Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért majd mindig a mérnököket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért majd mindig a mérnököket preferálják a nők? Ha adott két ember, egyik férfi pl villanyszerelő, másik mérnök, azt fogja választani ösztönösen a nő. Itt minden nő azt írja, nem lényeg a pénz, csak megéljenek. Akkor miért így választanak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 08:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Sajnos ma már van sok buta, életképtelen mérnök. Nagyon felhígult a képzés.
2017. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt szemléletmód. Hiába próbálják sokan elhitetni, hogy aki egyetemista annak fele síkhülye és alig tudja elvégezni a képzést, a mérnöki szakokon a végzettek (!) 90%-a jó mérnökként kerül ki. Ezzel jár egy mérnöki szemlélet, amit szakközepesek, szakmunkások nem kapnak meg, jár vele egy más látásmód, ami vonzó tud lenni.

Másrészt a piszkos anyagiak. Logikus, ha adott két totálugyanolyan (vagy legalábbis ugyanolyan "értékű) ember, de az egyik 200k-t keres, a másik 300k-t, te melyiket választanád? Na ugye. Ráadásul a nők gyereket is akarnak, akivel othon maradnak 1-2-3 évet (vagy többet), amíg egy keresetből kell megélni.

2017. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez van kérdezõ ha megteheti a tehetõsebbet fogja választani ez van.

Ránk nagyszükség van konkrétan a cégek le is cummantanak minket annyira jó a juttatàsi rendszer.

Míg egy jogász összeteszi a kezét nettó 150-200 addig egy még nem végzett mérnök 300k-ról indulhat,hozzàteszem a villamosmérnök és az IT az,bàr màr kéz a kézben jàrnak szinte.

Pár év után akàr menedzser is lehetsz,a cégek rohanni fognak utànnad jobbnàl jobb juttatàsokkal.

Egyik sràc 30 évesen màr vezetô, egy Volvo S90-ese van,szerinted hàny nõt dug meg hetente?

Ez van,ha ehetsz beluga kaviàrt nem fogod beérni a zsíros kenyérrel.

Egy jó mérnök karrierista,elhivatott,és jó magas életszínvonalon él.

Ez fontos,a piacképes csajoknak.

Keres egy nem vonzó nem nõies elhízott csajt akkor neki nincs vàlasztàsa.

2017. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Én is diplomás vagyok, jogász. De előtte villanyszerelő képzést végeztem, abból élek most (valamivel jobban, mint jogászként tudnék). Az azért nem igaz, hogy 90%-uk jó mérnök. Az a két ember, kb 2 szalmaszálat nem tud összeadni, puskáztak végig a 3.5 év alatt. Ismerem őket, tudom mennyire nem vannak toppon.
2017. máj. 20. 09:11
 15/32 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekek!

A mérnök képzés nem piskóta, sőt a legtöbb egyetemi képzés sem az. Úgy imádom, amikor olyanok húznak le bizonyos szakokat, akik még egy vizsgaidőszakot sem éltek meg az egyetemen.

A gépészeknél különösen vannak szívatós tárgyak, a legtöbben csúsznak is vele - de ha valaki elvégzi, az mégsem lehet olyan buta. Lehet, hogy az életben nem egy menő figura, sőt az is lehet, hogy máshoz nem ért, de a mérnök szakma bizonyára megy neki, ha megszerezte a diplomát.

Magamból indulok ki. Gimiben a legjobbak között voltam, megyei/regionális versenyekre is elküldtek több tárgyból, ahol kaptam is díjakat. Két emelt érettségim van, jeles. Most pénzügy és számvitel szakra járok, de meg is szenvedek vele rendesen.

Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de borzalmasan idegesít, amikor úgy állítják be az egyetemet, mintha az könnyű lenne, és bármelyik balek el tudná végezni. Talán ez az, ami idegesítő a nem egyetemista/egyetemet végzett emberekben: szinte mindegyik azt mondja, hogy óóó, milyen könnyű diplomát szerezni, utána meg vakarni jó bérért a s*ggedet, de ez nem így van. Jelentkezzetek egyetemre, aztán megtudjátok, mennyivel többet kell tanulni, mint a gimnáziumban, és mennyivel nehezebbek a vizsgasorok!


21/L

2017. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
64%
15. vagyok. Most olvasom, hogy te jártál egyetemre, de a többiekre még ugyanúgy vonatkozik ez. Mondjuk ha én diplomás jogász lennék, akkor megpróbálnék kezdeni azzal valamit.
2017. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
Egyik ismerősöm (huszonéves csaj)társkeresőzik. 5 pasiból 4 mérnök aki ráír. Tehát a mérnökök sem egyszerűen találnak párt...
2017. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

a felsőoktatás expanziója azt vonta maga után, hogy ma már egy diploma önmagában semmit sem jelent.


ezt a kérdező tudhatná, amennyiben tényleg egyetemet végzett, és éppen az ő példája bizonyítja, hogy a diploma nem egyenlő az intelligenciával, de sokszor még a műveltséggel sem.


különben jogász létére sokkal precízebben fogalmazna, és nem állítana olyan kizárólagosnak hitt igazságot, miszerint a nők a mérnökökre buknak.


az is sokat elmond róla, ha a jogi diplomája dacára villanyszerelőként keresi a kenyerét.


magyarán: elvégezte az egyetemet, de hogy a szakmájában megvesse a lábát és karriert csináljon, ahhoz valószínű kevés volt.

2017. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%

Mert a mérnökök okosak :D


Üdv, egy mérnök.

2017. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
64%
Hát kérdező, 10es vagyok. Nem tudom te hol jártál jogra, és nappalok vagy levelezőn, de ha te jogi diplomával nem tudsz elhelyezkedni akkor nagy gond van. Eltére jártam és nem vicc, kapkodtak utánunk, mert mindenfajta nagyképűség nélkül, jók voltunk a többiekhez képest. Viszont akármelyik jogi diplomával el lehet helyezkedni, és piacképesnek lehet lenni akkor, ha odateszed magad. Ha meg lehozod az ügyvédi szakvizsgát, akkor ne mondd már hogy villanyszerezlőként többet keresel.. ez most remélem nem igaz, hogy jogász vagy
2017. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!