Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg mindent lehet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg mindent lehet egy exfeleségnek?

Figyelt kérdés

A volt feleségemmel, tavaly váltunk el. Amint a bíróság kimondta a válást, én elkezdtem fizetni a kiszabott gyerektartást, sőt még 6 hónapra visszamenőleg is kifizettem. A 9 éves kisfiamnak ez természetesen jár. Ezzel nincs gond.


Van egy közös ingatlanunk és ezzel együtt egy közös lakáshitelünk is, amiben ő adóstárs. A különköltözésünk óta fizetnie kellene a hitel felét, de nem teszi, miért is tenné, hiszen a bank elsősorban tőlem vonja mindaddig, amíg van bármiféle bevételem, ill. munkahelyem... Mielőtt elhagyott 17 év után, még volt annyi humorérzéke, hogy a házasságunk alatt felvetetett velem egy személyi hitelt, aminek a 80%-át (kb. 4m), arra költöttünk, hogy legyen végre munkája egy edzőteremben, ahol aztán fűvel-fával megcsalt. Jelenleg ezt a hitelt is egyedül törlesztem a bank felé. A jog szerint a házasság alatt szerzett minden tartozás - akkor is ha azt közösen és akkor is ha csak az egyik fél vette fel - közös tartozásnak minősül. Tehát a személyi hitel felét is fizetnie kellene a különköltözésünk óta. Sőt mivel bizonyítható, hogy az edzőtermi gépekre általa elköltött pénz teljes egészében tőlem származik, jogosan követelhetném tőle a 4m-nak minimum a felét is.


Mindenhol azt látom, azt olvasom, hogy a házasság alatt szerzett minden vagyon és minden tartozás közös, tehát válás után a felek között feleződik mind a tartozás, mind pedig pl. a közös ház későbbi eladásából szerzett összeg. Ezzel szemben most én fizetem a gyerektartás mellett mind a két hitelt egyedül, sőt még a ház 1/2 tulajdonjogáról sem hajlandó lemondani, ha pedig eladjuk akkor pedig nyilván nem fog odarohanni hozzám a tőle nekem járó pénzzel. Akármilyen ügyvéddel beszéltem eddig, mind azt mondta, hogy kb. nem követelhetek semmit, mert nem lenne miből behajtani. Katás egyéni vállalkozó, és nyilván csak az számít bele a fizetésébe amiről számlát ír, tehát olyan kevés fizetést csinál magának amilyet csak akar... Hiába van tehetős új párja, hiába vannak gazdag szülei, csak az számít hogy neki látszólag nincs keresete, de csak látszólag. Én pedig mint a .. fizetem a havi 300at hitelre és gyerektartásra évekig.



Szóval a kérdés így hangzik: Magyarországon egy Katás nő kisgyerekkel, aki megcsalja majd elhagyja a férjét, akivel sokmilliós hiteleket vetetett fel/vett fel közösen, megteheti hogy egyik napról a másikra arrébb táncol és magasról tesz mindenre következmények nélkül? És még jutalmat is kap mindezért havonta gyerektartás címen?


Most pár embertől biztosan megkapom hogy mekkora madár vagyok. Igen az volnék 2-3 éves kapcsolat után, de az ember már abban sem bízhat meg akivel leéltek közösen 17 évet?



febr. 4. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem bízhatsz meg abban, aki elhagy. Keress mielőbb egy ügyvédet, mielőtt kiforgat minden vagyonodból!
febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy tehetsz-e az ügyben valamit, de szerintem ha ő nem dolgozik akkor ideje lenne. Ügyvédnél érdeklődj mit tehetnél.
febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fú erre tanácsot nem tudok írni, engem megdöbbent, hogy ilyen gerinctelen emberek vannak.

Férjemmel felvettük a babavárót, hiszen úton volt a baba. Ragaszkodott a 10 millióhoz, én ragaszkodtam az 5-höz, végül belement. Szülés után 2 hónappal már csalt is. Ő az adós, mégis úgy érzem a fele teher engem illet, holott nem is a saját házamat szépítgettem belőle.

A nőnek akivel csalt és nagyon szerelmes lett, van 4 gyereke, nagyon egy aljas nőszemély, egyik közös ismerőstől kérdezgetett rólunk egyfolytában, hogy élünk, mink van, azt hitte nem vagyunk jóban, barátnőm persze adta az

infókat.

Még arra is figyelmeztettem (lassan ex)férjemet, hogy ez a nő a házra megy.


Ne hagyd magad kedves kérdező, az exfeleséged röhög a markába, hogy mindeki szegény anyukát védi úgyis.

febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Hármas vagyok, mármint barátnőm nekem adta az infókat, az a nő mindent tudott rólunk innen-onnan.
febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Valamit nagyon benéztél, mert én még a gyerek elhelyezésí perköltségem is ráverettem az exem re.

Nézett is nagyot a kú rva hogy 800e volt az ügyvédem díja.

Szóval minden az egyém. A gyerekem a lakásom és fizetheti a gyerektartást is a lotyó.


Keress normális ügyvédet.

Bár nekem eleve nem szimpatikus, hogy lemondtál a gyereked felügyeleti jogáról kb azonnal, meg fizetgetsz itt ahogy írod mint 1 madár, mikøzben a nő meg más fa szába ül.

febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Az a baj kedves 5-ös, hogy mind tudjuk, hogy ha az anyuka egy rohadt agresszív bunkó, az esetek 99%-ában neki ítélik a gyereket, ebben az országban ez így működik. Mit csinált a feleséged, hogy neked ítélték mégis? Tán érdemes lenne tanácsokkal ellátni a kérdezőt, pontosan mi volt a menete.
febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


2: Jelenleg is edzőtermet vezet, de mint Katás ev. Az egyik városban egyik napról a másikra bezárta a termet, amiért meg is utalták akik hozzá jártak, de 2 hónappal később újranyitott abban a városban ahol a jelenlegi párjával, annak 2 kislányával és a kisfiammal él. Amint elkezde kapni a gyerektartást, azóta hirtelen már csak heti 4 napot van nyitva.


Mindenki: Sok ügyvédet megkerestem már, de nem sok eredménnyel. Legutóbbival íratni szerettem volna egy felszólító levelet, hogy ennyi és annyi a tartozása és kezdje el törleszteni felém. Hivatalos levél lattán hátha csöpögtet valamennyit. Az ügyvéd kb. körberöhögött, mondván semmi értelme nem lenne, mert nincs miből behajtani. A gyerektartásból pedig nem lehet levonni.

febr. 4. 21:56
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Figyelj, ha nincs miből levonni, akkor leüli. Ne hagyd magad lerázni. Vagy ül, vagy fizet, hidd el, hogy elő fogja teremteni.

Annyiszor halljuk ugye, hogy az apuka majd leüli a gyerektartást, ha nem fizet, akkor ez fordítva is működik, nem?

febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Noren1989 ***** válasza:
64%

Hàt töki, mivel közös vagyonból van, így eladod, mint minden normàlis nber.


A tartozàsok ügyében fizetési meghagyàs max a lehetséges, bank bàcsi tőled fogja vonni premier plànban.

febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Ezt szokták egyes férfiak a tartasdijjal csinálni. Inkább keleten dolgoznak, csak fizetni ne kelljen.


Az élettársa, szülei pénzenek ehhez nyilván nincs semmi köze. Szép is lenne, ha lenne.


Azért még próbáld meg egy nagyon jó ügyvédnel, hátha tud valamit. Esetleg az adócsalással meg lehet próbálkozni. Bár lehet, tényleg nem megy jól neki az üzlet

febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!