Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan ismerkedjek, ha túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ismerkedjek, ha túl sok a pénzem?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vicc és nem is provokáció.

Nem tudom, mennyire ritka ez a probléma, amivel én rendelkezem.

Arról van szó, hogy nem volt még rendes párkapcsolatom, és egy "igazi" baráti társaságom sincs.

"Csak" pénzem van.

Viszont ez minden kapcsolatomban előbb-utóbb gondot jelent, legyen szó, nővel való viszonyról, vagy férfival történő barátság során.

Nem kérkedek, nem élek vissza az anyagi helyzetemmel, sőt, jótékonykodom, satöbbi.

De állandóan kiütközik egy idő után, hogy a másik fél elkezd bankként kezelni, vagy amolyan "Vigyázz rám!" státuszban néz rám.


(Azt elismerem, hogy nem igazán tudok nemet mondani.)


2018. ápr. 17. 12:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
43%

Szerencsere en sem küzdök anyagi gondokkal. Heti par napot foglalkozok munkammal, de olykor hetekig megvan nelkülem is, amikor eppen jobb/erdekesebb dolgom akad. Nem szerepeleg a forbes listan, de mondhatjuk, garantalt a megelhetesem.


Sokat jotekonykodom en is. De nem (csak) azt, amikor rendezvenyek szervezeseben veszek reszt es/vagy kitöltök egy csekket (azt amugy is anonymen szoktam), hanem fizikai munkammal tamogatok pl. allatmenhelyet, gyermekeket, szeretetotthont stb.


Van parkapcsolatom es nagyon jo barati köröm is. Olyanok is, akikkel meg joval azelött ismerkedtem meg, mielött sikeres lettem volna, de olyanok is, akikkel azutan ismerkedtem meg. A tarsadalom legkülönbözöbb retegeiböl.


En sem hencegek, szereny autot vezetek es habar egyik szenvedelyem az orak, megsem hordok a hetköznapokban ertekesebb darabokat.


Sem barataim, sem baratnöim nem kezelnek bankkent. En pedig azok tarsasagat szeretem, akik többre ertekelnek egy okos tanacsot a kölcsönnel vagy adomanynal. Termeszetesen olykor elöfordulnak "fantasztikus" üzleti ajanlatok, keresek stb., de ha az illetö sertesnek veszi, hogy nemet mondok, akkor nekem is jobb, ha emiatt eltünik az eletemböl.


Nem beszolas vagy kötözködes, de nezz magadra, hogy milyen egyebb ertekekkel rendelkezel, esetleg olyan teren, ami nem szamokban kifejezhetö. Meg azok között sem leltel baratokra, akik hasonlo helyzetben vannak?


Persze, a baratsag fogalma is keplekeny es olyan barat, akinek kerdezes nelkül meg a vesemet is odaadnam, nekem is csak egy maroknyi van. De rengeteg szamomra nagyon kedves barat van, akivel ugyanazt a hobbyt üzzük, ugyanazokon a rendezvenyeken veszünk reszt, kirandulunk, sportolunk vagy akarmilyen mas formaban összesodort minket az elet.


Örülök a fogalmazasodnak, miszerint "tul sok" penzed van. Ez remelhetöleg azt jelenti, hogy nem vagy a kapzsisagod aldozata es nem töltöd az idöd nagy reszet azzal, hogy meg es meg több legyen abbol, amit ugysem birsz mar elvezni. Ismerek sok ilyen embert es egyiket sem sorolom barataim köze.

2018. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Én nem nézek le senkit az anyagi helyzete miatt. Szegénységben nőttem fel, nekem nem az a célom, hogy másokat bántsak, csak, mert nekem több van mint nekik.

Lassan 30 leszek, tartom magam annyira érettnek, hogy ne hordjam fent az orrom egy ilyen tényező miatt.

2018. ápr. 17. 13:54
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Keveset írsz le magadról, így az emberek nem igazán fognak neked pontos és túlzottan hasznos válaszokat adni.

Így a leírás alapján nekem úgy tűnik, hogy szerintem te nem a pénzed miatt nem tudtál eddig komoly kapcsolatot kialakítani sem nőkkel, sem barátokkal.

Az is lehet, hogy te ijeszted el az embereket magad mellől, vagy, hogy túlzottan frusztráltnak tűnsz a pénzed miatt, hogy az emberek még véletlenül se gondolják azt, hogy te mennyire nagyra tartod magad, vagy önző ember lennél. Önismeret fejlesztéssel próbálkoztál már? Lehet segítene.

2018. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%

Nemrégiben beszélgettem netes társkeresőn egy jómódúnak számító férfival. Volt egy nagyon nem szimpatikus mondata, hogy neki a kertes ház alap, miközben mást nem is tapasztalt, nem kellett rosszabbat tapasztalnia. Tudod, nem tudom, az ilyen ember mit csinálna, ha hirtelen kihúznák alóla a talajt. Nekem már többször hozta úgy az élet, hogy talpra kellett állnom, és mindig sikerült, de nem tekintek alap dolognak olyan dolgokat, amikben talán csak szerencsém volt, mert nem mindenkinek adatik meg, de nekem megadatott.

Nincs problémám a vagyonos emberekkel, de én amit elértem, azért megdolgoztam, és vannak fenntartásaim, nem mindegy, hogy valaki csak beleszületett a jóba, vagy hozzám hasonlóan megdolgozik érte, és nem mindegy, hogyan áll valaki azokhoz, akiknek nehezebben megy.

Én nem szeretnék kihasználni valakit, csak mert van pénze, akartak már nekem fizetni csak a társaságomért is, visszautasítottam, mert nekem nem fér bele, hogy eladjam magam. Azért ha te problémás nőket fogsz ki, talán nem kommunikálsz mások felé elég jól, és nem vagy elég jó emberismerő. Márpedig ezek a dolgok fontosak párkapcsolat tekintetében.

2018. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

11-esnek:

Egyéb értékek?

Szeretek másokon segíteni, adakozom, állatmenhelyet támogatok.

Szeretem a kommunikációt, a jó társalgásokat.

Szeretek tanulni, folyton képezni magam.

Bárkit megismerek, próbálom benne a jót keresni.


Vannak barátaim, igaz maroknyiak, vagy talán még annak is a fele. Ha nem is használnak ki, de náluk is fel-feltűnik olyan helyzet, amikor anyagi segítséget kérnek.

2018. ápr. 17. 14:08
 16/31 anonim ***** válasza:
De érdekes. Hogy kezdtél el ebben a szakmában dolgozni?
2018. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Te most amúgy férfit vagy nőt keresel?
2018. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Igen,ez a legnehezebb tulajdonképpen:embernek maradni.Már megfigyeltem hogy nagyon kevés az olyan aki nem lesz utána díszb€zi mert éppen sikerült vennie egy 10 milliós autót.Mindig röhögök ezeken hogy előadják magukat,mondjuk általában kiderül hogy hitelre vagy egyéb más forrásból.Undorító egy fajta az biztos.De azért jó látni mikor pofára esnek.;-)N
2018. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Hát, kiskoromban még engedtem a társadalmi nyomásnak, és a férfias dolgok érdekeltek. De, ahogy egyre idősebb és elfogadóbb lettem, rájöttem, hogy sokkal jobban vonz az az irány, ami kevésbé pasis. És hát, elvégre csináld azt, amiben jó vagy, az a legjobb opció. Igen, ez felvethetne sztereotípiákat, de nem, nem vagyok meleg.


Nőt keresek párkapcsolatra, barátságban pedig mindegy.

2018. ápr. 17. 14:39
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
En anyit tanultam eletem soran ha penzrol van szo , senkiben nem tudsz megbizni es ez nem is fog valtozni soha! Amikor volt penzem dogivel , mar szinte elvartak hogy en fizessek, meg a leggjobb baratom is folyton pezt kert tollem amit egyaltalan nem vartam volna tolle, es meg en szegyeltem magam emiatt!Igy hogy most nincs penzem , amit ok is tudnak mar konyebb , mert en sem tudtam nemet mondani , pedig kellet volna!En azt tanacsolom hogy titkold el hogy van penzed mert hiszed vagy nem nincs olyan ember aki azt mondana hogy ot a penz nem erdeklni! Mindenki penz ehes mert ilyen az emberi termeszet!
2018. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!