Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg mindent lehet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg mindent lehet egy exfeleségnek?

Figyelt kérdés

A volt feleségemmel, tavaly váltunk el. Amint a bíróság kimondta a válást, én elkezdtem fizetni a kiszabott gyerektartást, sőt még 6 hónapra visszamenőleg is kifizettem. A 9 éves kisfiamnak ez természetesen jár. Ezzel nincs gond.


Van egy közös ingatlanunk és ezzel együtt egy közös lakáshitelünk is, amiben ő adóstárs. A különköltözésünk óta fizetnie kellene a hitel felét, de nem teszi, miért is tenné, hiszen a bank elsősorban tőlem vonja mindaddig, amíg van bármiféle bevételem, ill. munkahelyem... Mielőtt elhagyott 17 év után, még volt annyi humorérzéke, hogy a házasságunk alatt felvetetett velem egy személyi hitelt, aminek a 80%-át (kb. 4m), arra költöttünk, hogy legyen végre munkája egy edzőteremben, ahol aztán fűvel-fával megcsalt. Jelenleg ezt a hitelt is egyedül törlesztem a bank felé. A jog szerint a házasság alatt szerzett minden tartozás - akkor is ha azt közösen és akkor is ha csak az egyik fél vette fel - közös tartozásnak minősül. Tehát a személyi hitel felét is fizetnie kellene a különköltözésünk óta. Sőt mivel bizonyítható, hogy az edzőtermi gépekre általa elköltött pénz teljes egészében tőlem származik, jogosan követelhetném tőle a 4m-nak minimum a felét is.


Mindenhol azt látom, azt olvasom, hogy a házasság alatt szerzett minden vagyon és minden tartozás közös, tehát válás után a felek között feleződik mind a tartozás, mind pedig pl. a közös ház későbbi eladásából szerzett összeg. Ezzel szemben most én fizetem a gyerektartás mellett mind a két hitelt egyedül, sőt még a ház 1/2 tulajdonjogáról sem hajlandó lemondani, ha pedig eladjuk akkor pedig nyilván nem fog odarohanni hozzám a tőle nekem járó pénzzel. Akármilyen ügyvéddel beszéltem eddig, mind azt mondta, hogy kb. nem követelhetek semmit, mert nem lenne miből behajtani. Katás egyéni vállalkozó, és nyilván csak az számít bele a fizetésébe amiről számlát ír, tehát olyan kevés fizetést csinál magának amilyet csak akar... Hiába van tehetős új párja, hiába vannak gazdag szülei, csak az számít hogy neki látszólag nincs keresete, de csak látszólag. Én pedig mint a .. fizetem a havi 300at hitelre és gyerektartásra évekig.



Szóval a kérdés így hangzik: Magyarországon egy Katás nő kisgyerekkel, aki megcsalja majd elhagyja a férjét, akivel sokmilliós hiteleket vetetett fel/vett fel közösen, megteheti hogy egyik napról a másikra arrébb táncol és magasról tesz mindenre következmények nélkül? És még jutalmat is kap mindezért havonta gyerektartás címen?


Most pár embertől biztosan megkapom hogy mekkora madár vagyok. Igen az volnék 2-3 éves kapcsolat után, de az ember már abban sem bízhat meg akivel leéltek közösen 17 évet?



febr. 4. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ooo basszus. Nagyon sajnàllak. Én azt nem értem, hogy hogy lehet meglenni lelkiismeret furdalás nélkül. Kibaszni egy olyan emberrel akivel majdnem 20évet lehúzott.
febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Kérd a közös vagyon megszüntetését és azt is, hogy kalkulálják bele, hogy válás után ki mit törlesztett.
febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Nos, melyik nőtársam lelkébe tiportam bele, hogy megy a lepontozás? Ja igen, csak a férfiak suttyók tudom, tudom, a nők egytől-egyik becsületesek.
febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagynmegosztási per nem volt meg? Eleg furcsa ügyvédeket találtál. Nem, ez így nem normális, ilyen nincs. Keress jobb ügyvédet.
febr. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Krvaanyjat az ilyennek. Hazassag alatt felvett kolcson kozos, tok mindegy ki az ados.
febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!