Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ítélik el egyből az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el egyből az emberek azt a félt aki kábítószerezett/kábítószerezik?

Figyelt kérdés
Sose értettem miért ilyen lenézőek az emberek azokkal akik kábítószert fogyasztanak vagy fogyasztottak. Azt értem hogy káros de ha megnézzük minden káros ha nincs meg a mérték.Van régebbi osztálytársam akinek ilyen múltja volt és amint tudomást szereznek róla az emberek onnantól messze elkerülik holott mikor nem tudtak róla akkor még randiba is benne lettek volna.

2019. ápr. 7. 20:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
77%

Azt sem értem, mi a phasznak győzködöd itt az embereket!

Ha annyira akarsz, jöjj össze egy drogossal. Nem érdekel. Más meg nem fog összejönni.

2019. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 Rockarc ***** válasza:
84%

Kerdezo, belinkeljek neked egy videot arrol, hogy egy karddal hadonaszo drogost 28 golyoval teritettek le egy amcsi nagyvaros kozepen a sugaruton? Utana te jossz a kaves videoval, nem sok hasonlot fogsz talalni.


Vedd tudomasul, hogy barmennyire probalod elrelativizalni a drogproblemat, igenis sulyos dolog. Nekem vannak haverjaim, akik vegigfuveztek a fel eletuket, olyan is lett. Meg lehet nezni, hogyan tompultak el a "light" drogtol. En ismertem oket 20 evvel ezelott is, ossze tudom hasonlitani a mostani onmagukat a regivel. Katasztrofa. Szanalmas.


Amikor drogozni kezdesz, akkor azzal is szamolnod kell, hogy amellett, hogy leepited az egeszseged, a tarsadalom is meg fog vetni. Persze konnyu a lazado korszakban legyinteni egy ilyenre, hogy kit erdekel masok velemenye, aztan egy ido utan megis zavaro lesz. Ezt a kerdest is ez indukalta.


De amugy ne felj, az alkoholistakat is kerulik, meg a lancdohanyosokat is, ahogy a gepfuggoket is. Mindegyik sulyos onkontroll problemara utal, es a gyogyitasa is eleg keteselyes, ha meg egyaltan van ertelme eselyekrol beszelni ezekkel kapcsolatban. Te valasztottad a sorsadat, elj vele egyutt. Ne akard megmagyarazni, senkit nem erdekel. Igazabol te teszel szivesseget a kavefogyaszto csajoknak, ha elkerulod oket.


43F

2019. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen függőség se vonzó, az a helyzet.
2019. ápr. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
69%

# 10 Ha már függőségeknél tartunk, akkor hozhattál volna jobb példát, mint pl. alkoholizmus. Az alkoholizálást sem ítélik el, amíg mértékkel fogyaszt valaki, mértéktelen fogyasztás esetén tudatos gondolkodás elvesztése, hasonlóan a drogokhoz. A kávé cigi hogy jön ide? Lehet, hogy káros az egészségre, de senki nem fog lődörögni tőle öntudatlanul...


Nem ítélem el azt, aki kábítószerezik, amíg nem lehet függőségről beszélni... Vannak ismerőseim, akik évente/havonta egyszer-egyszer. De olyan példát is tudok, ahol ismerősöm naponta többször fogyassza és kikéri magának, szerinte ezzel nincs gond, ez nem függőség és az égvilágon semmi baj vele, pedig természetesen látszanak rajta a függőség tünetei is, de ő sem érti, hogy miért ítélik el.

2019. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
100%
Nálam minden függőségben szenvedő ember felejtős, nem csak a drog.. A cigi meg a pia is, nekem ne rontsa el az életemet, elég ha a sajátját elrontja
2019. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
26%
Minek tetszel fel egy ilyen kérdést ezen az oldalon? Sok idióta barom,majd pont ezek nem fogják elitélni a kábítószerezést.
2019. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
22%

De sok itt a tudatlan okostojás, akik azt hiszik okosak.


Na most. Magyarországon kivétel nélküp mindenki drogozik szóval elég érdekesen jön ki a drogos meg drogosozik szó. A drog nem egyenlő kábítószerrel. A másik, hogy amikor elmondom hogy én szoktam kábítószerezni mindig jönnek az ijedt fejek meg a meglepődések, hogy tényleg? Ők nem is gondolták volna. Ezen a legközelebbi ismerőseim is meglepődtek, akik már évek óta ismertek, amikor ez kiderült. Ja és láss csodát, soha senkit nem öltem meg, nem raboltam ki és még csak nem is loptam. Sőt még a családom sem éhezett soha hogy legyen anyagra. Hogy is volt az hogy aki szerhasználó lop, csal hazudik, embert öl hogy legyen neki anyagra? A körülöttem élők soha semmiben nem szenvedtek hiányt azért hogy nekem legyen.

2019. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:

az ekitől mindenről tud beszélni az ember azt hiszed hogy akiben van valami ő már egy mozgásképtelen, beszédképtelen nyáladzó test."


Na megint egy egészséges drogot írtál le ... A hatása igaz addig amíg nem adagolod túl mert utána a szemek akadnak csak fel , másnap nem tud enni egész nap a fogyasztója a hosszú távú szedése ennek a drognak anorexiához és más fajta szervi betegségekhez vezet ! A marihuánát meg már le írtam , hogy beszéd zavaros zombi lesz tőle az ember akinek egy kis híján már csak a nyála nem folyik ki ... Hosszú távon mindegyik drog leépíti az agyat a szervezetet a szerveket !!! Ezt kellene felfogni , hogy egészséges drog nincs! Ha be tartod az 1 hónap vagy 2 heti fogyasztást ,akkor pár évig el lehet csinálgatni , a napi fogyasztok meg soha nem ismerik el hogy függők ..

2019. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
54%

A fájdalomcsillapítók is drogok. Amik függőséget okozhatnak és nem utoldó sorban gyomorfekélyt idéznek elő. A gyomorfekély kezelésére felírt (gyógy)szerek pedig szintén egy csomó más betegséget okoznak. És a végén már egy egész szatyornyi drogok etetnek meg az emberrel, ami miatt rákos lesz és meghal, és ezzel szörnyű veszteséget okoz a családjának, nem beszélve, hogy ezek a szerek mekkora anyagi veszteséget okoznak az ember családja számára is.

És mégsem láttam még olyat, hogy amikor valaki fájdalomcsillapító után nyúlna, hogy egyből elfutnak tőle mondván, hogy „TE DROGOS!”.

2019. ápr. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
0%

Ha az illető hobbiból meg buliból szedi akkor igenis drogos főleg ha nem bír nélküle meglenni (pl nyugtató) akkor függő is. De aki bármilyen tudatmodosito szert szed csak mert megteheti sz drogos. (ez alól az alkohol kivétel amennyiben nem minden hétvégén issza magát le hanem egy egy alkalommal pl újév szülinap stb iszik egy keveset. Ha valaki rendszeresen iszik vagy anélkül nincs buli akkor lazán ide sorolom őt is.) Az alkoholra is igaz hogy butít és nyomorba dönt de közel sem olyan könnyű függővé válni mint bizonyos drogoktól nem mellesleg nem illegális mint a drogok többsége. És mégegyszer leírnám a gyógyszer nem ugyanolyan mint az illegális szerek mert nem azért szeded (jó esetben) hogy el szállj. Ha igen akkor ugyanolyan vagy mint aki bármi mást szed és bizony függő is leszel rövidesen.

De amúgy én se értem ezt a vitát. Azoknak akik ellenzik jellemzően ez a téma fekete fehér és nem értem ez miért zavar bárkit.

Ha drogos vagy keress drogos párt. Ez olyan mint a vega/vegan cs húsevő dilemma. Ne olyat keress akinek merőben más az életfelfogása és kész.

2019. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!