Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ítélik el egyből az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el egyből az emberek azt a félt aki kábítószerezett/kábítószerezik?

Figyelt kérdés
Sose értettem miért ilyen lenézőek az emberek azokkal akik kábítószert fogyasztanak vagy fogyasztottak. Azt értem hogy káros de ha megnézzük minden káros ha nincs meg a mérték.Van régebbi osztálytársam akinek ilyen múltja volt és amint tudomást szereznek róla az emberek onnantól messze elkerülik holott mikor nem tudtak róla akkor még randiba is benne lettek volna.

2019. ápr. 7. 20:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
28%

1. Nem próbálták, és prédikálnak ellene. De a legtöbb olyan tudatlan, hogy azt se fogja fel, hogy az alkohol, nikotin és a koffein is az. Sőt, a gyógyszerek is drogok...

2. Próbálták, és saját rossz tapasztalattukat rávetítik másokra. Nem bírtak önkontrollt tartani, és azt hiszik, hogy más sem. Ráadásul sokan különbséget se tesznek drogok között.

3. Valami komolyabb kár érte Őket drogosok miatt.


Én nem ítélem el Őket. Mondjuk az más, hogy ha az addikció hátterében áll vmi, ezért inkább próbálom megismerni az illetőt és a mögöttes indokot, ami kiváltotta náluk a függőséget. Csak sok ember erre már képtelen, mert könnyebb ítélkezni, mint megismerni.

2019. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:

#9

Ezt mondom én is. Pár ember nem hiszi el hogy a dohánynak is van tudatmódosító hatása elég az elvonási tünet de ha az nem győzi meg az illetőt ne cigizzen egy hétig és utána gyújtson rá garantáltan szédelegni fog pár percig.

2019. ápr. 7. 21:09
 13/66 anonim ***** válasza:
87%

Azért ne tegyünk már egyenlőség jelet a kávé és a drog játék vagy alkohol függőség között. Ha "be kávézva" vezetsz nagy valószínűséggel nem a lila sárkány lesz a problémád és semmivel nem nagyobb az esélyed hogy átmész a bicikliző Pistikén ellenben droggal.....

Emellett megnézem azt a kàvézót vagy akár dohányzót aki százezreket bac el egy éjszaka alatt a szenvedélyére. Ahogy a kávé nem okoz jellem változást szemben több droggal vagy az alkohollal és semmivel nem tesz veszélyesebbé mint amilyen egy átlag napon vagy. Ezeken felül nem öli az agysejteket sem és gyanítom lenne még mit felsorolni.

Én úgy gondolom hatalmas rizikót vállal aki egy ilyen veszélyes és pénz igényes függőséggel küzdő emberre alapozza az életét. Persze bármikor hozhatja azt az élet hogy aki amúgy ép és én elkezdek vele egy közös életet hirtelen kifordul magából. Soha nem tudhatom mi lesz. Viszont a menhelyről se azt a kutyát fogod kihozni aki letépte a gondozója fél karját hanem amelyik jól nevelten kedvesen viselkedik. Pedig lehet az agresszív kutyusnak épp csak rossz pillanata volt és soha nem harapna többet.

Én nem nézem le azt aki le tudta tenni és évek óta tiszta. Sőt tiszteletre méltó amit végig csinált. Ettől még labilisnak tartom és ahhoz valami hatalmasat kéne "villantania" hogy vállaljam a rizikót.

2019. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
79%
Azért a kábítószeresek embert is ölnek,hogy meglegyen a rávaló.Nem kell őket mosdatni.
2019. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:

#13

Hogy felhozzak egy példát koffeinfüggőségről hallottál-e?

Mert én már beszéltem olyannal aki a koffein tablettát szipókázza az orrába mert már az energiaital meg a kávé nem adja neki azt amit egy átlagos felhasználónak.

2019. ápr. 7. 21:16
 16/66 anonim ***** válasza:
82%
A dohányzás valóban az egyik legerősebb függőség a heroin meg a kokain után de azért mégsem fog romlani a memóriád sem a beszéd készséged hosszú távon mint pl egy mariskától vontatott beszéd ,belassulás ... Nem azt nézik le az emberek többsége aki 2 hetente vagy havonta eltol valamit buliban ha nem a rendszeres fogyasztókat mert nekik már teljesen eltorzítja a valós személyiségüket . Pl nem tudom melyik ember szeret vagy tud társalogni egy beájult gondolatait nem találó drog fogyasztóval ?
2019. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
JAh és azt le hagytam , hogy sokkal értelmesebbek tisztán akár a könnyű drogokat használok is .. Tehát nem értem.
2019. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

#14

Álltalánosítassz mert nem mindenki ugyan olyan azért egy ecstasy használó nem fog bankot rabolni meg embert ölni vagy e cannabis fogyasztó.

2019. ápr. 7. 21:20
 19/66 A kérdező kommentje:

#16

Ezzel se lehet egyet érteni mert pl az ekitől mindenről tud beszélni az ember azt hiszed hogy akiben van valami ő már egy mozgásképtelen, beszédképtelen nyáladzó test.

2019. ápr. 7. 21:22
 20/66 anonim ***** válasza:
100%
Hadd döntsem már el, hogy nem akarok drogosokat, alkeszokat a baráti koromben, és leginkább társnak nem.
2019. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!