Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk/férfiak, nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Fiúk/férfiak, nektek mennyire számít egy nő intelligenciája vagy végezettsége?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz, ezért a "vagy". :) Teljesen lehetségesnek tartom, hogy valakinek csak az egyikben vannak igényei (de azt is, hogy mindkettőben, vagy egyikben sem).

Itt az oldalon nagyon sokszor belefutottam olyanba, hogy egy kérdező vagy válaszoló leírta, hogy neki mi fontos, és ezzel a kérdéssel kapcsolatban nem sok hímnemű nyilatkozott. (ezzel nem azt feltételezem, hogy ez mindenkinek tök mindegy, de nincs erről információm, ezért vagyok rá kíváncsi, mert nagyon sok más szempont elég gyakran előjön)

Ha válaszoltok, akkor a legjobb az lenne, ha leírnátok a következőket:

1. a ti korotok

2. az a korosztály, amelynek női képviselői benneteket párkapcsolat szempontjából érdekelnek (mert pl ha valaki 16 éves lányt keres egyetemi diplomával, vagy professor emeritust egy 22 éves lányban, hát, ezek így elég ritka, majdnem hogy lehetetlen kombinációk)

3. intelligenciában van-e elvárásotok, preferenciátok (pl ez lehet teljesen minimális is, =lehessen vele beszélgetni a napi sajtón kívül is)

4. végzettségben van-e valami elvárásotok, preferenciátok (általános iskola, érettségi, valami specifikus szakma, okj, főiskola, egyetem [esetleg hogy ezek egyikében tanuljon?], de azt is el tudom képzelni, hogy "büfészakos" diplomást sem preferálna valaki, ha ez a helyzet, tegyétek hozzá; doktori, nagydoktori, stb)

5. nektek mi (lesz? pl ha tanultok, vagy ha kihagytok egy évet, vagy ha épp most döntöttétek el, hogy ezt vagy azt fogjátok elkezdeni jövőre vagy azután) a végzettségetek

6. ha szeretnétek, indokolhattok is. :)


Persze tudom, nem mindenkinek fontos ez, és teljesen érthető, ha inkább más a szempontrendszere és más tulajdonságokat tart értékesnek, de nem nagyon láttam specifikusan ilyen kérdést mostanában, és nagyon érdekelne, mit gondolnak erről az Y kromoszómával is rendelkezők. A válaszokat előre is köszönöm, szép napot és kellemes ünnepeket mindenkinek! :)



2018. dec. 5. 16:13
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

1. 26

2. 21-25

3. Számomra fontos, hogy értelmileg hasonló szinten álljunk. Azt gondolom, hogy ez szükséges a megfelelő párbeszédhez és egy harmonikus jó kapcsolathoz. Intelligenciában tekintetében fontosabb számomra az érzelmi intelligencia.

4. Végzettséget tekintve elsősorban főiskolát, egyetemet végzett hölgyek a célközönségem de természetesen nem tekinteném kizáró oknak ha felsőfokú szakképzése van, esetleg doktorija... :D Számomra maga a végzettség kevésbé fontos de a közös tervekre való tekintettel értelemszerűen jobb ha nem "büfészak" és kicsit képes menedzselni magát az illető, de ugyanakkor természetesen nem karrierista, csak az önmegvalósítást előtérbe helyező nőre gondolok. :)

5. Nekem már van diplomám mellyel egy jó multinál dolgozom.

6. Próbálkoztam némi indoklással de könnyen lehet, hogy maradtak zavarosabb részek.


Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz.

2018. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

Kedves #33!


""elég nehezen szeretek meg embereket"



És? Van még 76200000000000000000000000000000000000000000000000000 másik lány rajtad kivül!"

Hát ez elég érdekes, nincs ennyi lány, hacsak nem számolod bele az állatokat, növényeket, egysejtűeket, gombákat, de szerintem még így sem jön ki ez a szám. :D Kivéve, ha tágítjuk a kört az élőlényekre, és esetleg még mellé a kövek is játszanak nálad.

(de oké, értem mit akarsz mondani, csak az a helyzet, hogy az a mondat nem panaszkodás volt részemről, ténymegállapítás és még csak nem is a fő mondanivalóhoz kapcsolódott, ez egy másik problémakör, erről itt nem is kérdeztem senkit, totál nem ide vág, szóval nem is értem, mit keres ez a komment itt :D)

2018. dec. 30. 12:54
 43/49 A kérdező kommentje:

Kedves Attila-m44!


Természetesen megértem az álláspontodat, az összhang szerintem is valóban fontos. :) Illetve, ha te másban látsz értéket, az is teljesen érthető és ugyanolyan jó szemlélet.

2018. dec. 30. 12:57
 44/49 A kérdező kommentje:

Kedves Attila-m44!


Köszönöm a kiegészítést. :)

2018. dec. 30. 12:58
 45/49 A kérdező kommentje:

Kedves #38!


Mély megdöbbenéssel olvastam soraidat, és nagyon sajnálom, hogy sajnos ennyire nem hozzád illő hölgyekbe is sikerült belefutnod.

Azért remélem, hogy ők tényleg ritka esetek és csak te voltál szerencsétlen, mázlimra nem sok olyan embert ismerek, akinek a cigi a prioritás, vagy csak a ValóVilág lenne a témája. Sokan nem tudják, pontosan hogyan megy végbe egy jelszólopás (én is csak 3-4 technikát ismerek, felületesen, címszavakban, nem vagyok informatikus, sem programozó, közöm nincs az egészhez), de az, hogy még megmagyarázni sem lehetett neki a valóságot, hát elég kiábrándító. A pénzügyes sztori dettó. Nem is értem, hol lehet ilyen embereket összeszedni.

Ennélfogva abszolút megértem az álláspontodat, az tényleg egy tartalmatlan kapcsolat, amely a testiségben kimerül és ilyen intellektuális össze nem illés társul hozzá. Remélem, egyszer megtalálod, akit keresel. :)

2019. jan. 2. 12:47
 46/49 A kérdező kommentje:

Kedves #39!


Aú, azért ez egy elég szemét húzás. Máshogy nem tudná megtartani a lányt, mert lényegesen értelmesebb, és egy idő után elege lenne, vagy valami. Logikus húzás a pasi részéről, de baromi igazságtalan. :( Szörnyű, hogy ilyen történhet, legalább az tanulhasson már, aki akar is - nem baj, ha vannak, akik nem akarnak, de a lehetőség igenis legyen meg...

2019. jan. 11. 19:40
 47/49 anonim ***** válasza:
75%

23

20-25

A papíron kívül találja fel magát, legyen talpraesett.

Piacképes!!!! legalább Bsc diploma (lehet folyamatban)

Műszaki Msc


Piacképtelen diplomával rendelkező lánnyal nem jönnék össze, mert nem lenne meg az anyagi függetlensége -> túlzottan ki lenne szolgáltatva nekem. + ezeket a diplomákat sokszor ingyen utánad dobják, annyit is érnek.

2019. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Ami számít az a közös szimpátia egyetértés, beszélgetés azaz a szikra amitől bizsereg az egyesz testem. :)

Mindegy hogy menyire tanult vagy gyazdag vagy, mentek már szét ilyen és hasonlo emberek.

2019. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

A végzettségben nem hiszek, nem tartom sokra - az, hogy valakinek milyen papírja, diplomája van... leshetett a mellette ülőtől, dughatott a tanárával, pénzért vehette, bárhogy szerezhette :)

Ismertem nagyképű diplomásokat, akik teljesen életképtelenek voltak (néhánynak értelmes diplomája volt), és dolgoztam "egyszerű segédmunkással" aki jóval többet tudott, mert figyelt alkalom adtán...


Az intelligenciában hiszek (amúgy 135 az IQ-m), jó a probléma megoldó képességem, mindig feltalálom magam, jól boldogulok a mindennapokban, és az extrém helyzetekben is.


A nőkkel szemben intelligencia terén az elvárásom túl magas lenne, így ez inkább nem szempont :)

Nem nagyképűség, és nem nézek le ez miatt senkit, de tudom, hogy van egy fura gondolatmenetem, amit senki sem tud követni - az üzleti életben dolgozom, ingatlannal kereskedem, ami számomra egy játék (nevezhetjük harcnak), itt minden percben minden változik, és sokszor egyszerre 8-10 embert kell irányítanom, figyelnem a jeleiket, érezni a gondolataikat, eldönteni mikor hazudnak szándékosan, vagy véletlenül... és észben tartani, én kinek mit hazudtam :)


Eddig mindössze 2 lánnyal találkoztam, akik lenyűgöztek intelligencia terén, és ez mindkettőjükben rendkívül vonzó volt - lejjebb adtam a mércét, nem avatok be lányt az életem ezen részébe (a munkába), elég ha a lány bájos, a szemében látom, hogy igazat mond, őszinte velem... mert ez esetben én is az vagyok, és mindketten boldogok :)

28/F

2019. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!