Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk/férfiak, nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Fiúk/férfiak, nektek mennyire számít egy nő intelligenciája vagy végezettsége?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz, ezért a "vagy". :) Teljesen lehetségesnek tartom, hogy valakinek csak az egyikben vannak igényei (de azt is, hogy mindkettőben, vagy egyikben sem).

Itt az oldalon nagyon sokszor belefutottam olyanba, hogy egy kérdező vagy válaszoló leírta, hogy neki mi fontos, és ezzel a kérdéssel kapcsolatban nem sok hímnemű nyilatkozott. (ezzel nem azt feltételezem, hogy ez mindenkinek tök mindegy, de nincs erről információm, ezért vagyok rá kíváncsi, mert nagyon sok más szempont elég gyakran előjön)

Ha válaszoltok, akkor a legjobb az lenne, ha leírnátok a következőket:

1. a ti korotok

2. az a korosztály, amelynek női képviselői benneteket párkapcsolat szempontjából érdekelnek (mert pl ha valaki 16 éves lányt keres egyetemi diplomával, vagy professor emeritust egy 22 éves lányban, hát, ezek így elég ritka, majdnem hogy lehetetlen kombinációk)

3. intelligenciában van-e elvárásotok, preferenciátok (pl ez lehet teljesen minimális is, =lehessen vele beszélgetni a napi sajtón kívül is)

4. végzettségben van-e valami elvárásotok, preferenciátok (általános iskola, érettségi, valami specifikus szakma, okj, főiskola, egyetem [esetleg hogy ezek egyikében tanuljon?], de azt is el tudom képzelni, hogy "büfészakos" diplomást sem preferálna valaki, ha ez a helyzet, tegyétek hozzá; doktori, nagydoktori, stb)

5. nektek mi (lesz? pl ha tanultok, vagy ha kihagytok egy évet, vagy ha épp most döntöttétek el, hogy ezt vagy azt fogjátok elkezdeni jövőre vagy azután) a végzettségetek

6. ha szeretnétek, indokolhattok is. :)


Persze tudom, nem mindenkinek fontos ez, és teljesen érthető, ha inkább más a szempontrendszere és más tulajdonságokat tart értékesnek, de nem nagyon láttam specifikusan ilyen kérdést mostanában, és nagyon érdekelne, mit gondolnak erről az Y kromoszómával is rendelkezők. A válaszokat előre is köszönöm, szép napot és kellemes ünnepeket mindenkinek! :)



2018. dec. 5. 16:13
1 2 3 4 5
 11/49 Rockarc ***** válasza:
37%

En szemely szerint nagyon preferalom a diplomat. Sajnos vagy szerencsere en abba a bizonyos 2%-ba tartozom, igy sokan nem tudjak lekovetni amit mondok, es utana meg nezek ki a fejembol, hogy miert nem erti senki, amit mondok. Aztan megprobalom lassabban, bovebben kifejtve, akkor mar atmegy, de igy meg eleg nehez kommunikalni, szoval egyszerre aldas is meg atok is.


Ha valasztani kell en sem ragaszkodok a diplomahoz eleg, ha megvan a megfelelo kepesseg, nem kerek rola papirt. De tarskereson nalam ez bizony szurofeltetel. Tudom, hogy nem hatekony, de azert nagyjabol relevans eredmenyt ad, es jobb, mint talalomra tippelgetni kepek alapjan, hogy most akkor igen vagy nem.


Persze akar be is lehet hazudni, de eloben persze minden eldol, es akkor sehogy sem lehet jol kijonni belole. Ha volt diplomaja, de megsse jott be szemelyesen, az csak sajnalatos. Ha nem volt diplomaja, de megis bejovos, akkor meg ordas nagy hazugsaggal inditott egy kapcsolatot.


Tegyuk meg hozza, hogy egy diploma tenyleg elvalaszthato az IQ-tol, de azert egyaltalan nem haszontalan skilleket jelent a meglete, mint sokan feltetelezik. Szerintem elonyos tulajdonsag, hogy jopar tucat jobb, vagy rosszabb tanarok altal felallitott feltetelrendszerben eredmenyes tud lenni valaki. Az eletben sem csak azokkal kell egyutt elned, dolgoznod, akivel mindig mindenben egyet ertesz, bizony van, hogy aknaovezetben is teljesiteni kell tudni. Az IQ-t sok helyen emlegetik alkalmazkodo kepessegnek is. Ebben az aspektusban ez peldaul rahuzhato.


42F, INTJ

2018. dec. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

Kedves #1!


Ez mondjuk nem volt feltétlenül hasznos válasz, de azért köszi a rászánt időt.

2018. dec. 5. 19:15
 13/49 A kérdező kommentje:

Kedves Dexter Clarke!


"Akik az elméjükkel azonosítják önmagukat, azok biztosan. :)" Ha valakinek csak ez az egy szempont fontos, arra lehet ezt mondani, viszont akinek esetleg más is fontos, azokra nem biztos, hogy igaz ez (Mármint hogy értelmes barátnőt szeretne=az elméjével azonosítja önmagát). De például az szerintem teljesen jogos igény, hogy a másik ember olyan legyen, akinek van (a másik fél számára) értékes, releváns véleménye és tud gondolkodni. :) Ettől még nem feltétlenül az elméjével azonosítja önmagát, csak ez is fontos neki.

2018. dec. 5. 19:21
 14/49 anonim ***** válasza:
53%

1. 24

2. 16-22

3. Nem zavar ha kicsit buta, de azért szellemi fogyatékos ne legyen

4. Nincs

5. Érettségi

6. Engem a politika, a tudomány, a világ dolgai meg a játékok érdekelnek igazán, a lányokat egyik se érdekli, úgyhogy teljesen mindegy, úgyse tudok ezekről beszélgetni vele, akár intelligens, akár nem.

2018. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
48%
Már önmagában az, hogy valaki feltételhez köti a szeretetét elmével való azonosultságot jelez. Aki nem azonosul az elméjével és a mentális zajjal a fejében, az nem vár el semmit a másiktól. Nem azért fogja szeretni a másikat, mert ilyen vagy olyan, mert így gondolkodik, mert úgy gondolkodik, vagy mert ezt gondolja vagy azt gondolja, hanem önmagáért. Az egó szül elvárásokat. Az elvárások pedig szenvedést és fájdalmat.
2018. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:

"Amiben profi az ember, abból pénzt is tud keresni.


Szóval én nem fogadom el azt a kifogást, hogy pénz miatt nem érted el az álmaid.


Ha az ember kellően kitartó, akkor bármit elérhet az életben."


Ez mind szép és jó és igaz is. Én is sokat képeztem magamat számos irányban, de amit szívesen csinálnék ahhoz feltétlen kellene diploma. (Pszichológia) :)

2018. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Kedves #6!


Teljesen érthető a te helyzeted is, köszönöm szépen a hasznos hozzászólást. :)

Tanulni egyébként tanintézmény nélkül is lehet, szerintem vágj bele nyugodtan, ha érdekel, nézd meg, kezdd el, és eldől, hogy tényleg neked való-e. :D Ha pedig igen, akkor őszintén sok sikert hozzá, mert sosem késő!

Abszolút logikus egyébként, hogy az érzelmi intelligencia fontos a számodra. :) A mélyebb dolgokról én úgy vettem észre, hogy sokaknál teljesen mást takarnak egyébként. (volt, akivel megbeszéltem a fiúgondjait, és megköszönte a mély beszélgetést, pedig semmi mást nem tettem, csak hallgattam, amíg elmesélte, mi a gondja. ez például neki érzelmileg mély beszélgetés volt gondolom. meg volt olyan is, akinek csak elmagyaráztam egy szó jelentését, neki meg ez volt mély. vannak barátnőim, akikkel (szerintem) mély beszélgetést folytatunk, velük filozófiáról meg "az élet nagy kérdéseiről" beszélgetünk néha (persze ezt nem erőltetetten, csak néha szóba jön egy-két dolog), és egészen felszínes témákról el tudunk jutni egészen alapvető, kardinális kérdésekig) De teljesen jogos igény az is, hogy számodra mély és érdekes dolgokról tudj vele beszélgetni. :) (és tudom, nehéz definiálni hogy mit is takar ez, ezért nem is kérem igazából senkitől)

2018. dec. 5. 20:05
 18/49 A kérdező kommentje:

Kedves #7!


Sajnálom, hogy mások erre rácsodálkoznak, pedig szerintem ez is ugyanolyan preferencia, mint ami bármi másra vonatkozik, és társadalmilag elfogadott. :/

Hm, nem tudom, női elvárások kapcsán többnél olvastam, hogy legyen diplomája az ellenkező nemű partnernek (aztán mindenki sietve hozzátette, hogy mert neki is van, és ez neki fontos). Férfiaknál kevésbé olvastam ilyesmiről, ez alapján ez a szokatlanabb. Nagyon sokan úgy vannak vele, hogy nem a barátnővel szeretne intelligensen beszélgetni, arra ott vannak a haverok. (mondjuk nem tudom, mit csinálnak helyette, meg azt sem tudom, hogy lehet olyasvalakivel együtt élni, akivel csak felszínes csevegést lehet folytatni, de valahol az is érthető, hogy különválasztja e kettőt, és keres egy igényeinek megfelelő baráti társaságot és egy barátnőt teljesen más szempontok alapján)

De szerintem abszolút nem gáz a te gondolkodásod sem. :)

2018. dec. 5. 20:13
 19/49 anonim ***** válasza:
74%

1, A végzettség nem annyira fontos, az intelligencia fontosabb. Jó, ha valaki érdeklődő a világ dolgai felé;

2, 36 év;

3, Jó, ha az adott illető nem ragad le egy dolognál, hanem szerteágazó az érdeklődési köre. Persze nem kell minden (szak)területhez értenie, de az érdeklődés halvány jele jó, ha megvan benne - és ezt viszont is elvárja a másik féltől;

4, Ezen területek valamelyike vagy-vagy alapon: "valami specifikus szakma, okj, főiskola, egyetem";

5, Van végzettségem, de nem feltétlen abban dolgozom. Volt, hogy egy-egy képzésre jártam, de nem alkalmaozom sajnos a megszerzett tudást.

2018. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Kedves Dexter Clarke! (#8)


Igen, ezzel a hozzászólásoddal teljesen egyetértek, a másik válaszolót meg én is bátorítanám, hogy merjen belevágni :)

2018. dec. 5. 20:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!