Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiaknak is legalább olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiaknak is legalább olyan nehéz a társkeresés mint a nőknek?

Figyelt kérdés
Átlagos nőként teljesen lehetetlen a társkeresés. A normális pasik foglaltak a többi meg csak szexet akar. És igen adtam esélyt csúnyább pasiknak is de sajnos ők is átvertek. Barátzonámba van egy fiú akinek szintén esélyt adtam de ő csodálkozva rám nézett és mondta hogy nem akarja ezzel elrontani a barátságot..
2018. jan. 13. 13:00
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

A #40 válaszadóval részben egyetértek. A másik ok viszont az, hogy az "átkozsban" teljesen más volt az értékrend, mint a mai dekadens, hedonista vadkapitalizmusban. Tudom, kommunizmus volt meg vörösterror meg ötvenhat, meg fúj szemét Kádár elvtárs, de egyes dolgok fényévekkel jobban működtek akkor, mint most. Ezek egyike a párkapcsolat.


Rövidített változat: Anyáink korában más rendszer volt, más értékrenddel, és a XXI. század modern felvilágosult embere a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntötte sikerrel.


Hosszú változat:

Első menetben például nem volt ekkora bazinagyra nyílva a társadalmi olló. Akkor is volt felső tízezer, ugye a pártkatonák, a talpnyalóik, az agitprop csökevények meg a holdudvaruk, és volt söpredék réteg is, viszont akkor a középosztályba lényegében a társadalom 80%-a beletartozott. A gengszterváltás után ez szép lassan elkezdett felborulni a söpredék javára. A mai társadalomszerkezet kérlekszépen úgy néz ki, hogy van a felső tízezer, van egy óriási lecsúszott legalja réteg, és jó esetben 1 millió, aki még középosztálynak nevezheti magát vagyoni helyzet alapján. Konkrétan 4,8 millió nincstelen él az országban. Ezek alapján persze hogy felértékelődik, ha egy pasi pénzes - minél kevesebb van a pénzből, annál fontosabb lesz. Ezért fordulhat elő, hogy újgazdagék kisfiának egyszerre van 4-5 barátnője is, egymással is csalja őket, de neki ugye el van nézve. Sőt, tőlük soha senki nem követeli meg a belső értékeket, a kémiát meg a kisugárzást se.

Másodsorban annak idején a közerkölcs és a társadalmi morál elítélte az élősködő, pénzvadász életformát. Volt KMK, senki nem állt sorba segílykéért kuncsorogni, hanem ha lóvé kellett, elment melózni, és volt is munkahelye. Aki meg nem akart, azt vitték a sittre a germók közé. Akkoriban is voltak érdekházasságok, meg pénzvadász nők, persze, viszont kollektívan le voltak nézve és ki voltak közösítve. Ma pedig konkrétan ez lett az etalon. Puncs.hu mond valamit?

Hamradrészt pedig pont az előbb említett két ok miatt tényleg fontosabbak voltak a belső értékek. A középosztályból jó jellemmel, intelligenciával és becsületességgel lehetett kitűnni, és ez imponált az akkori nőknek az "átkozsban". Manapság a becsület, tisztesség és intelligencia pedig üldözendő, irtandó negatív tulajdonságok lettek, mindenütt a nagypofájú tahók érvényesülnek ököljog, pénz, meg urambátyám haverság alapján.

2018. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Régen lehetett udvarolni, és a nők tudtak normálisan reagálni az udvarlásra, vagy ha ép elutasítottak valakit,azt is normális módon tették, manapság meg örül az ember,ha olyan nőbe botlik,aki nem nevet gúnyosan a képébe. Egyébként nem kell visszamenni az időbe nagyon messze,amikor 11-12 éves kölyök voltam,a környezetemben az idősebb fiúknak általában volt valakije,vagy ha nen is sikerült kapcsolatot kialakítani,akkor is normálisan eltudtak beszélgetni a lányokkal,nem volt semmi flegma szájhúzás,semmi hogy nézel ki,menj már innen! és hasonlók. Teljesen más értékrend volt,tettek rá magasról,hogy kinek milyen az anyagi helyzete,vagy hogy néz ki. Nyár esténként kiültek egy parkba vagy akárhova és beszélgettek hülyéskedtek. Manapság mi van? Telefon,facebook,ilyen-olyan ketyere,amelyek szépen megölik a valós emberi kapcsolatokat. A másik dolog,ami elég szomorú szerintem,hogy nagyon felszínes,pénz orientált világot élünk manapság. A médiáról meg inkább említést sem teszek.
2018. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
41-nek: Nagyon jól összefoglaltad!
2018. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

42, Te is jól végigvezetted. Én is erre emlékszem. (Egyszer jött hozzánk egy fiatal rokon lány látogatóba, bemutatták nekem, kicsi voltam még. És félénken kérdeztem, hogy "és a bácsi hol van?"

Annyira természetes volt, hogy páros volt az ember egy bizonyos kor után.

2018. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!