Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan ismerkedjek, ha túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ismerkedjek, ha túl sok a pénzem?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vicc és nem is provokáció.

Nem tudom, mennyire ritka ez a probléma, amivel én rendelkezem.

Arról van szó, hogy nem volt még rendes párkapcsolatom, és egy "igazi" baráti társaságom sincs.

"Csak" pénzem van.

Viszont ez minden kapcsolatomban előbb-utóbb gondot jelent, legyen szó, nővel való viszonyról, vagy férfival történő barátság során.

Nem kérkedek, nem élek vissza az anyagi helyzetemmel, sőt, jótékonykodom, satöbbi.

De állandóan kiütközik egy idő után, hogy a másik fél elkezd bankként kezelni, vagy amolyan "Vigyázz rám!" státuszban néz rám.


(Azt elismerem, hogy nem igazán tudok nemet mondani.)


2018. ápr. 17. 12:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
60%
Add nekem és akkor nem lesz túl sok pénzed, egyszerűbb lesz az ismerkedés számodra, én tudok venni sütit és mindenki happy.
2018. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Talán az lenne a "megoldás",ha hasonlóan jó anyagi körülményekkel megáldott nőkkel ismerkednél.
2018. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
A saját fejedben kell megoldanod a problémát. Ha van benned elég empátia, akkor próbáld meg összerakni az eddigi visszajelzésekből, hogy ők milyennek látnak téged (beleértve a "túl sok pénz, mint probléma" tényezőt is), és te hogyan látod saját magadat (úgy, hogy számodra a pénz nem túl sok, és magától értetődő, ezt tök semlegesen értem). És a két "kép" között próbálj meg olyan módon valamilyen harmonikus kompromisszumot létrehozni, hogy egyik fél (te illetve a többiek / másik fél) érdekei se sérüljenek. Remélem, ez segít valamennyit.
2018. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

1. Ha sütit szeretnél, csak szólj. :D


2. Az az elveimhez képest ellentmondana. Nem teszek különbséget nő és nő között csak azért, mert valakinek +, míg valakinek - az anyagi helyzete. Nyilván az ember személyiségét nézem az illetőben, nem pedig azt, hogy milyen körülményeket engedhet meg magának, milyen életszínvonalon él.


Plusz az a személy lehet, hogy görcsösen ragaszkodna a pénzéhez, mások kárán akarna többet, ami nálam kizáró ok. A legtöbb gazdag, akit ismerek, fennhordja az orrát, és lenéz másokat.


Mindenesetre köszönöm a véleményeteket!

2018. ápr. 17. 12:56
 5/31 anonim ***** válasza:
17%

Ez tényleg létező dolog, van ismerősöm (nő), akit folyamatosan kihasználnak ezért "barátok" is.

Férfinél a mai társadalmi elvárások miatt még nagyobb a probléma kihasználás terén, nem álszentségből írom.

Én a helyedben csak hasonló egzisztenciával, vagy gazdag családdal rendelkező nővel ismerkednék.

Esetleg valami olyan hobbi, foglalatosság, amit inkább tehetősek űzhetnek?

2018. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Az ismerkedés elején ne hangoztasd hogy mennyi pénzed van, fel se hozd, míg rá nem kérdeznek. Ha meg is kérdezik például, hogy mivel foglalkozol, finomkodva, szerényen mond meg, akkor se mindent árulj el.

Egyébként meg így is találhatsz normális barátnőt, de ez rajtad múlik, hogy milyen lányokat engedsz közel magadhoz. Ha folyamatosan csak ribikkel kezdesz ki, akkor viszont egy idő után ne sírdogálj, hogy neked miért nincs rendes barátnőd, meg ha netán elfogy a pénzed mert rájuk költöd :/

Szóval a ribiket 100%-osan ignoráld, és csak is olyanokkal ismerkedj, akik komoly kapcsolatra alkalmasak. Viszont soha ne hangoztasd egy normális nőnek, hogy félsz, hogy csak a pénzedért van veled, mert az megöli a kapcsolatod.

2018. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Egyébként mivel foglalkozol? Csak kíváncsiság.
2018. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Szépségiparban tevékenyedem, saját cégem van, ami jelen állás szerint további öt hasonló ággal bővülni is fog.

Általában a piac inkább a nőkre gondol, nos, én inkább a férfiak felé nyitok.

És más irányokba is tekintgetek. Amiben látok valós anyagi lehetőséget, azt fontolóra veszem. (Pl.: faipar -a térség 80%-a fával fűt)


Nem "ribikkel" ismerkedem.

Nem azt kell gondolni, hogy hetente vásárolni viszem az aktuális kiszemeltem, vagy hipp-hopp gondolok egyet, és a kezébe adok fél milliónyi zsebpénzt.

Nem szeretem, ha a nő azt gondolja, hogy az a férfi dolga, hogy eltartsa.


Egyébként nem hangoztatom, hogy mennyi pénzem van, sosem mondok pontos számot senkinek sem, ez csak rám tartozik, úgy vélem.

Viszont állandóan elegánsan nézek ki, és nem tudom letagadni, hogy mivel töltöm a napjaim egy részét.

2018. ápr. 17. 13:21
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
Fizesd egy évig a sportnevezéseimet és utazásaimat, akkor kevesebb lesz. :-D
2018. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Én normális, hosszútávú kapcsolatra alkalmas nőnek tartom magam és én kifejezetten nem szeretem a "gazdagokat", mert az ismeretségi körömben mindegyik fent hordja az orrát. Tudom nem szabadna skatulyázni, de valahogy megváltoztatja a jellemüket nem túl kedvező irányba, ezért én is ódzkodom tőlük :( Ha te abba az egy százalékba tartozol, aki nem szállt el magától és nem kezeli tárgyként a nőknek, akkor az figyelemreméltó. Én abból amit leírtál, azt látom hogy nem jó nőkkel kezdesz, nem ők a te "célközönséged", ha bankként kezelnek. Szerintem a magas státuszú nők sem jelentenének megoldást, mert nagy részük szintén fenn hordja az orrát.

Ha már a nő kér, nem pedig te adod magadtól, akkor ott gáz van, mert követelőzik.

2018. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!