Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kedves 30as fiatalemberek, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves 30as fiatalemberek, mi az oka annak, hogy a korban hozzátok illő hölgyeket hanyagoljátok olyan fiatal leányok miatt, akik majdnem gyermekeitek lehetnének?

Figyelt kérdés

Én már nyugdíjkorba érek lassan, házasságban élek nálamnál másfél évvel fiatalabb feleségemmel, boldogok vagyunk, gyermekeink egyetemet végeztek, és pár éve dolgoznak már.

Őket is kérdezem az alábbiról, de nem tudnak mit mondani.

Kérlek, magyarázzátok el nekem ezt az új tendenciát, hogy lehet, hogy harmincon felüli, családalapításra érett meglett emberek nem a korosztályukkal akarnak családot alapítani?

Amikor mi voltunk fiatalok, eszünkbe nem jutott volna, hogy teszem azt, 36 évesen 21 éves gyerekekkel komoly kapcsolatba kezdjünk. Ez a másik, hogy mi huszonévesen a nekünk való huszonéves leányok közül válogattunk, és nem válogattunk sokáig, jóval több is a korosztályunkban a tartós házasság, mint a maiaknál.

És csak álmélkodom, mennyi remek karban lévő, huszonéveseket megszégyenítő, gyönyörű, okos, ápolt, kedves hölgy szaladgál egyedül a világban, mert a hozzájuk korban illő harmincasok inkább tinikorból alig kinőtt lányokkal szaladgálnak, soha nem volt még ennyi harmincas egyedülálló hölgy, mint manapság.

Huszonévesen hol voltatok, fiatalemberek?

Most amikor családot kellene alapítani, miért hagyjátok cserben a nektek teremtett generációt?

Hiszen mégse lehet várni, hogy egy fiatal, harmincpár éves ifjú nő - a ti példátokat követve - majd' ötven éves, nagypapakorú emberekkel szórakozzon.

Miért lehet ez, kérem, válaszoljatok, vitatkozni is lehet csak a személyes támadásokat kerüljük.



2016. márc. 12. 07:21
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
40%

Megmondom. Az, hogy míg régebben az emberek általában huszonévesen megtalálták a párjukat, és egy egyedülálló 30 éves nő már vénlány volt, most egy egyáltalán nem így van. A nők tekintélyes része a 20-as éveit bulizással és pasizással tölti, ami alatt azt kell érteni, hogy összejönnek egy rakás "menőpasival", míg a "jófiúk" hoppon maradnak.

A "jófiúk" azok, akik nem néznek ki veszettül jól, nem robbannak szét az önbizalomtól, nem casanovák, viszont tanulnak, építik a karrierjüket és lassan, de biztosan szép egzisztenciát építenek ki.

Aztán jönnek a 30-as évek. Ekkorra a nők már korántsem olyan népszerűek, mint a 20-as éveikben voltak, és érzik, hogy kéne család, gyerek, ilyesmi, úgyhogy most már valakivel össze kéne állni, akivel tervezni is lehet. Igen ám, de időközben az ő piaci értékük csökkent, a "jó eltartó" jófiúké meg nőtt. A régebben mellőzött srácok mostanra ügyvédek, középvezetők egy multinál, saját vállalkozásuk van, stb. És mostanra ezek a srácok tehetik meg, hogy azon 20-onéves lányok közül választanak, akik már ennyi idősen is hosszú távra gondolkodnak, és akik még szépek, frissek, üdék.

Na, amúgy a fent leírtakat ne vegye magára, akinek nem inge, sok kivétel van, de a tendencia ez.

2016. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
Első látásra nem mindig tudom megmondani hogy ki hány éves. Ha 20 akkor húsz. Ha 30 akkor 30. Ha beleszeretek egy 20 évesbe, nem fogok a szívemnek parancsolni. Nincsenek előítéleteim sem. Nem élek hátrányos megkülönböztetéssel. Pedig kellene? Csak azért mert régen kevesebb volt a válás? És szerinted ezt a jelenséget mi okozhatja? Régen jobban szerették egymást az emberek, vagy sokkal korlátozottabbak voltak a lehetőségeik válás tekintetében?
2016. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
38%
Amelyik XXI. századi nő nem akar életében soha elválni, az minimum tíz évvel idősebb fickóhoz megy férjhez, manapság...
2016. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

A másik...


Arra kíváncsi lennék hogy pontosan milyen tendenciára gondolsz. Szeretnék egy kimutatást arról hogy mennyi a párkapcsolatokban a felek közötti átlagos korkülönbség, és mennyi a szórás 30 évvel ezelőtt, és ma. Kérlek mellékelj forrást is. Az nem elég hogy "de hát a Pistànak is 20 éves a barátnője", meg az selm hogy "de hát a Kati lányom ezt mobdta". Addig fölösleges vitatkozni olyan dologról, ami nem is biztos hogy létezik.

2016. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
27%

1. nem hinném, hogy ők vannak többségben akiket mondtál.

2. egyáltalán nem mindegy, hogy valóban mekkora a korkülönbség mert egy 25 éves nő és egy 35 éves férfivel szerintem semmi probléma nincs.

3. Egy nőnél teljesen máshogy alakulnak a dolgok ő 30 felett már sokkal inkább késésben van a gyerekszüléssel.

4. Egy 21 éves lány és egy 36-38 éves férfi között valóban én is soknak tartom a különbséget, de 10 év az még nem egy tragédia. Feltéve! Ha az a lány már elég érett és azért mondjuzk legyen túl az iskolán, és dolgozzon , legyen addigra állása.

5. Semmi sem biztos, egy 30 éves nő is lehet még éretlen, bármilyen fura is. Egy 21-25 éves lány meg lehet érettebb nála, más felfogású.

6. manapság eleve kitolódni a szülés sokan a 30 felett szülnek már.

7. És még 1x nem mindegy a korkülönbség, hogy hogyaqn is alakul, 21-31, vagy 25-35 egyáltalán nem mindegy-

30/f

2016. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
43%

A dédszüleim korában (és feltételezem az előtt is), az 1900-1910-es években elég jellemző volt ez amúgy. 30 körüli férfiak, akiknek már volt egzisztenciájuk, vettek el 18-19 éves lányokat.


Én személy szerint nem találkoztam a kérdésben leírt jelenséggel ismerősi körben (36N, Buda).

Egy 21 éves nő egyáltalán nem biztos hogy gyerek. Sokan ennyi idősen már dolgoznak, szülnek. A férfiak sokszor lassabban érnek meg a házasságra, apaságra, itt a gyakorin is sokszor látom hogy valaki azt írja magáról hogy 30 éves fiú.

2016. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
90%

Bár még csak 23 éves férfi (ha jobban tetszik nektek, "fiú") vagyok, én arról az oldalról látom a dolgot, hogy a huszonéves nők azok, akik mindenáron idősebb párt akarnak maguknak, legyen az 30 vagy akár 40 éves. Én huszonévesen a saját korosztályomban lévő lányba lettem szerelmes, ám visszautasított a "túl fiatal vagy" indokkal. Később kiderült, hogy évek óta összejárkált egy jóval idősebb apja korú "legjobb barátjával" szexkapcsolatban. Nőknél ez megmaradt evolúciós ösztön, hogy "idősebb életkor = több tapasztalat", "magasabb testalkat = nagyobb biztonságérzet", "biztos és jól fizető állás, saját lakóhely = önálló és biztonságot nyújt". Aki 14 éves lány, az 20 éves fiúval akar lenni. Aki 19-21, az 30-assal. Aki 30, az 40-essel.


És ezen az oldalon is látom: a huszonéves férfi, az nem férfi. Az csak egy gyerekes és éretlen tacskó lehet, leglábbis egyesek felfogása szerint. Törődjön bele, hogy nem lehet párja a saját korosztályából, hanem várjon 30 éves koráig, amíg "benő a feje lágya" és "megérik". Diplomás informatikus vagyok, egy multicégnél dolgozok mesterképzés mellett, nem a szüleimmel lakok, tisztelem az embereket akikkel beszélek és ezt kapom meg, hogy egy gyerekes sz*r vagyok. És nem, én nem "kufircra" keresek valakit, hanem társra gondoltam, aki egyben a legjobb barátom is lett volna. Azt gondoltam nekem nincs más választásom, várok addig, amíg én is el nem érem a mágikus 30-as kort, hogy utána teszthessek egy ugyunolyan korú lánynak, mint akibe előtte szerelmes voltam. Csak hogy most már ez is baj ahogy látom a kérdés alapján.


Nekem ez a meglátásom. És hogy "huszonévesen hol voltatok fiatalemberek"? Kitanultam a belemet, most meg párhuzamosan munka mellett is folytatom a tanulmányaimat, hogy biztos állásom és jövőm legyen, mert a nagy magyar valóságban már könnyű utcára kerülni.

2016. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
36%

"magyarázzátok el nekem ezt az új tendenciát"


Te meg miről beszélsz? A két nagyszülő párosomnál a mamák 7 és 10 évvel voltak fiatalabbak a papáknál. A dédszülőknél is hasonló a helyzet. A szüleimnél anya a fiatalabb 5 évvel. (Minden nő a családban 27 éves koráig már szült legalább egyszer.) Ha 50-60 éves ember vagy, akkor te is teljesen tisztában vagy vele, hogy ez nem "új tendencia".


Röviden EZÉRT:

Egy nő szebben néz ki 20-25 évesen, mint 30-35 évesen. Fiatalabb. Feszesebb a bőre. Nézhet ki jól egy 30-35 éves nő is, de ő is jobban nézett ki 20-25 évesen.

Pozitívabban áll a világhoz, mert nincs túl annyi csalódáson.

A teste alkalmasabb a gyerekszülésre.


Nem értelek titeket. Miért kellene egy férfinek hasonló korú nővel összejönnie? Ráadásul ez kétoldalú dolog. A nők is az idősebb férfiak felé húznak tartós kapcsolatra, megállapodásra. (Meg azért sokszor szexre is :) )


6:Minden kor pasijait a külső érdekli ugyanolyan arányban.


10: Én azt tanácsolnám a 30-as nőknek, hogy elszúrták, mert nem állapodtak meg 30 éves koruk előtt. Vagyis ez nem tanács, hanem a valóság. Elszálltak a legszebb éveik.


11: Rengeteg igazságot írtál. Végig dolgozhatják a nők és bulizhatják a 20-as éveiket, csak aztán vállalják ennek a következményeit.

15: Totál jól látod a dolgokat.


29/F, most egy 22 éves barátnőm van

2016. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
12%

Észrevettem még pár dolgot a kérdés leírásában.


"Most amikor családot kellene alapítani, miért hagyjátok cserben a nektek teremtett generációt?"

Egy 30 éves férfi számára a neki teremtett női generáció inkább a 18-28 éves nőt jelenti.


"Hiszen mégse lehet várni, hogy egy fiatal, harmincpár éves ifjú nő - a ti példátokat követve - majd' ötven éves, nagypapakorú emberekkel szórakozzon."

Ne kenj semmit a férfiakra. A nőnek kellett volna gondolkodnia, hogy talán előbb állapodjon meg, ne várjon addig. Ha így járt, így járt. Csak azt az egyet kérem, hogy ne a férfiak hibája legyen már, hogyha egy nő úgy döntött, hogy neki fontosabb a karrier és a bulizás a 20-as éveiben. Mindenki vállaljon felelősséget a saját tetteiért. Ha a nők azt csinálhatták amihez kedvük van a 20-as éveikben, akkor a férfi is hagy csinálhassa azt a 30-as éveiben, amihez kedve van (vagyis huszonéves nőkkel való foglalkozás).


"Ez a másik, hogy mi huszonévesen a nekünk való huszonéves leányok közül válogattunk"

Ha már nosztalgiázol, akkor abba gondolj bele, hogy a huszonéves leányok.

Hidd el, hogyha a mai huszonéves leányok meg akarnának állapodni abban a korukban, akkor rengeteg férfi ugrana hogy velük lehessen és családot alapíthassanak. De a huszonéves leányok nem akarnak megállapodni huszonéves és elmúlik a leánykoruk. A férfi pedig legyen akár 20, 25, 30, 35 éves, a leánykorú leányok fognak a legjobban tetszeni. Pont azért, mert egy huszonéves leánnyal a legjobb családot alapítani, függetlenül attól hogy a férfi maga hány éves.


Annak idején 35 éves férfiként te is szívtad volna a fogad és húztad volna a szád, ha 35 éves nők közül "kellett" volna feleséget találnod és a gyerekeid anyját.

2016. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
68%

nagyon gaz az tuti! mikor 30 fölötti csávók kb 17 évesekben gondolkoznak. Undormány. Nem tudnak érvényesülni a korosztályukkal mert amúgy egy nagy nullák aztán ezért kislányokkal állnak le. Nagyon nevetségesek.

az még oké ha 25 fölötti pl a fiatalabb fél mert az már azért felnőtt de 20 alatt jézusom.. karóra húznám az olyan beteg majmokat

2016. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!