Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért majd mindig a mérnököket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért majd mindig a mérnököket preferálják a nők? Ha adott két ember, egyik férfi pl villanyszerelő, másik mérnök, azt fogja választani ösztönösen a nő. Itt minden nő azt írja, nem lényeg a pénz, csak megéljenek. Akkor miért így választanak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 08:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%

ELTE jogi diplomával nem nehéz állást találni, ez a suli még mindig vezető a felsőoktatásban.

Nem tudom előző mikor végeztél, de manapság valóban nem könnyű "sima" jogi diplomával elhelyezkedni. A közigazgatásban pl. sorban állnak a jogászok. Szakvizsgához pedig idő kell, addig valahol, valamit csak dolgozni kell.


A párom jogász, ELTE diplomával, közigazgatásban vezető. Amikor megszűnt az egyik állása nézelődött más területen. Nem könnyű, hidd el, főleg fővároson kivül.

2017. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
83%

a kérdező 30 éves.


eddig simán letehette volna a szakvizsgát...


itt arról van szó, h. csomó ember elvégzi a jogot, mert az milyen menő, de az nem jelenti azt, h. alkalmasak is a pályára.


van olyan jogász ismerősöm, aki még egy szaros nyelvvizsgát sem tudott letenni, most osztrákoknál mosogat.


az a típus, aki kicsengette a tandíjat, és nagy nehezen elvégezte, és baromi büszke rá, h. dr., de amúgy műveletlen, abszolút nem alkalmas jogásznak, és nem is tudott megmaradni a pályán.


ezért mondom, h. a felsőoktatás expanziójával ma már olyan emberek is bejutnak olyan szakokra, amire nem alkalmasak.

2017. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

21-es van igazság abban amit mondasz, viszont akkor leírom, hogy nekem hogy volt.

Jogi egyetemen, pláne Eltén ugye a vizsgaidőszak brutális, szorgalmi időszak a mérnökiken sokkal nehezebb. Na én szorgalmi időszakban 2 évet gyakornokoskodtam, szaladgáltam postára, karton vizekért, meg mentem befizetni a kiskutya tegnapi kozmetikájának az árát. Valóban, kicsit lehet csicska voltam, de egy kiváló ügyvédnél, aki azt látta rajtam, hogy megcsinálom amit mond, és számíthat rám bármiben. Megnyílt a bizalma felém, és megtanított mindenre, amire az egyetemen nem tanítanak, konkrétan a jogászi hivatásra. Hozzáteszem, szerencsém volt, itt én már heti 20 órával 60 ezret kaptam kézbe, gyakornokként. Aztán végeztem, és az ügyvéd kért meg, hogy maradjak jelöltnek és mondjak egy összeget. 220-at mondtam nettóban, simán belement. Kezdőfizetésként jól kerestem azért mert tisztelettudó, normális, és okos voltam. Ez a fizetés a szakvizsgáig 300 nettói ment fel (3 év alatt), most 1 év vagyok ügyvéd, az eddigi munkahelyemen, társügyvédként, és nem fogom ide írni, hogy mennyi keresek, mert nem az a lényeg. Amit mondani akartam az az, hogy lehet nehéz elhelyezkedni, de ha jó vagy, és kitűnsz, akkor el fogsz tudni, és a szakvizsgáig is többet tudsz keresni, mint a magyar átlag. Az meg nem rossz 25-26 évesként.

2017. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Volt egy diplomás s**fej exem akit lecseréltem egy villanyszerelöre, ezt kapd ki! :-)
2017. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mérnök vagyok, a haverom villanyszerelő. Neki csinos barátnője van, nekem 2 éve senkim.
2017. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Itt a városban nem tudtam a diplomával elhelyezkedni, vagy jóval kevesebbért, mint villanyszerelőként.
2017. máj. 20. 16:12
 27/32 A kérdező kommentje:
Vidék, nagyon kicsi város.
2017. máj. 20. 16:13
 28/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, előre fel kellett volna mérni a helyzetet, és ha annyira nem akartál onnan helyből mozdulni, ahol élsz pedig esélyed sincs elhelyezkedned, talán nem kellett volna 5 évet keményen tanulnod.


Miért nem keresel más városban lehetőséget?


Elhiszem,hogy jobban keresel így, de gondolom azért végezted el az egyetemet mert jogászként (ügyvédként, b íróként stb.) szerettél volna elhelyezkedni.

A jogászi pálya - bármilyen területen - egy kiépített utat kíván. Nem hiszem,hogy villanyszerelőként lesz lehetőséged valamikor jogászkodnod.

2017. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Így legalább néha tudok maszekolni. Jogászkén 170 et kínáltak, így most 190 e keresek.
2017. máj. 20. 16:27
 30/32 anonim ***** válasza:
"Jogászként" 170-et kínáltak kezdő fizetéssel. Villanyszerelőnél 190 a max? Előrelátó "jogász" vagy. :)
2017. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!