Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jól döntöttem?! Mindig elbizon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól döntöttem?! Mindig elbizonytalanodok :- (Érdemes még eröt és idöt fektetni bele?

Figyelt kérdés

7év házasság után úgy döntöttem tovább állok.Már 3hónapja külön élünk.Ok amiért elhagytam a férjem:

-Komunikáció hiány!!!Minden más fontossabb volt számára mint én,legalább is úgyéreztem.

-házas élet egyenlö a nullával,/havonta 2x alkalom,ha sikerült bedumálnom öt a hálószobába/ szivesebben aludt el a TV elött mint mellettem.

-6évig nem volt normális magán életünk,sógorom velünk lakott a 3szobás bérlakásba.Mikor elköltözött reménykedtem,hogy minden másképpen lesz,jobb lesz.

-esti iszogatás,napi szinten/sörözés,vagy borozás/

-gyerek nincs,én már régóta szerettem volna a párom mindig talált kifogást miért nem lehet még.

-kb.1 évvel ezelött lett volna baba,elvesztettem nem volt mellettem,fontosabb volt számára a munka/pénz szerzés, mint hogy hétvégén mellettem legyen.Amikor már éreztem hogy gond van a babával megkértem ne igyon,mi van ha be kell mennem éjjel a kórházba ö elintézte azzal,hogy majd hívunk Taxit,hol ott 2 autónk is van/volt.

Pár hónappal késöbb eltörtem a kezem,ismét nem én voltam számára a fontos :-(egész hétvégét végig szenvedtem,úgy hogy nem volt mellettem.Vasárnap késö este érkezett meg,mellesleg az nap volt a születésnapom,mint minden egyes születésnapomkor a virag mellözve volt.

Vettem a bátorságot és párhónapra a baba elvesztése után felhoztam a témát,mi lenne ha megpróbálnánk ujjra,vagy csak beszéljünk róla,ismét elintézte azzal hogy most beszéljünk másról/a házról,ugyan is 1,5 évvel ezelött építkezni kezdtünk/.

Számára fontos dolgok:haverok,munka,pénz/-igen tudom szükség van a pénzre a megélhetéshez,de nem kell az embernek agyon hajszolnia magát,a szabad hétvégék a barátal-munka megbeszélés,karácsony kettesben a 7 év alatt nem volt/stb. és valahol a legvégén kullogtam én.

-és még mielött úgydöntöttem elmegyek otthonról,kidobot hétvégére a lakásból/mert nem voltam hajlandó megmondani hol voltam.../azelött mindig elöre szóltam mit tervezek másnapra most nem voltam hajlandó,f=olöslegesnek tartottam hisz sosem figyelt oda arra amit mondtam neki/

Egy kicsit hosszúra sikeredet,de ez még csak egy kis ízelítö volt.


2010. szept. 7. 10:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

10:24


Kedves 7 ev es nem 7 "hetrol" van szo.

En 2 ev utan valtam el annak idejen, mert nem pazarolom az energiamat egy olyan kapcsolatra, ahol "egyedul" elek, es nem a Ferjemmel.

Mint olvashato, hogy havi 2 alkalom a nemi elet pl. van, Akinek ez megfelel,

de itt a holgy ezt keveselte!

Igen van megoldas, hogy tart 1 baratot, esetleg majd a barattol meg gyermeket is szul!


Nem talalta meg a lelki tarsat!

Oke van megoldas, hogy uton, ut felen, mindenkinek panaszkodik, es a felvilag azzal lesz tele, hogy az O hazaselete nem mukodik, s majd igy leeli az eletet!


Amikor mar ilyen problemak vannak egy hazassagon belul 7 eve, es nem lehet megoldani, mert meg beszelni sem lehet ezekrol,

akkor igen ott csak azt lehet tenni, hogy kilepek!


Vagy folytatom tovabb, de ugy, hogy kozben nyugtato tablettan elek,

baratot tartok azert, hogy kielegitsen, s tartok egy olyan valakit, akivel megtudom beszelni a napi gondjaimat,

es kozben,

kiszolgalok egy embert, Aki a Ferjem szerepet tolti be, mert errol van papirunk,

s elfogadom, azt hogy ez az ember ugraltasson egy eleten at, mivel a papir osszekot Vele.


Igy lehet megoldani?! S ez lenne a jo szerinted?


Aztan meg egy par ev, es ellehet menni a idegosztalyra, mert depresszios a holgy!!!

2010. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

10:24 vagyok


A kérdező egyszerűen csak önző. A párja nem akart gyereket, ő mégis megoldotta valahogy, hogy összejöjjön (mondjuk kéthavi házasélettel nem tudom hogy) és csodálkozik ha a párja ezt nem veszi szívesen? Ha a másik beleegyezése nélkül dönt? Igazából azt látom, hogy elvárta, hogy a pasi megteremtse az anyagiakat és amikor hulla fáradtan hazaért még akkor is macerálta...Nekem se kéne ilyen nő.

2010. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A házasság két EGYMÁST SZERETŐ, TISZTELŐ, BECSÜLŐ, SEGITŐ EMBER kapcsolata. Én itt ezt nem látom a férjed oldaláról. Már régen, még az épitkezés előtt ott kellett volna hagynod. És ne haragudj, hogy ezt irom, de örülj, hogy tőle nem született gyereked! Ha ilyen férj, ha igy áll a közös dolgaitokhoz, akkor jobb, ha nincs ilyen hosszú évekre szóló kapocs, mely a válás után is megmaradna.Válj el, minél előbb, de ne hagyd a te részedet veszni.Te még szeretd, ezért reménykedtél, próbálkoztál, vártál. Sajnos ez nem kölcsönös, hiszen nem akar semmit, ami veled kapcsolatos: közös karácsony, programok, szeretkezés stb. Keress olyat, aki téged szeret,veled akar lenni és közös gyereket akar VELED.
2010. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, és kitartást kívánok neked a továbblépéshez! Ne hagyd, hogy majd érzelmileg zsaroljon, hogy a pénze miatt menjél vissza hozzá.
2010. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:55


Akk minek vannak együtt ha a férjnek minden nyűg?Két ember azért köti össze az életét,hogy közössen felépitsék a jövőjüket,nem azért hogy a haverokkal meg minden mással legyen elfoglalva,az egy huszadrangú dolog egy házasságban!!

2010. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A házasság egy férfi és egy nő szeretetkapcsolata, mely a házasfelek javára s a gyermekek nemzésére és nevelésére irányul. (Kánonjogi kódex)


Persze, az ilyen problémákért mindig két ember felelős. De talán nagyobb súlya van annak, hogy a férj elutasította azt, amiről szól a házasság.


Nem vagyok oda a válásért, s én is azt szoktam mondani, hogy próbáljátok meg megoldani, megbeszélni a dolgot kulturált emberek módjára, de van, amikor nem lehet.

Mennyivel lenne jobb, ha tönkretennénk két ember boldogságát csak azért, hogy ne legyen válás. Ha együtt maradnak, de egyik fél sem változtat, akkor gyakorlatilag egy fedél alatt él két boldogtalan ember. Ennek, lássuk be, nem sok értelme van.

Viszont össze lehetett volna szedni azokat a tényezőket, hogy miért is szerettem bele ebbe az emberbe, mi az, amit szeretek benne, van-e annyi szerethető benne, hogy elfelejtsem a szenvedéseket, amelyeket okozott.


Ha egyáltalán nem tudtok beszélni, akkor marad a válás.

(Szakíts, ha bírsz c. film ment hétvégén az egyik csatornán. Kísértetiesen hasonló eset)

2010. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

En sem vagyok a valas hive, de vannak helyzetek, amikor nincs megoldas!

De nagyon sok asszony van olyan, Aki beteg es jarni is alig tud, azert mert lelkileg szenved, s nem beszelve arrol, hogy azok a gyermekek, Akik ilyen kornyezetben nonek fel!

Itt 1 ilyen esetben, hogy mar az elso 7 ev igy telt el, mint olvashatjuk,

az mar nem elet,

mivel a Ferj is letud ulni, es meglehet beszelni es elrendezni a dolgokat,

de elmenekul es a baratoknal az uveg mellett nyugszik meg!


Ez nem megoldas, az hogy igazabol ki a hibas most nem fontos,

de ami fontos, hogy 2 ember megy tonkre 1 ilyen kapcsolatban, azert, mert nem mernek lepni,

mar pedig itt ahol mar nincsennek tiszta, oszinte erzelmek, itt csak lepni lehet, s "kifele",

az, hogy kikezdi meg ezt a lepest, az mar lenyegtelen!


Itt a kerdesre valaszoltunk, s nem a 7 eves kapcsolatot vizsgaljuk, hogy Ki es mit es hogyan... mivel ezt csak az

tudja igazan, Aki benne elt,

es igy van, lehet,hogy a Ferj az aldozat, de lehet, hogy O a bunbak es a gyenge!

2010. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szintén 7 év után álltam fel és nem bántam meg. Bár nálunk nem ilyen gondok voltak, de biztos voltam benne, hogy mi egymást nem tudjuk a nagykönyvben megírtak szerint boldoggá tenni egy életre. Akkor nehéz volt, hiszen 7 év, mégis 7 év. Rengeteg emlék, mindennapos apróságok, amik szörnyen tudnak hiányozni, de ez már a megszokás része.

Igazam lett. Ma már az exem boldog házas ember, gyereket tervez jövőre és hál'Istennek jó barátok maradtunk.

Ha biztos vagy abban, hogy ti nem egymásnak valók vagytok, akkor se tőle, se magadtól ne vedd el az esélyt egy boldog élethez.

Előfordul, hogy egy út nem jön össze, de az egész életünk útkeresésről szól.

2010. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem jól döntöttél, hisz elsősorban önmagadért élsz. Ha nem érzed jól magad valaki mellett, s több próbálkozás után is sikertelen az együttlét, akkor jobb tovább állni. Nem kell erőltetni azt, ami nem megy. Sok olyan párkapcsolatot látok ahol az együttélés inkább harcnak nevezhető, mint párkapcsolatnak. Merj boldog lenni!
2010. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél. Ha ennyire nincs házas élet köztetek, akkor tényleg nem érdemes erőltetni ezt a kapcsolatot. Nekem az előző kapcsolatomban is csak heti 2-3 alkalom volt és keveseltem. (Most a napi 2 mindíg megvan.) Ha nem kell neki nő, akkor ott nagy baj van, és ez csak romlani fog. Kommunikáció nélkül pedig reménytelen minden.

Sok sikert!

2010. szept. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!