Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Roma vagyok. Lesz valaha barátnőm?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, ápolt vagyok, a családom nem balhés. Mindig is "jó tanuló" voltam, az iskola mellett dolgozok. Nincs problémám a barátkozással és a lányokkal való beszélgetéssel sem. Viszont azt érzem, hogy nagyon szívesen elbeszélget velem egy lány, lehetünk haverok, de az, hogy járjunk már nem okés. Gondolom azért, mert zavarná, hogy mit szólnának mások és megszólnák miatta, ami szörnyű érzés, mert én nem tehetek róla, hogy ilyennek születtem, letagadni pedig nem tudom. A kérdésem az lenne, hogy hogy tudnám magam elfogadni így? És hogy tudnék egy értelmes lánnyal komolyabb kapcsolatot kialakítani? (Azt a verziót, hogy egyszer majd eljön a Nagy Ő, akit ez nem érdekel, ismerem.) Van megoldás? 19F
2017. jan. 23. 17:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te gerjeszted magadban ezt a kisebbrendűségi érzést azon logika alapján, hogy aki cigány annak nem lehet párkapcsolata. Ki is emelted, hogy roma vagy. Más nem biztos, hogy azt emelné ki elsőre, hogy sváb, magyar, román, stb.

Egyébként nem tudom mit jelent számodra az, hogy roma? Csak a külsődre érted? Vagy ezen kívül tartotok valamilyen hagyományokat?

Megnyugtatásképp ismerek több olyan külsőre cigánynak tűnő embert, akiknek ezzel semmi gondja (a párjuk nem cigány). Van, aki már házas is.

Viszont ha hagyományőrző család vagytok, akkor lehet tényleg jobb lenne hasonló családi háttérrel rendelkező lányt keresned.

2017. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja azt még hozzátenném, akik külsőre cigánynak néznek ki, mind olyanok kb. mint a többségi társadalom, ugyanúgy viselkednek, öltözködnek, szokások stb. Mondom semmi gondjuk a barátkozással, munkavállalással, stb.
2017. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez kicsit ördögi kör. Mert akkor lehetne esélyed, ha kegyetlen magabiztos lennél, de mivel ilyen hátrányból indulsz előítéletek ellen, nem tudsz magabiztos lenni.


Az valamennyire előny is, hogy ritka vagy és szokatlan. Nyilván ha belépsz ott valahova téged észrevesznek. De ott a rengeteg előítélet.


Szerintem csak az működik, ha bízol magadban és sugárzik rólad, hogy jó a bőrödben lenni. És ezt úgy teheted meg, ha nem foglalkozol ki mit gondol. Ez persze nehéz. Nagyon. Ha alapból nem ilyen vagy, akkor el kell kezdened gyakorolni.

2017. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Próbálkozás, próbálkozás, próbálkozás. Mást sajnos nem tudsz tenni. A nagy számok alapján előbb-utóbb így találhatsz valakit, akinél ez nem lesz kizáró ok.
2017. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy amúgy?
2017. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a te hozzá állásoddal van a legnagyobb baj! Eleve azt írod,h nemis tudnád le tagadni ,h roma vagy! Mért kéne letagadnod?! Ha te annyira művelt vagy,akkor tudnád ,h az akkor nemis ön magad adhatod!Hazugságban élnél!S attól,h magyar lány, azt jelenti Okosabb ,műveltebb ,inteligensebb,viccesebb,jobban tudna szeretni?Szerinted értéktelenebb attól,h roma?Ez butaság! Álltalában magyar-roma kapcsolat nem hosszú távú.Más szokások vannak.Persze a romáknál több fajta roma van.Szűken mondva van oláh s van Rumungró.A Rumungró Magyar cigány,s ők azaz mi mert én Rumungró vagyok,talán kijönnek a Magyarokkal kapcsolatban,házasságban.Nállunk nincsenek annyira szigorú roma szokások.Tapasztalatból mondom.Nekem volt oláh cigány férjem.Utánna Magyar.Egyik sem jött be.Most fél vérűvel vagyok.Apuka Rumungró anyuka Magyar.S a párom így pont tökéletes! :-) Komolyra fordítva!Nem az a lényeg,mien származású vagy! Ha megvan köztetek a szimpátia.A kémia.Stb .stb.Akkor megfogod találni.S működni fog! :-)
2017. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha ilyen latinos kinézetű vagy,simán találsz csajt.
2017. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy aki előítéletes, az te vagy. Azt hiszed hogy a lányok azért nem akarnak tőled semmit, mert roma vagy, pedig elárulok egy nagy titkot, nem akarunk minden sráccal párkapcsolatot, akivel csak szóba állunk. Egy átlag nő 5-10 komolyabb párkapcsolatnál azért nem nagyon él meg többet élete során, pedig sejtheted, hogy ennél azért több emberrel állunk szóba. Ez gondolom nyilvánvaló, nem is magyarázom tovább. A másik, szerintem biztos a javadra válna, ha egy kicsit visszavennél az arcodból, mert szerintem ez az egyetem dolog a kelletènél több önbizalmat adott. De hidd el, magabiztosságod teljesen alaptalan. Ha tanácsot kérsz, és adnak, arra nem az a megfelelő reakció, hogy mindenki milyen primitív választ adott, nem, a szó amit keresel, az a "köszönöm".


Azért egy-két válaszadó is kitett magáért, de ahhoz inkább nem fűzök semmit.


A lényeg kedves kérdező, ne próbáld meg kitalálni hogy mit gondolnak mások, mivel nem vagy gondolatolvasó, így bizony téves következtetéseket vonsz le.

2017. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A kedves utolsó válaszadónak mondanám, hogy a primitív szót egyetlen válaszadónak szántam, ami az előzményeket elolvasva egyértelmű. De a többiek tanácsát megfogadva nem foglalkozom a kötekedéseddel:D

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

2017. jan. 28. 05:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!