet olyankor, amikor úgy érzed hogy a másik fél csak szórakozik veled, vagy épp morzsákkal etet az úgymond ismerkedési szándéka ellenére is?

Napi pár rövid üzenet? Esetleg napi egy, pár sorban? Pár naponta pár sor? Ki hogy látja ezt, és kinek mi az a lélektani határ, ahonnan teljesen leírja, vagy épp törli is a másik felet?



dec. 16. 07:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez úgy működött, mikor online ismerkedtem, hogy az első pár csetelés nagyon intenzív, többórás beszélgetés, amit jellemzően pár napon belül találkozó követ. Elfogadom, hogy másnak más az ismerkedési stílusa, de akkor nem illünk össze.
dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem szűrt ki ilyet, főleg ennyi beszélgetésből :D Megmondom őszintén nekem inkább már ő tűnik kattantnak, vagy olyannak aki sok sok másik emberrel írogat. Alapvetően tisztában vagyok az ismerkedési dinamikával, én se kisregényeket várnék el randi előtt. De ez hogy az alapvető dolgokba se enged betekintést valaki, és ilyen csiga tempóval, mintha harapófogóval kellene kihúzni belőle a válaszokat, szerintem ez kicsit fura. De legalábbis számomra teljes mértékben szokatlan.
dec. 16. 12:57
 13/27 anonim ***** válasza:
12# ez nem fura, hanem azt jelenti, hogy nem érdekled.
dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Azt jelentené igen. Furává pedig az teszi, hogy szóban kifejezve mégis érdekesnek talál, örül nekem, sőt érdeklődik. Ezzel a kettősséggel nem tudok most mit kezdeni. Játszma?
dec. 16. 13:22
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet pontos paramétereket megadni, amikor te úgy érzed, nem megfelelő számodra a másik kommunikációja. A GYK-n amúgy olvashatsz szélsőséges példákat is, van, aki már attól kiborul, ha a másik pár perce nem nézte/nem írt, más szerint 1 hét esetén is lehet olyan, hogy nem volt 1 perce sem a másiknak, vagy biztos nem volt nete stb. De amúgy a gyakoriságon túl a tartalom is fontos, sőt, fontosabb. Lehet, hogy vki nem ír naponta többször, de akkor hosszabban, és érdeklődő. De nekem pl. van több olyan ismerősöm (ne csak társkeresési példákat vegyünk), aki szinte azonnal visszaír, ám 1-2 szót, mikor mondjuk adott esetben a kérdésem igényelne 1-2 mondatos választ. Én ennél inkább úgy vagyok, írjon egy fél nap múlva, de ne tudja le sebtiben 1-2 szóval.
dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne játszma? Lehet, hogy írásban nem tudja jól kifejezni magát, nem szívesen nyílik meg, vagy mesél magáról, utál csetelgetni, mert a munkahelyén sokat mailezik, bármi.
dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Maximum 3 napig vagyok hajlandó online beszélgetni. Ha addig nem jutunk el oda, hogy megbeszéljünk egy személyes találkozót, akkor nem vesztegetem tovább az időmet.

Voltak olyanok, akikkel hónapokig beszélgettem, felépítettem róluk egy képet magamban, beleéltem magam egy képzelt jövőbe. Egytől egyig mind hatalmas csalódás volt élőben.

dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy az a legfontosabb, hogy alakuljon ki egy gördülékeny beszélgetés. A legélvezetesebb és legjobb ismerkedéseim azok voltak, amikor már a másik randiprofilja vagy első megnyilvánulásai alapján meg lehetett mondani, hogy hasonló az érdeklődési körünk/személyiségünk, és amikor aztán szóba álltunk egymással, egyik téma adta a másikat, mindketten válaszoltunk egymásnak még ha nem is azonnal, de amint tudtunk, és mindkét irányból, kölcsönösen érdeklődtünk egymás iránt. Ha valaki napi 1 üzenettel tisztel meg, nem kérdez rólam, tartalmatlan üzeneteket küld, stb., akkor ez nem alakul ki. Kb. 1-1,5 hetet várnék, hogy a srác elhívjon randira, ha ez nem történik meg, elköszönnék tőle (bár szerencsére ahol ilyen kapcsolódás volt, nem volt szükség erre, pár napon belül volt vagy kezdeményezés, vagy ghostingolt).


Viszont nekem az is taszító, ha valaki túl gyors, vagy túl hamar ragaszkodik. Társkeren futottam bele olyanba, hogy a srác már a második üzenetében randira hívott, úgy, hogy kb. nem is tudott még rólam semmit, 2. nap rögtön jó reggelt/jó éjt üzeneteket küldözgetett, ha nem válaszoltam munkaidőben 1-2 órán belül, akkor jobb esetben újabb üzenetekkel bombáz, rosszabb esetben elküld a halálnak arra a bizonyos testtájékára. Randi előtt azért szeretem valamennyire megismerni az illetőt, nehogy az legyen, hogy 5 percen belül rögtön kiderül valami, ami miatt kuka az egész. Gyakran videobeszélgetést is kezdeményezek velük még előtte, hogy kiderüljön, hogy úgy néznek-e ki, nem idegesítő-e a hangjuk, tudunk-e beszélgetni élő szóban...

dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Itt az első üzenetváltás. (F!)
dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%
Csodálkoznak az emberek hogy nem lesz kapcsolat a végén, mert beszariak találkozni, ehelyett az interneten alakul ki az első benyomás, ami nyilván sokkal jobb és több mint amennyit élőben tudsz nyújtani. Ha megnyílsz a másiknak a neten mielőtt még randiztok azzal csak garantált a negatív csalódás és érdekvesztés.
dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!