Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha olyan fontos az egzisztenci...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha olyan fontos az egzisztencia, meg az, hogy "30 évesen már ne anyucival lakjon", akkor miért ez a két leggyűlöltebb szakma a nők szemében?

Figyelt kérdés

Rengeteg felmérés, kutatás alátámasztja, az egyéni tapasztalatok mellett, hogy a két szakma amit ki nem állhatnak a nők, az ha a férfi informatikus vagy mérnök (vagy a kettő egyvelege). Tehát, ha megkérdezel csajokat, hogy mi az a foglalkozás amit semmiképpen sem szeretnek, akkor 90%-ban azt mondják, hogy hát informatikus vagy mérnök pasikkal nem jönnének össze. Pedig ezek ugye nem keresnek rosszul, akkor mégis túl van értékelve ez az egzisztencia dolog?

Másfelől viszont van azaz elvárás, hogy egy 30 év fölötti pasi az már rendelkezzen saját egzisztenciával, ne az anyjával éljen és ne szoruljon a szülei támogatására anyagilag. Ezt milyen más szakmákkal lehet kivitelezni a mai Magyarországon? Más szakmákkal kezdőként (még diplomás szakmákkal is) elhelyezkedni alig lehet, nemhogy még sok pénzt is keresni, amiből jövőt tudnál tervezni, meg félre is tudnál tenni.

Mi magyarázza ezt az ellentmondást?


2017. márc. 19. 14:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

@10

Mert amúgy mi a kamionozással a baj? Baromi jól keresnek és szabadok. Hát, többé-kevésbé legalábbis, de kevés olyan munka van, ahol ennél szabadabb az ember. Én a bölcsész diplomámmal munkanélküli vagyok, ha viszont kamionos lennék, a világot felvásárolhatnám, és még a diákhitelemet se kellene a semmiből fizetnem...

2017. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Kibújt a szög a zsákból, kérdező. Te magad nem láttál ilyen statisztikát, ez egy PUA hülyeség. Azok kitalálnak mindent, hogy pénzt szedjenek ki az ostoba pasikból (mert értelmes nem dől be nekik, az hétszentség)és eleve ott rontják el, hogy tudománynak álcázzák az ostoba általánosításaikat. A nők ezt gondolják, azt mondják, a nők ezt és ezt szeretik....mikor érted már meg, hogy nincs ilyen homogén massza, hogy NŐK. És ha egy nőnek bejössz,akkor sem fogja zavarni, hogy informatikus vagy, ha egyébként nem szimpi nekik ez a szakma, ha meg nem jössz be, remek kifogás lesz hogy leépítsen.


Tanuld már meg, hogy ne a körülményeket okold, hanem dolgozz magadon, építsd az önbizalmadat, mert puával normális barátnőt nem fogsz találni, max véletlenül.

2017. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora hülyeséget se hallottam még.
2017. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
91%
Milyen más szakmával lehet elérni,hogy az ember ne a szüleivel éljen? Egy gyárban dolgozom, saját lakásom van,igaz hitel van rajta,de simán tudom fizetni és még marad is pénzem. Ennyi, ezt Magyarországon. Tudni kell bánni a pénzzel,nem megvenni mindenféle limlomot,amire nincs is szükség.
2017. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

#21


És évente ha szerencséje van akár ötször is láthatja a családját...

2017. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Na, Bill Gates, meg Zukoberg, ha ezt olvasnád...
2017. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

-Kamionosokat nem látja a családjuk, olyan, hogy magánélet nem létezik számukra.

-Még nem hallottam nőktől, hogy az infósokat és a mérnököket gyűlölnék, kérnék statisztikat (azon a PUAsz@rságon felül)

-Itt naponta 5-6 kérdést látok, hogy a mérnökök meg infósok jól keresnek, és sírnak a többiek, hogy miattuk nem marad másnak nő, mert ezek a palik elszívják a stabil egzisztenciájukkal

-Számomra is vonzó például egy mérnök vagy egy infós, mert olyan megközelítést ad bizonyos dolgokhoz, amiket én a humán/eü-s gondolkodásommal nem biztos, hogy észrevennék.

2017. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Wieszt Ádám, ha akkora nagy guru, észrevehetné, hogy az informatikusok nem azért mennek ilyen tréningekre, mert utálják a nők a szakmájukat, hanem mert informatikai pályára alapból introvertált, antiszociális, zárkózott férfiak mennek el inkább - nyilván ők nem műsorvezetők vagy színészek lesznek - akiknek ezért nehezebb az ismerkedés (és a környezetükben is kevesebb nő van).


Ha valaki külsőre nem egy tipikus kocka, senkit nem fog érdekelni a szakmája. Egy infós srác is lehet ápolt, sportos, jólöltözött, magabiztos, társaságkedvelő stb. ember, nem kötelező elhízott, nyakszakállas, fedórás nerdnek lennie, aki egy boltba sem szívesen megy be, mert ott beszélni kell az eladóval.

2017. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Mi ez a marhaság? Linkelj már ilyen TUDOMÁNYOS felméréseket??

Én imádom, hogy a párom mérnök, az előző bölcsész volt, ott nekem kellett mindent megoldanom, a mostani párom pedig ért a szereléshez gépekhez stb. Nem elvárás egyáltalán de nagyon jó érzés, nem egyedül kell elveszve ténferengnem a hasznáalti utasításokban.

2017. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igaz lehet az amit valaki más írt, hogy informatikusnak (mondjuk sztem mérnöknek nem feltétlenül) sokszor mennek introvertált, analitikus gondolkodású emberek akiknek nem feltétlenül megy annyira a kommunikáció, nem azért mert más fajba tartoznának, ahnem mert más oldalra erősítettek, de létezik ilyen befelé forduló emberből bölcsész is csak az lehet nem tudja megengedni magának a mindenféle idióta pua tréninget.
2017. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!