Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért reagált így a pasi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért reagált így a pasi amikor elhívtam kávézni?

Figyelt kérdés
Ugyanazon a munkahelyen dolgozunk mind a ketten. Amikor oda került hozzánk első perctől kezdve szimpatikus volt. Az látszott rajta, hogy nagyon visszafogott és csendes de egyben jó szívű is és ha bármiben kell segíteni akkor segít mindenkinek. Észrevettük, hogy a nőkkel nagyon ritkán beszélget és a volt egyetemi csoporttársai is mondták, hogy az egyetemen is nagyon kerülte a lányokat. Én vettem a bátorságot és elhívtam kávézni. Ami ezután történt nagyon meglepett. "Azt mondta nekem, hogy kedves tőlem de Ő nem szeretne és találok tőle sokkal jobbat is. Nem érti, hogy mit láttam meg benne mikor nyilvánvaló, hogy nem vagyunk egy szint. Nem szeretne megbántani de a tények magukért beszélnek". Ezek után nem tudom, hogy mit tegyek.

2019. jan. 30. 10:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem beképzelt és nem nagyképű sőt inkább az ellentetje. Szerintem Ő nem tartja magát hozzám illőnek ezért mondhatta.
2019. jan. 30. 12:24
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
A stílus és a szórend alapján egyértelmű, hogy nem vagy az esete, de próbálta ezt virágnyelven közölni. Ami a nem vagyunk egy szint kifejezést illeti....ez viszont nem stimmel az általad leírtakkal, ilyet csak olyan ember mond aki keményen egoista, még az is lehet hogy nárcisztikus. Végezetül a tények magukért beszélnek kifejezéssel még beléd is rúgott egyet, mert ezzel arra célzott, hogy éppen eleget tapasztald már belőled és nem voltál számára imponáló. Egy visszahúzódó ember ilyet soha nem mond, az max annyit mondana hogy túl jó vagy hozzám, vagy ő túl kevés hozzád.
2019. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Tehát önbizalom hiány... ezesetben megmondanám neki, hogy nem az ő dolga eldönteni én kit akarok, mert legtöbbször nekem is valami izomagyú pasit képzeltek mellém, miközben én ettől a típustól kirohanok a világból. Magyarul a srác félelemből és saját tévképzetei miatt elutasított, mert olyat gondol rólad esetleg ami nem igaz...

Akkor megint igaza van, nem vagyunk egy szinten. Aki ennyire betegesen fél és elutasít inkább, és nem a találkozás izgalma viszi el az eszét, hanem még ilyenkor is saját sajnálata lebeg szeme előtt, úgy kb olyan csávó lehet, mint azok akik itt nyávognak.


Érzékenyebb pillanatomban lehet azt végtam volna neki vissza, látva, hogy csak azért utasít el, mert nemtudom milyen piedesztálra emel engem, hogy "köszi de ne te döntsd el ki szimpatikus nekem és ki nem"...


Más esetben minden esetben inkább kedvesen odébb állok, és max csóválom a fejem, hogy szegény szerencsétlen srác...

2019. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

@12

#10 vagyok. Én is majdnem ugyanezekkel a szavakkal zavarnék el valakit. Határozottságot színlelve, összeszedettnek tűnő mondatokkal. Ha lepontozol, ha nem, akkor is.


Annyira bírom 'zmeg, amikor olyanok okoskodnak, akik fene mód nem tudják, mit beszélnek. Egy önbizalomhiányos, ízlés szerint depressziós ember gondolatmenetét csak az tudja hitelesen visszaadni, aki maga is mentálisan beteg. Vagy a pszichológus, de többnyire ők sem véletlenül lépnek erre a pályára.

2019. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%

Semmit, megmondta nem vagytok egy szint, tehát nem érezné jól magát veled. Van akinek egyszerűen nem megy ha valaki nem az ő "kategóriájába" tartozik. Olyan is van akinél ez először nem gond, de később meg baromi féltékeny, mert azt hiszi kihasználnád hogy tőle jobban nézel ki. Sajnos előfordul hogy ami egyébként működne, ezek miatt a gátlások miatt nem fog.


Engem mikor kolléganőm így környékezett, simán elhívtam pedig tőlem jobb kategória, de tudom hogy jó a belsőm, és ez tettszett meg neki. Az már más tészta hogy kis ismerkedés után nem volt szimpátia részemről mert ő belsőleg nekem nem jött be. Nyilván ezekután az összes férfi kollégám hülyének gondolt, de nekem igen is fontos a belső.

2019. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%
Aha a srác azt gondolja te nem vagy vele egy szinten !
2019. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hagyd a francba.

Látod, hogy az itt hozzászólókból is néhányan saját elmondásuk szerint ugyan ilyenek és nem akarják/tudjak elfogadni a tényt, hogy esetleg valaki pont hozzájuk szeretne közeledni. Előre megmondják, elméletet gyártanak hol, min fog elcsúszni a dolog, miért nem működne stb. az helyett, hogy inkább esélyt adnának a dolognak.

Mintha nem minden szimpátia csak egy lehetőség lenne. Hisz másoknak is menet közben derül ki, hogy működik e, akarják e tovább vinni. De ezeknek ha nem tudsz biztosítékot nyújtani, hogy ha elmész vele egy kávéra akkor abból esküvő, szerelem, gyerekek lesznek akkor nekik az nem jó, mert ők sérülhetnek. Komolyan szörnyű hozzáállás.

Mintha a többi ember sosem csalódna. Ráadásul feltételezik egy felnőtt nőről, hogy nem tudja mit akar ( "mert majd jön egy szép fiú aki miatt elhagy" szöveg).

Mert a nő szerintük 30+ év alatt sosem látott még jó pasit, ezért kell neki épp ő a lúzer, de ha elkezdenek randizni akkor hirtelen szembe fog jönni egy 007-es aki miatt majd elhagyja őt.


Hagyd az ilyeneket, jobb ha nem szaporodnak. Elvégre saját magukat zárják ki a lehetőségéből.

2019. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

"12" vagyok

Próbáljuk logikusan értelmezni amit mond és ahogy mondja.

A kérdező azzal kezdte, hogy a kérdéses férfi nem keresi a nők társaságát, de ha a segítségét kérik, akkor nem utasítja vissza. Azok az emberek szoktak így viselkedni, akik nem azonos szinten helyezik el magukat a női nemmel, úgy viselkednek velük mint egy gyerekkel vagyis felsőbbrendűnek tarják magukat a másik félnél. A legtöbb nárcisztikus férfi keresi a nők társaságát, mert szüksége van a sok pozitív visszaigazolásra a torz énkép fenntartásához, de olyan is van, hogy az igazi énjét elrejti, mert nem akar szembesülni mások véleményével. A nárcisztikus férfiak ha tükörbe néznek, akkor saját magukat férfiatlannak és kevésbé szerethetőnek látják és azért van szükségük a sok elismerésre, mert ezzel nyugtatják magukat. Még egy fontos tényező, a nárcisztikus emberek nagyon gyakran rejtőzködnek, megjátsszák magukat a környezetüknek, ezzel védve magukat, de ha egy párkapcsolatra kerül a sor és valakit közel engednek magukhoz ott mutatják meg valódi énjüket, és ha úgy érzik sarokba szorítják őket, vagy felfedik valódi személyiségük, akkor bizony támadnak.

Egy tapasztalatlan, gátlásos férfi soha nem használna ilyen szavakat mint a kérdező leírt, ezek a szavak nem egy bizonytalan ember érzéseit tükrözik, "nyilvánvaló, hogy nem vagyunk egy szint". Ezt sokan úgy értelmezik, hogy nem tartja saját magát elég jónak a kérdezőhöz, de az a folytatás, hogy "a tények magukért beszélnek" viszont egy nagyon határozott negatív állítás, sőt degradálás, és itt nem magáról beszél(azért is teszi hozzá, hogy nem karja megbántani).

2019. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Mickbro ***** válasza:

Valszeg tényleg nulla az önbizalma.

Közöld vele, h egy kávé az csak kávé+beszélgetés, nem harapod le a fejét!

Sztem csak kéreti magát, egy kicsit erőltesd a beszélgetést, ne hagyd annyiban, aztán majd megismered.

2019. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez teszi az emberekkel a hierarchia, lelkileg szorongóvá teszi őket. Annakidején sokszor megkaptam azt, hogy nem vagyok méltó valakihez ez nagyon rosszul esett nekem és a kis önbizalmamat is elvették tőlem. Mióta anarchista lettem már leszarom a rosszindulatú embereket és, ha eltörölnék a társadalmi rangokat, osztályokat nem lenne senki se önbizalomhiányos.

Szerintem menj oda hozzá és mond el azt neki, hogy helyesnek találod és ne nézze le ennyire magát, mert minden ember ugyanolyan értékes és ne vakítsa el a hierarchia hazugsága. Nincs olyan, hogy valaki nem méltó a másikhoz!

2019. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!