Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkeresőző 30-40 év közöttie...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresőző 30-40 év közöttiek: nőként érdemes a neten társat keresni? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, válófélben a férjemtől. Még nem állok készen egy újabb párkapcsolatra, de azért már gondolkodom rajta, hogy pár hónap múlva regisztrálok egy társkereső oldalra. Átnéztem az itteni kérdéseket és elég lehangolónak tűnik a helyzet...a legtöbb embernek az a véleménye, hogy kb. lehetetlen neten társat találni.


Mesélnétek kicsit a tapasztalataitokról?


Köszönöm szépen.


2019. júl. 22. 11:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Nézegess, hátha belefutsz a tutiba:D Lehet hamar, lehet hónapok után, de neten csalóka lehet a beszélgetés, mert van aki neten kuka élőben nagydumás és fordítva. (Inkább a fordítottból van szufficit)
2019. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Én már elmúltam negyven, de voltam korábban is társkeresőn... Szerintem egy ismerkedési lehetőségnek jó, igazából sokat tudhatsz meg magadról is, figyelheted, hogy mi jön be és mi nem, apránként megtapasztalod, hogy mire vágysz... Vannak ismerőseim, akik társkeresőn jöttek össze, de nekem sosem lett érdemi kapcsolatom netről, mindig csak személyes ismerkedésből. De ez nem jelenti azt, hogy másnak se működik, mert ez inkább az én személyiségemből fakad, nekem nehezen megy ez az ismerkedési forma, a randizáson nem nagyon tudok túllépni.

Én azt javaslom, hogy vágj bele, tapasztald ki, hogy neked mi működik és mi nem. Sok embert lehet megismerni, meg kell tanulni szelektálni, olvasni a sorok között. És egy tanács: ne várd a sültgalambot! ;) Nyugodtan kezdeményezz, a férfiak elég rossz helyzetben vannak a társkeresőkön, sokan feladták, belefásultak, nem biztos, hogy pont kezdeményez nálad az, aki neked megfelelne.

Nekem mindenesetre tanulság, hogy amikor a legutóbbi páromat megismertem, mindketten fent voltunk több társkeresőn, csak nem találtuk egymást ott (személyesen viszont igen).

2019. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
61%

Egyet áruljatok már el! Szóval most vázolom a probléma jellegét, amit szinte sehol sem említ meg senki:


A való életben megismerkedsz egy emberrel, látod, hallod, érzed. A való életben az a jó, hogy természetes módon, és természetes ütemben mennek a dolgok.


Akkor nézzük a netet. Naponta 50db levél, valójában mindenki mást mutat mint amilyen. A való életben 99.9%-ban arra az egy emberre koncentrálsz, addig a neten ezt az energiát szétszórod 20 emberre. Amíg a való életben a napod csak egy belátható idejét töltöd ezzel, addig a neten iszonyú mennyiségű időt pazarolsz el. Szó szerint elpazarolsz! Amíg a való életben elfogadod, azt a személyt, addig a neten csak válogatsz, csak válogatsz, csak válogatsz. Mert hát holnap jön a szebb, a jobb, a magasabb, a gazdagabb stb.


Mindez óriási csapda, ráadásul azt az érzetet kelti, mintha te lennél a világ közepe, beszippant, és függővé tesz. A lényege meg az, hogy elferdít. Elferdíti a szépeket, mert óriásira hízlalja az egójukat. Elferdíti a csúnyákat, mert az önbizalmukat a sárba tiporja.


Lehet engem győzködni ennek az ellentétéről, meg hogy annyian találtak már ott társat. Én elhiszem, de arányaiban bőven negatív mint pozitív a hozadéka ha már globálisan nézzük.


Nézzük tovább. Minek egy házasságot megjavítani, amikor felmegyek a társkeresőre, és lesz kivel vígasztalódnom(ez leginkább a nőkre vonatkozik, a férfiak oldaláról nézve, csak a "hátha összejön majd valaki" elv érvényesül). A mentálisan, morálisan sérült embereknek is egy jó játszótér, mert hát ott mindent szabad, gátlások nélkül, durr bele.


A kérdésem: mit szólnál hozzá, ha a való életben az az ember akivel ismerkedsz, további emberekkel is ugyanúgy ismerkedne. Mert gyakorlatilag akivel te a társkeresőn beszélgetsz, ő még további emberekkel beszélget... legjobb esetben. Mennyire bízol meg abban, aki hozzászokott a bőség szaruhoz, ahol ha már nem jó valami, rohan a "kedvencekhez", vagy csak egyszerűen dob, átver, mivel ott van még talonba mondjuk 5 "barát/-nő". Ezzel tisztába kell lenni.


Továbbmegyek. miért fektessen energiát egy ismerkedésbe egy nő vagy egy férfi, amikor tulajdonképpen egyből az extrát kaphatja meg? Vagy miért szidják a nők a férfiakat, hogy csak a szexre hajtanak?


Azért mert ők is tudják, hogy a nők nagy valószínűséggel tovább állnak, nem fognak lehorgonyozni mellettük. Nekem is mennyiszer volt olyan, hogy akár hónapok múlva mondta meg a nő, hogy hát ő folyamatosan tarja több férfival a kapcsolatot. Én azt mondom, a társkeresőkben nem szabad bízni, egy limonádé löttyként kell kezelni.


Ha Te azt mondod hogy nem leszel ilyen, akkor regisztrálj, majd egy idő múlva nézd meg magad. Ez egy drog, ez mindenkire ugyanúgy hat.

2019. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen. Én neten találkoztam a mostani férjemmel. 36 éves voltam akkor. 7 éve vagyunk együtt, abból 2 éve házasok. De párt találni csak akkor fogsz, amikor már készen állsz egy új párkapcsolatra. Függetlenül attól, hogy keresed. A netes párkeresésnek is megvan a hogyanja, én abban jobb voltam, mint "offline" ismerkedésben.
2019. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
73%
Semmi különbség a netes párkeresésben ahhoz képest mintha lejárnál bárokba szórakozni. Ugyanazok az emberek vannak a gép előtt, mint akik a bárokban is - nem tudom mit gondol itt néhány ember, hogy a netes társkeresők egy külön faj? Szerintem sokkal több múlik a saját hozzáállásodon. Volt már netes kapcsolatom is, hagyományos is, egyik se volt rosszabb. Neten nagyobb sűrűségben kapod meg azokat a dolgokat amiket az életben, vagy tudsz vele mit kezdeni, vagy nem.
2019. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


én 34-es férfiként most vágtam bele az online társkeresésbe, így saját tapasztalatom még nincs, de egyik kolléganőm esetét megosztanám.


Képzelj el egy jó alakú, 35 körüli nőt. Tinderen próbált párt találni. Heti több randin vett részt és mindig panaszkodott utána, hogy már megint milyen pasi volt ott.


Az online társkeresés nagy hátránya, hogy nagyon sokat tudsz válogatni. A válogatás során meg mindig az ugyanolyan embereket választod ki, akkor ugyanazt fogod kapni.


Aki leenged az előfeltételekből és megpróbál kommunikáció során dönteni a másikról, tud ott párt találni.

2019. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
65%

Egy próbát megér a társkereső. De ha olyannő vagy aki csak tökéletes testű, nagyon okos férfival tudja magát elképzelni, akkor nehéz ügy lesz. A 30 feletti nők nagy hibája, hogy bár még jól néznek ki, de nem képesek tudomásul venni, hogy nem olyan kapósak, mint a huszonévesek. Van olyan 40 éves nő ismerősöm, aki még mindig csak a legjobb pasikat hajtja, de azoknak meg max pár hétre kell. Mégsem bírjalentebb adni az igényeit, 10 éve nincs komoly kapcsolata, gyereke sincsen. Ha egy-egy átlagos, nem lepukkant pasas bepróbálkozik nála, azokat elhajtja, nem ahhoz a szinthez van szokva.

Ha normális nő vagy, fogsz párt találni a neten. Ha kimagasló igényeid vannak, akkor két hetente más jópasi fog dugni. Ez a lényeg.

2019. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
# 13: A való életben is úgy működik, hogy ha bemegyünk mondjuk 100 random férfi közé, azok között jó, ha 10%-nyira tekintünk potenciális partnerként, és max. egyet választunk ki, akire jobban fókuszálunk. (És itt most nem arról van szó, hogy hogy néz ki - hanem eleve korban, életstílusban hozzánk illők közül válogatunk, meg aki bármilyen szempont alapján megfelel az elképzeléseinknek. Na most ha valaki nem jár olyan helyekre, ahol facér férfiak koncentráltan vannak jelen, akkor rettenetesen leszűkül a potenciális jelöltek száma. Nekem pl. jelenleg a környezetemben egyetlen olyan férfi sincs, akire lehetséges társként tudnék tekinteni. Vannak számomra vonzó férfiak, de nem függetlenek. Egy bizonyos kor felett már azért nem annyira könnyű ismerkedni... Na erre jó a társkereső, és nem igaz, hogy függővé tesz, vagy könnyen lecserélhetővé teszi a már megtalált társat! Sőt, aki társkeresőzik az pont rájön, hogy mennyire rohadt nehéz a hatalmas választékból kiszűrni azt az egyet, aki pont hozzánk illik. Én legalábbis így vagyok ezzel...
2019. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Az szerintem mind a való életben való ismerkedéskor, mind a neten való ismerkedéskor igaz, hogy mindenki a legjobb oldalát igyekszik mutatni és nem a hibáit kezdi el sorolni. Randira sem otthoni mackónadrágban megy az ember.


Én úgy gondolom, hogy kizárólag személyes találkozás alkalmával dőlhet el, hogy szimpatikus-e az illető vagy sem. Nem hiszem, hogy érdemes lenne hosszan tartó levelezésbe/csetelésbe bocsátkozni.

2019. júl. 22. 14:17
 20/37 A kérdező kommentje:

Egyébként sokat olvasgattam ebben a témában és bennem a következő kép alakult ki: az emberek nagy része egy válás/szakítás után regisztrál társkeresőre. Ilyenkor a férfiak többsége nem komoly kapcsolatot keres, hanem csak szexet. Írnak annyi nőnek, amennyinek csak tudnak abban a reményben, hogy egy csak kapható lesz szexre.

A nőknél ez úgy csapódhat le, hogy mennyire kapósak, mennyi férfi érdeklődik irántuk, tehát baromi magasra fogják tenni a lécet. A nők így kapásból el fogják utasítani aki nem felel meg nekik 100%-osan első ránézésre, a normális férfiaknak meg elmegy még a kedve is a keresgéléstől. És a kör be is zárult.


Úgyhogy itt is mint az életben, egy jó nagy adag szerencse is kell ehhez.

2019. júl. 22. 14:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!