Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a helyes reakció arra, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes reakció arra, ha egy jó hangulatú levelezésnél képküldés után nem reagál többet a másik?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdés arra irányul, hogy mégis hogyan rendezzem le ezt magamban, nem arra, hogy mit csináljak a másikkal, mert sosem mentem át ilyenkor bunkóba, nem anyáztam, hanem szimplán csak én sem írtam többet.


Amit nem értek az az, hogy ha egyszer jól elbeszélgetünk néhány levélen keresztül, akkor egy kép hogyan tudja az embert egy pillanat alatt áttenni "magyarázatra sem méltó" vagy a "potenciális elmebeteg"-kategóriákba?

Nem azzal van a baj, hogy nem tetszem, ez előfordul, semmi probléma, tényleg. A baj az, hogy ezt nem lehet értelmesen, ember módjára közölni annak ellenére sem, hogy a levelezés alatt nem mutattam olyat, ami miatt ezt érdemelném. Sőt, ha elárulja, hogy pontosan mi nem tetszik rajtam (hajam, arcom, stílusom, az egész lényemtől hányingere van, vagy csak a kép rossz, béna) akkor azzal még kezdeni is tudok valamit. Ha csak annyit ír, hogy "Köszönöm a beszélgetést, de sajnos nem vagy az esetem, további minden jót" az már oké (persze ha ez az igazság), felfogom, hogy van ilyen.


Az meg béna kifogás, hogy biztos bunkón reagálom le, mert 1) ugye említettem, hogy nem adtam rá előzőleg okot, de 2) az ignorálást szintén lereagálhatom bunkón, így nincs bevédve. Az meg egyenesen röhej, hogy a bunkóságot egyesek azzal akarják kivédeni, hogy inkább ők lesznek bunkók.


Szóval mégis, valami emberibb bánásmódot nem lehetne eszközölni? Biztos vagyok benne, hogy meglenne a viszonzása is. Én igyekszem megtenni a magamét, emberként bánok a másikkal, nem szextárgyként például. De ilyen viszonzással...


24/F



#eltűnés #ignorálás #képküldés #jó tett helyébe najómindegy
2016. júl. 5. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
"képküldés után nem reagál többet a másik" -> számára te ronda vagy.
2016. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
sejtettem hogy fiú vagy...az ilyennek ők az áldozatai
2016. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Ird meg a csajnak a véleményed a felszinességéről, ne hagyd magad!!
2016. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Erre egyszerű a magyarázat.Az illető személy akivel beszélgettél egy velejéig bunkó ember,csak a beszélgetés idejére megjátszotta magát,mert abban bízott,hogy te leszel álmai pasija,de mivel ez nem jött be már nem kell tovább megjátszania magát.Örülj neki,hogy időben kiderült milyen a valódi természete.

Ezt velem is többször megcsinálták már,elsőre meglepődik az ember,de később már számít erre az eshetőségre is.

2016. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Milliószor megtörtént már velem is. Ezt nem lehet normálisan feldolgozni, legalábbis én nem tudtam.
2016. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Tanulság: Mindegyik csaj felszines, még az is, amelyik rendesebbnek tűnik...
2016. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is feltettem hasonló jellegű kérdéseket (miért tűnnek el szó nélkül levelezéskor, miért nem tudják nyíltan megmondani, hogy nem jönnek randira velem stb.), és olyan válaszok jöttek, hogy mert sokszor tapasztalták, hogy ha elmondták a faszinak, hogy nem, akkor elkezdett dühöngeni, erőszakoskodni, nem akart lekopni, miegymás. Kérdem én: ha engem meg sem ismernek igazán, akkor honnan veszik, hogy én is így viselkednék? Nyilván nem túl jó érzés, ha azt mondják, hogy nem vagyok az esete valakinek, de még mindig tisztességesebb, mint hazudozni, vagy szó nélkül eltűnni. Ráadásul ha tőlünk elvárják a gerincességet, határozottságot, akkor sok nő miért képtelen ezt viszonozni? Ha én valamit akarok, akkor legyek bátor, írjak rá valakire, vagy menjek oda, és szólítsam meg, nyilvánítsam ki, hogy tetszik és érdekel az illető, hívjam el valahová, vállaljam a bunkó visszautasítás kockázatát, ők meg ilyen hülye magyarázatok mögé bújnak, hogy mert volt néhány pasi, aki nem értett a szóból, vagy erőszakoskodott velük, akkor engem is szarba kell venni. Aki szó nélkül eltűnik, vagy ordas nagy hazugságot ad elő, az gyáva és sunyi, nem meri vállalni a tettei következményeit, gerinctelen, és könnyebb arra hivatkoznia, hogy már belefutott vadbarmokba, és nem tudja, hogy tőled mire számíthat. És sokszor flegmán még oda is lökik, hogy mit kérdezgeti a pasi, hogy miért nem jön be nekik, mintha egyébként nem lenne joga tudni, hogy mit tartanak "elfogadhatatlannak" rajta/benne. Egyébként az esetek nagy részében nem fogják neked megmondani, hogy szerintük mi a "baj" veled, te hiába akarnál tanulni a dolgokból. Utána meg csodálkoznak, hogy az x+1-edik ilyen bunkóság után kiakadsz. Nehéz az ilyesmit feldolgozni, annyit tudsz tenni, hogy továbblépsz, elfelejted azt, aki ilyesmit csinált veled. És vigasztaljon az a tudat, hogy megszabadultál egy felszínes és gyáva pichától, meg hogy nem pazaroltál rá túl sok időt és energiát.
2016. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szarj rá! A nők többsége ilyen. Tarts több vasat a tűzben és felejtsd el a "csak egy nőre koncentrálok" opciót.
2016. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Észrevettétek, hogy a más kérdéseknél okoskodó nők itt most lapitanak, mint sz.r a fűben?... Hol vagytok feministák most, akik mindig bizonygatjátok, hogy márpedig a nők nem felszinesek?!...
2016. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Amúgy ezt nem nőgyűlölő-szakkörnek terveztem, biztos lányokkal is fordul elő, hanem az egész felelősség-nem-vállalás hátterére lennék kíváncsi főleg a másik oldalról. Voltam én is a másik oldalon, amikor némi beszélgetés után küldött a lány képet, de nagyon nem jött be szegény, de egyszersem léptem le szó nélkül, hanem igyekeztem ugyanolyan kedves maradni utána. Nem lehetetlen dolog.


# 7: köszi, hogy ennyit írtál, bennem is tök hasonló gondolatok kavarognak. Jó az a meglátás is, hogy nekünk, férfiaknak ez a "dolgunk", hogy elvégezzük az ismerkedés nagy részét, aztán fogadjuk el, ha bunkón pattintanak le. Nem egyszerű, az biztos. Pedig amennyire manapság megy a különbségek eltüntetése elég fura, hogy pont ott nem tartunk még, hogy a férfiaknak is rosszul esik, ha bunkók velük :D

2016. júl. 5. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!