Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg van olyan ember, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Tényleg van olyan ember, aki úgy van együtt a partnerével, hogy "á, jobbat nem kaptam, beérem ezzel is", tényleg ez a valóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


itt gyakorin sokszor mondják, hogy az ilyen meg olyan emberek nem kellenek senkinek, csak beérik velük, mert nincs más.

Kérdésem, hogy van itt olyan, aki így érzi, így gondolja? Vagy aki ismer olyat közvetlenül, és kb biztosra tudja mondani, hogy ott ez a helyzet?

Ha igen, akkor ti (vagy ők) mivel "békéltetek meg", illetve éreztetitek-e a partneretekkel, hogy ez a helyzet?

Szóval nincs is jelen semmi érzelem, meg ilyesmi? Ha nincs, akkor is hazudjátok, pl hogy szeretitek, hogy a legszebb, legokosabb, legtökéletesebb nektek?


Őszintén szólva ez elég rémisztő, nem akarok valakivel azért együtt lenni, mert megbékélt velem, beéri velem, mert ez szerintem roppant megalázó lehet. Bár egyébként kellően, hát, fogalmazzunk úgy, hogy "érdekes" személyiségem van, amit nem hiszem, hogy csak úgy elviselne valaki, mert "jobbat úgysem talál", ahhoz személyiségileg nem vagyok elég könnyű eset, mégis attól félek, hogy ez lesz. Szerintetek van reális esély arra, hogy ez olyannal is megtörténhet, akire a barátai nagy többsége azt mondja, hogy nehéz eset, és nem könnyű elviselni? (bár ez az utolsó kérdés már tényleg csak spekuláció, hiszen nyilván nem ismertek)


Köszi, ha válaszolsz, legyen szép napod :)



#igény #megbékélés #belenyugvás #beérem ezzel #jobb úgysem lesz
2018. aug. 13. 19:29
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%

# 20 Ha nem is örök magányról beszélünk, de értelmetlen úgy párkapcsolatban lenni, hogy semmi érzést nem táplálsz, annál magány is jobb, hidd el.

Nagyon lesarkítottad az egészet. Van olyan ismerősöm, akinek elhízott párja van (annak ellenére, hogy ő vékony), de ettől még szereti, jó embernek tartja, nem "csak úgy van" mellette, hanem ennél többet jelent emberileg és lelkileg.

Már azért is lesarkított az egész, mert a kérdés nem föltétlenül torz emberekről szól, de normális, átlagos/szép kinézetű férfiakat/nőket kihasználnak, "épp nincs jobb alapon". Sok ember nem úgy gondolkodik, hogy neki 10/10 szupermodellek járnak, tehát egy csepp hiányérzete sem lesz amiatt, hogy nem egy Pamela Anderson az élettársa, őszintén szeretni tud egy átlagos, ápolt, egészséges, arányos, ép nőt.

Mondjuk más értékeket is fontosnak tartanak, tehát a szerelmük nagysága nem egyenesen arányos a nő mell méreteinek nagyságával:)


Normális ember nem jön össze valakivel csak mert "többet nem várhat". Legalábbis nem úgy kéri meg a nőt élettársaként, hogy "Hé, ugye lennél velem? Mások nem akarnak velem lenni, csak te jutottál". Ez nagyon hülyén hangzik.

Aki nem tud viszonyulni az ellenkező nemhez valahogy, csak az elérhetetlen iránt táplál érzelmeket, az ne csodálkozzon, hogy egyedül marad örökre.

2018. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

Kedves #5!


Ha ez valóban így van, akkor ez elég kiábrándító sajnos. :/

De igen, én is inkább leszek egyedül, minthogy olyasvalakivel, akivel nem passzolunk.

2018. aug. 18. 14:37
 23/59 anonim ***** válasza:
14%

"annál magány is jobb, hidd el."


Hidd el, hogy nem! Próbáld ki ezt egyszer. De ne átmenetileg. 7-8 évnél előbb ne hagyd abba. Úgy, hogy nem ír rád senki, nem kapsz egy sms-t sem, csak a telefonszolgáltatódtól, üres szobában vagy, hideg ágyba fekszel.

Utána visszatérünk erre.

Igen, ennek a testiség is része. És ezt egy nő ösztrogénnel, tesztoszteron nélkül nem fogja megérteni. Egy példa: a hím elefántok a nemi éréskor, ha nem tudnak párosodni, a szervezetében lévő hormonok az elpusztulását okozzák.

Nem véletlen, hogy a kasztrált állatok teljesen másként viselkednek. És ez nem azért van, mert "a férfiak a farkukkal gondolkodnak", ez biológia, hormonális eltérés a szervezetek között.


"Nagyon lesarkítottad az egészet. Van olyan ismerősöm, akinek elhízott párja van (annak ellenére, hogy ő vékony), de ettől még szereti, jó embernek tartja, nem "csak úgy van" mellette, hanem ennél többet jelent emberileg és lelkileg."


De ennek a nőnek nincs nyaka, annyira felpuffadt. A szeme csak egy csíkot jelentenek.


"egy Pamela Anderson az élettársa, őszintén szeretni tud egy átlagos, ápolt, egészséges, arányos, ép nőt."


Nagyon tévképzeted van, ha azt hiszed, a férfiaknak Pamela Andersonra csorog a nyáluk. Számomra az a nő kifejezetten visszataszító.

Nekem egy ilyen lány minden vágyamat megtestesítené, álombéli kivetülés lenne számomra:

[link]

De egy ilyen lány a gyönyörűségében ritka kivétel. Az átlagos ezt jelenti:


[link]


[link]



"Mondjuk más értékeket is fontosnak tartanak, tehát a szerelmük nagysága nem egyenesen arányos a nő mell méreteinek nagyságával:)"


Nagyon sztereotipizált kép él a fejedben, ha azt hiszed, a férfiaknak a mell mérete számít egy lánynál.....



"Normális ember nem jön össze valakivel csak mert "többet nem várhat"."


Kevés olyan ember van (mármint a nők igen, de férfiak között nem jellemző), aki azzal járhat, akit vonzódása szerint választ, ő, saját maga.


"Legalábbis nem úgy kéri meg a nőt élettársaként, hogy "Hé, ugye lennél velem? Mások nem akarnak velem lenni, csak te jutottál". Ez nagyon hülyén hangzik."


Nem, nem így kéri meg.

2018. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:

Kedves #6!


Hát, igen, de aki nem tesz semmit, sem ezért, sem semmilyen más téren, az ne is várja, hogy majd random mindent megkap. Szerintem is tenni kell érte, meg türelmesnek lenni, és nem egyből beleugrani valamibe, hogy na ez majd jó lesz mert nincs más...

2018. aug. 18. 19:00
 25/59 A kérdező kommentje:

Kedves #7!


Én is morbidnak tartom így a dolgot.


Hát, nem azt mondom, hogy szerethetetlen vagyok - inkább azt, hogy nem vagyok mindenkinek szerethető. Talán kisebb rétegnek vagyok az, mint amennyire az átlag az. Hozzám sok türelem kell, meg az, hogy valaki nagyon előnyösnek tartsa 1-2 tulajdonságomat, és ezért elviselje a sok kis számára logikátlannak tűnő dolgot. Ez a tapasztalatom barátságok terén. :) (de gondolom, párkapcsolatra is igaz lehet)

2018. aug. 18. 23:47
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen emberek. Ők azok, akik átverik a párjukat, mert elhitetik velük, hogy szeretik őket, és nem csak azért vannak velük, mert jobb nem akad. Az ilyen emberek általában azok, akik lusták, gyengék tenni azért, hogy fejlődjenek, viszont irreális elvárásaik vannak a másik nemmel kapcsolatban ahhoz képest, amilyenek ők maguk akár külsőre, akár személyiségre, akár az életben elért eredményeik alapján (például diploma, saját vállalkozás, stb.).

Viszont igen gyakran megkeseredett, gyűlölködő egyénekké válnak pont azon okból, hogy úgy érzik, meg kellett alkudniuk, és olyannal vannak együtt, akit valójában nem tartanak igazán vonzónak. Mások után vágyakoznak, de mivel nem találkozik az elképzelésük azzal, hogy reálisan ki lenne a hozzájuk illő, ezért, hogy a szexuális- és/vagy érzelmi igényeikkel kapcsolatos késztetéseiket csillapítsák, hajlandóak megalkudni egy általuk az elvárásaikhoz képest rosszabbnak ítélt személlyel.

2018. aug. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja párt kerestem és akkoriban akivel próbálkoztunk az azért akarta azt a rossz kapcsolatot, hogy legyen neki valamilyen. Totál defektes ember.

De ilyenkor úgyis érezni hogy nem stimmelnek a dolgok.

2018. aug. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

20# és a többiek.

Ez azért hülyeség amit írtok, mert bármilyen csúnya emberben meg lehet találni a vonzó dolgokat. Mind külsőre, mind belsőre.

Nekem már volt olyan párom, akire előtte azt mondtam hogy de csúnya, később meg már vonzónak láttam.

2018. aug. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Kedves #8!


Szerintem ez nem az a helyzet, amiről én beszélek. Szerinted összeilletek, szereted, jól érzed vele magad - és kaphatna szebbet nálad, de jobbat nem. Szerintem ez a fontos.

Én inkább arra gondoltam, hogy valaki nem is elégedett ezzel a párkapcsolattal, és úgy gondolja, jobbat érdemelne (hogy meg tudja-e kapni, van-e arra reális esély, hogy elérhető lesz neki, az most mindegy), nem ezt a nőt/férfit, akivel most van... de azért ez is jobb, mint a semmi, elviseli, mert el kell, és rossz egyedül.

És azért nem mindegy, hogy egy neked 93%-os emberre mondod azt, hogy jó, elfogadom, ennél jobb úgysem lesz, vagy egy 39%-osra mondod, hogy egyedül rosszabb, egye fene. Szerintem esetedben inkább az előbbi, mert nem az első pasi volt, aki nem totál nem neked való, hanem mint mondtad, más lehetőséged is lett volna.

2018. aug. 19. 10:28
 30/59 A kérdező kommentje:

Kedves #9!


Hát ez az, hogy tetszik, nem az, hogy végül is nem undorodom tőle annyira, mindegy, jó lesz. Az én kérdésem erre vonatkozik első sorban.

2018. aug. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!