Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk/férfiak, nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Fiúk/férfiak, nektek mennyire számít egy nő intelligenciája vagy végezettsége?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz, ezért a "vagy". :) Teljesen lehetségesnek tartom, hogy valakinek csak az egyikben vannak igényei (de azt is, hogy mindkettőben, vagy egyikben sem).

Itt az oldalon nagyon sokszor belefutottam olyanba, hogy egy kérdező vagy válaszoló leírta, hogy neki mi fontos, és ezzel a kérdéssel kapcsolatban nem sok hímnemű nyilatkozott. (ezzel nem azt feltételezem, hogy ez mindenkinek tök mindegy, de nincs erről információm, ezért vagyok rá kíváncsi, mert nagyon sok más szempont elég gyakran előjön)

Ha válaszoltok, akkor a legjobb az lenne, ha leírnátok a következőket:

1. a ti korotok

2. az a korosztály, amelynek női képviselői benneteket párkapcsolat szempontjából érdekelnek (mert pl ha valaki 16 éves lányt keres egyetemi diplomával, vagy professor emeritust egy 22 éves lányban, hát, ezek így elég ritka, majdnem hogy lehetetlen kombinációk)

3. intelligenciában van-e elvárásotok, preferenciátok (pl ez lehet teljesen minimális is, =lehessen vele beszélgetni a napi sajtón kívül is)

4. végzettségben van-e valami elvárásotok, preferenciátok (általános iskola, érettségi, valami specifikus szakma, okj, főiskola, egyetem [esetleg hogy ezek egyikében tanuljon?], de azt is el tudom képzelni, hogy "büfészakos" diplomást sem preferálna valaki, ha ez a helyzet, tegyétek hozzá; doktori, nagydoktori, stb)

5. nektek mi (lesz? pl ha tanultok, vagy ha kihagytok egy évet, vagy ha épp most döntöttétek el, hogy ezt vagy azt fogjátok elkezdeni jövőre vagy azután) a végzettségetek

6. ha szeretnétek, indokolhattok is. :)


Persze tudom, nem mindenkinek fontos ez, és teljesen érthető, ha inkább más a szempontrendszere és más tulajdonságokat tart értékesnek, de nem nagyon láttam specifikusan ilyen kérdést mostanában, és nagyon érdekelne, mit gondolnak erről az Y kromoszómával is rendelkezők. A válaszokat előre is köszönöm, szép napot és kellemes ünnepeket mindenkinek! :)



2018. dec. 5. 16:13
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Kedves #22!


Rám még nem használták az ostoba kifejezést, de nagyon örülök, hogy olyan kezdi a sort, aki még csak nem is ismer és felületesen von le következtetéseket egy anonim fórumra kiírt kérdésemből. :D

Nem lehet mindent 2 sorban elintézni, igyekeztem nem bántóan, de pontosan megfogalmazni a kérdésem lényegét (de ahogy láthatod, annak ellenére, hogy kiírtam, tudom, hogy a kettő, kérdésben szereplő fogalom nem ekvivalens, kaptam ilyen megszólalást, holott ott van feketén-fehéren. bardon, zölden). Rövidebben megfogalmazva a válaszok másmilyenek is lehettek volna, szerintem több lett volna a kioktató "neked mér fontos a papír, hogy pénzt keressen helyetted?" meg "értelmesebb vagyok mint akármelyik diplomás, pedig 8 általánosom van, nem kell nekem diplomás nő", meg "diplomást azt ne, végezzen igazi munkát, hogy képzeled hogy ez bárkinek is tetszhet" és hasonló, nem túl hasznos válaszok. Így is láthatod, hogy van néhány (egyébként kétségtelenül jószándékú) illető, aki kissé félreértette. :) Nézz körül az oldalon, ha olvastál itt legalább 20 kérdést, akkor érted, hogy miért fogalmazok óvatosan és pontosan.

2018. dec. 14. 22:21
 32/49 A kérdező kommentje:

Kedves Rockarc!


Köszi a tippet, mindenképp tesztelni fogom a hipotézist. :D Persze nem kezelem kész tényként, de mindenképpen érdemes kipróbálni :)

2018. dec. 14. 22:35
 33/49 anonim ***** válasza:
50%

"elég nehezen szeretek meg embereket"


És? Van még 76200000000000000000000000000000000000000000000000000 másik lány rajtad kivül!

2018. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 Attila-m44 ***** válasza:
59%

Szerintem marhára nem az intelligencia számít, pláne nem a végzettség, hanem az összhang... az a bizonyos szikra...

Fogott már meg engem takarítónő is a csillogóan tiszta őszinteségével, pedig mérnök vagyok.

2018. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Attila-m44 ***** válasza:

Ja, bocs, az előbb nem írtam, 44 éves férfi vagyok.

De 30 évvel ezelőtt is ugyanez volt a véleményem.

2018. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

Kedves #26!


Igen, én is a korreláció miatt gondolkodom úgy, hogy nem árt egy diploma azért. :)

2018. dec. 22. 09:44
 37/49 A kérdező kommentje:

Kedves #27!


"Hàt ezért.Mert az egész nem spontàn,nem szívből jön,nem valódi!" Ezzel nem teljesen értek egyet. Attól még, hogy pl nem akarok magam mellé egy alkoholistát (nem baj, ha iszik valamennyit, de nagyapám típusú, 8 doboz sör/nap, minden nap, na ezt köszi, de nem), és vannak elképzeléseim, attól még nem lehet azt mondani, hogy nem szívből jön. Az ilyen dolgok józan ész kérdései szerintem, pl nem teszem magam tönkre a semmiért. De oké, azért a diploma meg az intelligencia más kérdés, mint egy káros szenvedély.

De pl hogy jöjjön úgy szívből valami, ha a másik emberrel két mondatot nem tudok váltani, mert nem értjük meg egymást? Vagy engem nem érdekel az ő mondandója, őt nem érdekli az én mondandóm, akkor ez milyen kapcsolat?

Nagyon fontos, hogy itt azok, akik szeretnének intelligens/magas végzettségű hölgyet, ők nem azt írták, hogy kritérium, e nélkül tuti nem, csak azt, hogy leginkább ilyen metszetben keresgélnek. És szerintem ha ők találkoznának és összebarátkoznának egy számukra vonzó, ugyan diploma nélküli, de kedves, jóindulatú, és mellé okos nővel, akivel tényleg el tudnak beszélgetni, és akivel van érdemi mondandójuk egymásnak, meg közös témájuk, akkor csak a diploma hiánya miatt nem fogják azt mondani, hogy bocs, de nem. Itt pusztán arról van szó, hogy akik diplomást keresnek, ők, ahogy legalábbis leírták, olyan társra vágynak, akivel értelmesen lehet beszélgetni (számukra értelmesen; egy válaszoló írta, hogy nyilván egy orvos meg egy 8 általánost végzett ember mást ért alatta, és ez baromi igaz), és erre akkor van nagyobb esélyük, ha diplomással ismerkednek. Ez szerintem szimpla logikával belátható.

"Létezik még egyàltalàn olyan,hogy meglàtni és megszeretni valakit? " - Létezik, ezt úgy hívják, hogy nemi vágy, és nem ekvivalens sem a szeretettel, sem a szerelemmel. :) Első látásra nem látszik valakin, hogy milyen ember, ha pedig pl a cak a külsejébe szeretünk bele, az mitől jobb, mintha valakinek a kocsijába? (nálam mondjuk mindkettő elképzelhetetlen, valaki világosítson már fel :D) Ugyanolyan felszínes dolog...

És nagyon fontos, szerintem nem a diplomába szerelmesek az itteni válaszolók, és nem az kell nekik, hogy papírja legyen, hanem a mögötte lévő "sütnivaló".

"Nekem nincs diplomàm.De nem is szeretném,ha valakinek azért lennék vonzó,mert papírom van." Ez meg teljesen korrekt vélemény, köszönöm szépen, el is fogadom, ez is egy álláspont, mint írtam, elképzelhetőnek tartom, hogy valakinek nem ez a mérvadó és semmit sem számít. De akkor te se köss bele légy oly szíves azoknak az álláspontjába, akik másképp gondolkodnak és mást keresnek, és ne tegyél úgy, mintha azt írtam volna ki, hogy "kinek kell olyan nő, akinek jó a fizetése?", mert azért ez a diploma dolog még mindig ezerszer inkább utal valaki belső világára (--> intelligenciájára), mint akármi más akármilyen másik belső tulajdonságra (kevésbé korrelál pl a szép lányok és a kedvesség, a sok pénz és az ész, a szőke haj és a ribizliség, vagy akár a miniszoknya és a ribizliség, nem nagyon tudsz olyan indikátort mondani szerintem, ami olyan jól utalna egy belső tulajdonságra külső "tulajdonságként", mint egy diploma. mellé lőni persze lehet, egy diplomás is lehet nagyon hülye, és egy 8 általánost végzett ember is lehet Mensa-tag, de ezekből kevesebb van, mint olyan szőkékből, akik nem ribizlik, és olyan barnákból, akik azok. bárhol is kezdődjön a ribizli fogalma.).

2018. dec. 22. 10:03
 38/49 anonim ***** válasza:
59%

Nem maga az intelligenciahányados vagy végzettség a fontos, hanem az, hogy a szexen kíül is értelmesen el lehessen vele tölteni az időt.

Példák helyett inkább ellenpéldákat mondok. Volt olyan barátnőm, akivel egyszerűen semmiről nem tudtam beszélgetni, mert számára a világ mindössze a munkahelyéből, és a Való Világból (mármint a tévéműsorból) állt. Az, hogy VV Jancsika hogyan nyalta szárazra VV Julcsikát, az meg egyrészt baromira nem érdekel, másrészt meg kicsit vérszegény az a kapcsolat, amiben csak egyetlen dologról lehet beszélgetni.

Aztán volt egy olyan randim, ahol a hölgy - egyébként iszonyatosan vonzó, szexi, szép arcú nő - legelső mondata az volt, hogy "b****meg, hoztá cigit?" Nem, nem lett a randinak folytatása. :D

Egyik kapcsolatomban meg óriási fejmosást kaptam, amiért a barátnőm legjobb barátnőjének nem segítettem az aktuális pasija Facebook-fiókját feltörni. Mert hát informatikus vagyok, nekem tudnom kéne. És én voltam a sz..r, amiért ennyire sem vagyok képes. Közvetetten ez is az aluliskolázottság számlájára írható. Nem kell tudnia, hogy pl. egy jelszólopás, vagy egy brute force támadás hogyan megy végbe, de annyi tájékozottsága azért legyen, hogy ez nem egy "megnyomok egy piros gombot, és minden fel van törve" jellegű móka. De a legirritálóbb, hogy még csak meg sem lehetett magyarázni neki, mert úgy gondolta, ő jobban tudja. A jogi vonatkozásokról nem is beszélve, amiről szintén halovány fogalma sem volt, és én voltam a hülye, amikor megpróbáltam elmagyarázni.

A pénzügyi műveltség teljes hiánya szintén komoly problémákat tud okozni. Nem az zavar, hogy mondjuk halovány fogalma sincs a THM, vagy épp a devizahitel fogalmáról, hanem amikor megpróbálja, az érzelmi zsarolástól sem visszariadva beadni nekem, hogy mennyire jól járnánk, ha felvennék neki félmillió hitelt. Amiből ő ám adna százezret nekem, és így mindketten jól járnánk, mert tök sok pénzünk lenne.

Ó, te úristen...

Vagy például amikor heteken át győzködött, hogy ha Tippmixen a fél fizetésemet felteszem a "bájermüntyenre", azzal milyen sok pénzünk lesz.

Ez csak pár kiragadott példa volt. Régebben nem tartottam fontosnak a tudást és intelligenciát, azt vallottam, hogy ha két ember szereti egymást, akkor tök mindegy, hogy mekkorák a különbségek.

Ez szép és romantikus hozzáállás, de sajnos a valóság nem ennyire romantikus. Soha nem fogom feltételnek tekinteni a diplomát vagy az érettségit, és eszembe nem jutna intelligenciahányados alapján szelektálni, de egy szükséges értelmi szintet elvárok.


F 25 informatikus

2018. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Nem a saját nevemben írok. Vagyis más története. Belefutottam egy gyönyörű félvér lányba. Keresve azért látszott hogy roma. Nyomortelepről indúlt középiskola végéig tipikus roma életet élt,bár az anyukája nyomta hogy tanúljon,leérettségizett gimnáziumban. 21 évesen hagyta magát felcsinálni egy pasinak. Közben a református egyházból valaki felfedezte ,hogy nem olyan buta lány ő ,mondta a főiskolát neki. A pasi nem engedte. A sárban akarta tartani. Félt ha a nő tanúl okosabb pasira cseréli. Lehet,a gyerek is ezért lett.
2018. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

27 vagyok.


Komoly kapcsolatra olyan lányt keresek,aki már dolgozik. Tanuló lánnyal más az életcélunk, nem működik.

Laza kapcsolatban sem az életkor számít 18 felett, de itt nem zavar,ha tanuló. Sőt.


Nekem van egy menő diplomám, nyelvtudás,jogsi, 3 OKJ mellé. Ennyit a cetlikről.


Fontos,hogy a lány nyitott legyen a tanulásra (utálok tanulni, azért dolgozom mentálitás kizáró ok), adjon magára és érdeklődjön az új dolgok iránt. Ne dramazzon és ne a shoppingban találjon örömet. Sportoljon, olvasson, legyen hobbija.


Szóval fontos az intelligencia, de a végzettsége totál hidegen hagy. Sajnos ennek ellenére az a tapasztalatom,hogy 8 általános, csak érettségis vagy 3 műszakos munkáslány nem passzol hozzám, annyira nem érti a világomat,hiszen be van zárva a munkahelyére, azonkívül hullafáradt, nincs energiája és motivációja más iranyba nyitni. De alapvetően nyitott vagyok az ismerkedésre.

2018. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!