Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kedves 30as fiatalemberek, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves 30as fiatalemberek, mi az oka annak, hogy a korban hozzátok illő hölgyeket hanyagoljátok olyan fiatal leányok miatt, akik majdnem gyermekeitek lehetnének?

Figyelt kérdés

Én már nyugdíjkorba érek lassan, házasságban élek nálamnál másfél évvel fiatalabb feleségemmel, boldogok vagyunk, gyermekeink egyetemet végeztek, és pár éve dolgoznak már.

Őket is kérdezem az alábbiról, de nem tudnak mit mondani.

Kérlek, magyarázzátok el nekem ezt az új tendenciát, hogy lehet, hogy harmincon felüli, családalapításra érett meglett emberek nem a korosztályukkal akarnak családot alapítani?

Amikor mi voltunk fiatalok, eszünkbe nem jutott volna, hogy teszem azt, 36 évesen 21 éves gyerekekkel komoly kapcsolatba kezdjünk. Ez a másik, hogy mi huszonévesen a nekünk való huszonéves leányok közül válogattunk, és nem válogattunk sokáig, jóval több is a korosztályunkban a tartós házasság, mint a maiaknál.

És csak álmélkodom, mennyi remek karban lévő, huszonéveseket megszégyenítő, gyönyörű, okos, ápolt, kedves hölgy szaladgál egyedül a világban, mert a hozzájuk korban illő harmincasok inkább tinikorból alig kinőtt lányokkal szaladgálnak, soha nem volt még ennyi harmincas egyedülálló hölgy, mint manapság.

Huszonévesen hol voltatok, fiatalemberek?

Most amikor családot kellene alapítani, miért hagyjátok cserben a nektek teremtett generációt?

Hiszen mégse lehet várni, hogy egy fiatal, harmincpár éves ifjú nő - a ti példátokat követve - majd' ötven éves, nagypapakorú emberekkel szórakozzon.

Miért lehet ez, kérem, válaszoljatok, vitatkozni is lehet csak a személyes támadásokat kerüljük.



2016. márc. 12. 07:21
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, hát végigolvastalak mindegyikőtöket.

Nem volt a minta eléggé reprezentatív, úgy tűnik.

A lényege viszont számomra az, hogy nagyobbik részt az akkori huszonéves, mai harmincas férfiaknak károsodhatott az önbizalma, hiszen még mindig ott tartanak, hogy "majd ők megmutatják".

Egymásnak akartok bizonyítani, és közben lemaradtok a legszebb dolgokról az előítéleteitek miatt.

És nem, aki feltetted a kérdést, nem igaz, amit írtál, hogy ha harmincasan egyedülálló lettem volna, kikből válogatok, ,mert akkor is maradtam volna a korosztályomnál, velük vagyunk összeszokva.

Amennyire látom, visszaigazolódott a sejtésem, a mérce megáll annál a felszínes értékítéletnél, hogy "a huszonéveseknek feszesebb a bőre".

Kemény életetek lesz idősebb korotokban, fiatal barátaim.

Nem fogadjátok el az idősödést, nyilván nem egy közületek már most pocakosodik, kopaszodik, öregedik. És nektek feszesbőrű nő kell, itt kimerül a dolog, hogy fiatalabb, feszesebb. A bőr az alap. Majd tíz év múlva a még mindig elég feszes asszonyaitok ráébrednek, hogy nekik sem kell az akkor már igazán ráncosodó bőr, ti pedig a bölcsességeteket még akkor se fogjátok elérni.

Sajnálom a mai generációt, nagyon kevés köztetek a boldog ember, mert csak a külsőt nézitek. Talán a legszomorúbb, hogy egy embertársatokat "piaci érték" néven minősítitek.

Én örülök, hogy nem most vagyok fiatal, nekünk normálisabb volt az életfelfogásunk, boldogabbak is vagyunk, kitartóbbak nálatok, és nem piaci értékben mérjük - legalábbis többségünk - a másik embert, mert amikor valóban öregség van, onnantól ez már átfordulhat igazán veszélyes, embertelen kategóriákba, mint ahogy volt már erre példa a történelemben sajnos.

Köszönöm azért így a válaszokat.

2016. márc. 13. 04:16
 42/55 anonim ***** válasza:
19%

Hányan írták azt hogy "a huszonéveseknek feszesebb a bőre" ?


Ne is haragudj, de ennyi idősen már lehetne annyi eszed hogy ne halmozz hülyeségeket!

2016. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
88%

Végre egy normális értékrendű kérdező..

Alapvetően egyetértek veled, de most kötekedni fogok, mert néhány dolgot másképp ítélek meg. Mellesleg megjegyzem, h a válaszok nagy része borzalmas képet fest a férfinemről..

Megleptél.. no nem azzal h vannak olyan férfiak aki a maguk korú nőket tartják vonzó partnernek, mert számomra ez természetes, hanem mert itt, ezen a fórumon tetted fel a kérdést.. itt sajnos sok a megkeseredett és frusztrált ember, vagy az átlagtól eltérő személyiségű..

Meg kell h nyugtassalak, az egészséges gondolkodású férfiak nem gondolkodnak 10-15 évvel fiatalabb nőben ..én ezt látom magam körül legalábbis.. értelmes, normális értékrendű férfiismerőseimnek korban hozzá illő partnere van.. sőt! a férfiismerőseim kivétel nélkül korban hasonló lányokkal randizgatnak(max +-7 év).. de lehet én mozgok rossz környezetben, mert ezek a férfiak mind családcentrikus, komoly emberek. A párom például idősebb lányt választott 8 éve és nagyon boldogok vagyunk. Én amúgy huszonévesen sosem jöttem volna össze egy harmincsas- negyveessel, valahogy ha még tetszettek is, soknak találtam a korkülönbséget, zavart.

Amúgy arra nem gondoltál még h ezek a szép harmincasok nem akarnak kapcsolatot, vagy esetleg nem a saját korosztályukból?..mondjuk nekik is a fiatalabb korosztályból kellene valaki? vagy az idősebből?..mert én látom ezt huszonéves kiadásban is, konkrétan két barátnőmről tudom - mert ők nyíltan felvállalják - h csak jóval fiatalabb fiúkkal hajlandók járni. .mindkettőnek volt már idősebb és korabeli udvarlója/ barátja de nem volt az „igazi”..ráadásul ne tudd meg h milyen gyerekes fiúk voltak harminc valahány éves létükre, semmivel nem voltak komolyabbak a 18 éves helyes cuki bárpultos fiúcskánál.. még egy történet: „anyosóm” szomszédjában lakik egy nagyon csinos, szép , vonzó negyvenes nő, aki amikor elvált összejött egy helyes , kimondottan jó testű néger fiúcskával ..mondanom sem egyből felfigyelt rá a környék, évekkel később ma már megszokott látvány lett, a kutyát sem érdekli egyszerűen azért mert boldogok(vagy annak látszanak)..a nő relatíve jómódú, tisztában van az adottságaival és ő nem akar többet mint egy helyes férfival lenni.. ha neki ennyi elég és megteheti, miért ne tenné? nem ugyanezt csinálja jópár anyagilag eleresztett férfi (pl Vajna úr )is csak pepitában??..ráadásul ki tudhatja, h ezek a párkapcsolatok mennyire szólnak az igaz szerelemről? lehet h örökre szólnak, lehet pár hónapra, ki tudja..

Megkell mondjam én sem tartom ezt normálisnak de ettől függetlenül én nem ítélem el a nagy korkülönbségű kapcsolatokat, mert a szerelem kialakulhat ott is ahol az ember nem gondolná.. vannak olyan kapcsolatok ahol fiatal férfiak 70-es 80-as nőkbe SZERELMESEK..és fordítva..ha nézed a TABU című műsort, akkor láthatod h sokféle szerelem létezik, van aki a 200 kilós nőket szereti van aki tárgyakba szerelmes(?)..és azért sokkal extrémek példák minthogy egy 22 évesnek 35 éves a párja(legyen a nő az idősebb vagy a férfi). Az,h ez mint írod tendencia esetleg megjelenne a társadalomban, az tényleg aggasztó lenne..de ezt én nem látom és úgy gondolom a nők ezt is megoldanák, mondjuk aki vonzó, eltökélt vagy alapból fiatalnak néz ki az huszonéves fiúkkal:) egyéb estben meg nagypapákkal ahogy említetted:D Alapból a nők megoldják szerintem, van kereslet a harmincas és negyvenes nőkre is, aki jól néz ki, ad magára az válogathat , nem kell ezt túl kombinálni..nem egy férfiról tudok, akiknek idősebb a feleségük és láss csodát boldogok..és ismerek olyanokat is akiknek fiatalabb feleségük van és szintén boldogok. Az élet sokkal színesebb annál és sokkal igazságosabb h csak a férfiaknak kedvezzen. Azoknak kedvez akik bátrak, igényesek, jó természetűek, kezdeményezők és alapból pozitívak.

Tudom h téged elsősorban a férfiak motivációja érdekel, de azt te itt úgysem fogod megtudni, senki nem fogja az leírni h csalódtam a harmincas nőkben és csak fiatal lányokat tudok szédíteni, uralkodni rajtuk vagy h nem akarok még családot és jó időhúzásnak, stb.. Olyan, aki meg egyszerűen szerelmes lett egy fiatalabb lányba az meg nem fog írni, mivel nem a lány korából adódóan lett szerelmes ..szóval nem arra utazott h harmincasként majd huszonéves barátnője legyen , hanem így hozta a sors.. ha idősebb lenne a lány akkor is összejött volna vele..

Engem inkább az itt megjelenő nőkre nézve degradáló kommentek zavarnak és az gondolkodás zavar, h aki elmúlt 30(vagy 24:D) az már öreg és értéktelen.. őszintén kérdem mit tudnak ezen kérdezők az értékről? egy ember értékéről? az meg a legnagyobb vicc h egy harmincas nő öreg, mert egyáltalán nem az, de az még viccesebb mikor nagy elánnal magyarázzák h egy ugyanilyen korú férfi meg nem, sőt ő nem férfi hanem fiú.:D nem akarom elhinni h komolyan gondolják, mindezt úgy h a gyakorin kommentelő férfiak egy része ha egy 27 éves nőnemű kiírja h „lány” az első körbe helyrerakják h ő nő, nem lány …csak h tudja hol a helye…nevetséges..:D

2016. márc. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
43, kb. egyetértek azokkal, amiket írtál, egy kis hozzáfűznivalóm van. Amikor itt "értékről" beszéltünk, az nem "emberi értékre" vonatkozott, hanem a "húspiaci" értékre. Ami meg ha tetszik, ha nem, mindig meghatározó tényező lesz, általában hasonlóan "kelendő" emberek jönnek össze.
2016. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is úgy látom hogy többnyire azonos korosztályból kerülnek ki a párok. Legalábbis az én környezetemben igen. Szerintem ezt az oldalt ne vedd alapul az élethez. Itt ahogy előttem is írták nagyon sok a troll, a megkeseredett ember, meg az olyan primitívek akik a nőkre mint valami tárgyra tekintenek, és piaci értékként emlegetik...Nekem a párom ilyet mondana, repülne is úgy hogy lába nem érné a földet...(de hála az égnek nem egy primitív embert választottam magam mellé)

Sajnos manapság az emberekből hiányzik sokszor az egymás iránt érzett tisztelet, és sokaknak tényleg odáig terjed az értelme hogy feszesebb, fiatalabb legyen a "husi". Ezt leszámítva azért vannak még bőven normális emberek akik olyan párt keresnek akik szellemileg is felérnek hozzájuk, nem csak villogni lehet velük mint egy tárggyal.

2016. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
90%

„Sajnálom a mai generációt, nagyon kevés köztetek a boldog ember, mert csak a külsőt nézitek. Talán a legszomorúbb, hogy egy embertársatokat "piaci érték" néven minősítitek.”



Na a lelkembe láttál ezzel a két mondattal.. szörnyű h itt tart a világ és a fiatalok gondolkodás módja, bár én ezt a való életben még nem hallottam senkitől, lehet csak itt és egyéb hím soviniszta fórumokon szokás ilyesmiről beszélni. Először a szexpiaci érték kifejezést a férfihangon olvastam, mondanom sem kell már akkor visszataszítónak találtam.. Az ilyen gondolkodás tárgyiasítja a nőt és a férfit mindezt akkor, amikor a legtisztább érzelemről, a szerelemről kéne beszélni.. nem baj, majd megtanulják h egy férfi és egy nő között a legerősebb kapocs a tiszta szeretet.:) Amúgy kíváncsi lennék az itt kommentelő negatív férfiak mit tennének - akik a nőket csak a szexpiaci értékük szerint válogatják - ha az ő értékük csökkenne (mert mondjuk betegek lennének), akkor a magas piaci értékkel rendelkező párjukat nyugodt szívvel elengednék vagy rosszul esne nekik h elhagyják őket egy „értékesebb” partnerért?? csak azért kérdezem, mert be kell látni h egy ilyen gondolkodással nem lehet hosszútávra tervezni..az élet be fog tartani csak szólok, sajnos hallottam már olyat h a húszon éves feleség elhagyta a negyvenes párját amikor megtudta h beteg és nem kért abból h a beteg férjét ápolja, inkább pasizott tovább. Maradjunk annyiban h egy boldog 20 évet negyvenes férjét tisztelni és szeretni tudó nőnek ez nem okozna gondot, sőt mi több természetes.. és persze mondhatjuk h egy huszonéves feleségnek is az kellene h legyen, hisz normális nő a kortól függetlenül a párját ápolja ha kell (én is mindig ápolom a beteg párom), de egy komoly betegség egy igazi próbatétel, egy olyan kapcsolatot ahol ismerkedésnél a prioritás a szexpiaci érték volt( a mai kapcsolatok min. 50 %-a) bizony hamar szétver.. :(..nem kell az ilyen kapcsolatoknak betegség, elég egy sima szülés,megnyúlt bőrrel és 15 kiló plusszal. Ilyenkor látszik h értékválság van.

Az meg h nagymamáink korában voltak akik idősebbel házasodtak, voltak igen, de a legtöbben a saját korosztályukból keresgéltek és voltak szép számmal olyan nők akik fiatalabbal jöttek össze.. például nagynéném anyukája 4x ment férjhez és mindig egyre fiatalabbhoz(+20év a javára és a legfiatalabbat is túlélte :D), nagymamám is fiatalabb férfit választott és még tudok párról.. érdemes lenne azoknak a férfiaknak körbekérdezni az idős ismerősi kört, akik szerint „régen mindenki idősebb férfit választott, sőt ez a természetes” álláspontot képviselnek, biztos meglepődnének. Azért azt is látni kell h régen az értékrend más volt, ebből adódóan a férfiak és nők és mások voltak, nem volt feltétlen divat szerelemből házasodni, a szülők döntöttek végül(mivel ők adták a hozományt), és persze akkor is az egyszerű szegény halandók nagyjából azonos korú és egzisztenciájú partnert választottak, azonos ismerősi körből. A férfiak –nagy része- már 20-25 évesen férjek és apák voltak, például a nagypapám 19 évesen lett az, párom nagyapái 16 és 18 évesen lettek azok, hol vagyunk már ettől. Az itt kommentelő a férfiak még a harmincas(negyvenes?)éveikben is csak gondolkodnak erről, természetesen 15 évvel fiatalabbal :D.. igen ám de a nagy többségnek nem fog összejönni, mert ma már a nők még ilyen korban tanulnak, pasiznak és utána jó pár évet még dolgozni akarnak, így kénytelenek lesznek harminchoz közeli vagy harmincas nőkkel leállni, de az pfffj kategória, szóval megérzik ezt a nők és végül nekik sem kellenek... igazi tragikomédia :D.. Na jó nem gonoszkodom..remélem nem így lesz..:)

Jó, persze megértem a Kérdezőt, h furcsállja ezt a helyzetet, meg sajnálkozik,h a szegény harmincasok(negyvenesek) egyedül maradnak, de ezt -nőként írom- nem fognak. Azok a nők is akik gyerekkel maradnak egyedül, ha akarnak végén mindig találnak párt.

2016. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
55%
Én csak olyanokkal találkozom, akikről előbb vagy utóbb kiderül, hogy a 20-as éveikben végigment rajtuk a fél város... most pedig kitalálták, hogy bár korábban szóba sem álltak volna velem, most már jó lennék én is, mert ők gyerekeket akarnak, és szorítja őket az idő. Hát bocs, de akkor inkább leszek egyedül, mint egy ilyennel.
2016. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
Egyetértek kedves utolsó válaszoló van amikor hasznosabb az.
2016. máj. 4. 02:35
 49/55 anonim ***** válasza:
4%
Nagyapàim 1925 nagyijaim 1936 ban születtek .....szóval????? Amugy 30ig a nők nagyon kéretik magukat àllmokat kergetnek csak 30feletti jómódu pasikkal kezdenek. 30fölött ràjönnek kezd a biológiai homokóra leperegni.
2016. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
10%
Kerek 30vagyok sajmos egyedül àlló fekvő is ;) Szeretnék csalàdot gyerekeket majd. Most kiszàmolva ha nem pàr hónapos kapcsolat utàn ugrok bele egy hàzassàgba és 2gyereket szeretnék. Azért a hölgy ne 35fölött szülje a màsodikat(sok helyről ìrjàk hogy az màr késői) bàr dédnagyanyàm 7edik gyerekét 40fölött szülte semmi gond nélkűl. Exem anyja 40fölött 4edik fölös gyerekként Pwp szindróma idegi gyengeség....Szóval most aki 25 azt kb 2-3 év utàn elveszem arra 1év gyerek akkor minimum 28-29 arra két és fél évre màsodik 32... És itt még mindden ideàllis. Na de 25 alatti làny komolytalan sokszor...
2016. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!