Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válok, sajnos. A férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válok, sajnos. A férjem szemétkedik elég rendesen. Hogyan tudnék én is borsot törni az orra alá, hogy ne legyen olyan elviselhető az élet neki a közös otthonban?

Figyelt kérdés
Válunk, sajnos. A férjem szemétkedik elég rendesen. Most épp kikapcsoltatta a TV-t, internetet, telefont. Mondván ezekre nincs szüksége mivel mindent elintéz a munkahelyén, este meg úgy is a barátnőjénél van, vagy ott is alszik. Én meg otthon vagyok "elvágva a világtól" 3 pici gyerekkel (5 éves a fiam, 15 hónaposak az ikerlányaink). A gyesből tartom el a gyerekeket és magamat (ahogy tudom), nem fizet a gyerekeknek sem semmit; egyenlőre a rezsit és a hitelt fizeti (szerintem csak azért, mert ha ezeket nem fizetné kiskorúak veszélyeztetéséért fel lehetne jelenteni...). Szóval azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e ötletet adni hogy hogyan tudnék én is borsot törni az orra alá, hogy ne legyen olyan elviselhető az élet neki a közös otthonban? Persze amivel nem sértek csúnyán törvényt vagy nem tud bizonyítani a bíróságon. Tudom, hogy nem hangzik szépen, de aki már volt benne ilyen szituban gyerekekkel az tudja miért kérdezem. Ha van ötlet szívesen várom, akár priviben is. Köszi előre is.....
2010. dec. 28. 21:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiszem, hogy 15 hónapos gyerekkel munkaképes lenne, illetve dolgozhat!! Nekem 2,5 éves volt a gyerek és simán megítélték volna!!
2010. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem oknélkül akar válnia férj,szemétkedni akarsz,mert nincs net meg stb.

Na ezért irritálnak engem a háztartásbeliek mert azt hszik ha szülnek x kölyköt a jó vagy épp a pocsolya házasságukba akkor alanyi jogon minden jár nekik...

2010. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
78%

22:01-es: hidd el, hogy SOK nö dolgozik 15 hónapos gyerek mellett, mert különben éhen hal gyerekkel együtt. Régebben senkinek sem jutott volna eszébe, hogy azért, mert szült egy-két gyereket, nem tud többé dolgozni. Én is 3 hónapos gyerekkel mentem dolgozni - persze nem volt jó dolog, meg kényelmes sem, de nem volt más választásom.


Azt meg nem ártana meggondolni a nöknek, hogy aki otthagyja a férjét, az nem várhatja utána azt, hogy ennek ellenére eltartsa a volt férj. A férjnek gyerektartási kötelezettsége ugyan van, de általában így is jóval kevesebbet tud adni, mint amennyi a házasság során jutott a gyerekekre. Ugyanis ha nem házas, akkor más adókategóriába esik, egy csomó juttatásra NEM jogosult, és így ugyanannyi bruttóból JÓVAL kevesebb lesz a nettója, a gyerektartás pedig ehhez igazodik. Ezen kivül plusszban se nagyon tud(na) adni, mert neki saját magának is fenn kell egy háztartást tartani - valahol laknia kell. Ami EDDIG EGY háztartásra és családra jutott, most annak (illetve kevesebbnek) KÉT háztartást és két "darabcsalád" megélhetését kell elégnek lennie - és a legtöbbször egyáltalán nem jut senkinek sem elég. MÁR CSAK ezért is jobb lenne elöre gondolkodni és nem elhinni, amiket egyesek elképzelnek, mert a valóság nem ez.

2010. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Kedves Kokas Lajos! Sajna nem ismered a férjemet, nem rég derült ki, hogy én sem (ez mégnagyobb sajna). Az összes "vádlónak" aki azt írta, hogy minek szültem 3 gyereket: üzenem, hogy nem a házasság megmentéséből, nem a férjem megtartására s nem is családterápiás célból; szerettem ezt az embert, de nagyon, megbíztam benne, vakon. Nem rég derült ki számomra, hogy ő élt egy "másik életet". Voltak is és most is van barátnője, hogy hogyan derült ez ki, azt hosszú lenne itt leírnom, de tök véletlenül (ez a sánta kutya esete.... ). S most hogy tudom, egy világ omlott össze bennem.... Most hogy ez kiderült már nyíltan csinálja: karácsony előtt ott is aludt, elmennek szórakozni együtt, és a szilvesztert is együtt töltik; szóval ennyit a rendes emberről. Szerintem is jobb lett volna ha elém áll és azt mondja a lányok születése (fogantatása) előtt, figyi én nem akarok több gyereket. Az ő részéről ez lett volna tisztességes, de amikor megbeszéltük, hogy legyen testvére az 1. gyerkőcnek ő is azt mondta, hogy OK. Tisztességesebb lett volna azt mondani, hogy váljunk el mert inkább szereti a gondtalan életet. De így kényelmes volt: van aki mos, vasal, főz, takarít, neveli a gyereket stb. s ő azért jár jobbra-balra. S igazuk van azoknak is akik azt mondják, hogy jó nagy ...... voltam hogy nem vettem észre, de mint írtam nagyon szerettem, s megbíztam benne. Nem vagyok tökéletes, de ez amit velem tett nagyon megalázó és undorító. Sajnos nem tudom lenyelni és megbocsájtani.
2010. dec. 28. 22:24
 15/38 A kérdező kommentje:
22:07 kedves komentelő: nem voltam háztartásbeli, dolgoztam a gyerekek születése előtt, keményen, s jó munkahelyem is volt. S dolgozni is fogok, de azért gondolkozzon már el, hogy 3 pici gyerek mellett mit és mennyit majd tudok dolgozni..
2010. dec. 28. 22:31
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdezö: tudom, hogy most nagyon rosszul esik neked a dolog, DE azt ne felejtsd el, hogy ö az apja a gyerekeknek, és mindig is az marad. A gyerekeid érdekében tedd félre a megbántottságodat, és maradj kultúrember. Nekik fontos ember az életükben, és ha elöttük lejártod, akkor azzal a gyerekeknek teszel rosszat, az ö fejlödésüket teszed tönkre.


Idövel neked is kevésbé fog fájni, hogy becsaptak, de ha most kicsinyes módon elkezdesz piszkálódni, akkor CSAK az önbecsülésedet veszted el. Most legyén TE EMBERILEG a nagyobb, és késöbb nem kell semmi miatt szégyenkezned.

2010. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
2%
sokat nem melózhattál, ha 15 hónapos kölykök mellett csak gyest kapsz, gyedet nem
2010. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
52%

Azért álljon meg a menet!

Ha rezsit és hitelt ő fizeti, akkor te nem fizeted, tehát a saját szavaiddal élve te veszélyezteted a gyerekeidet.

Fizesd a felét mindennek, ne akarj a férjed nyakán élni még most is. Ha nem kellett férjként, akkor ne kelljenek az általa biztosított anyagiak se! Teljesen jogosan kapcsoltatta ki a tévét, ha ő fizette. Te is tudsz szerződést kötni bármelyik szolgáltatónál, napok alatt bekötik, nem értem mi ezzel a gond. Az a sok szenny meg reklám ami a tévében megy meg amúgyis minek.

2010. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
52%

Előző, ne felejtsd el, hogy a pasi még ott lakik a lakásban , csak néha alszik ott a qrvájánál.Használja a lakást.

Gyerektartást nem fizet, 3 gyerekre. És biza-biza, nem kellett volna gyereket gyártani, ha tudta, hogy ribancokkal szeretné múlatni az időt.

Kérdező, ballagj el egy jó ügyvédhez, és ez a sz ar ember fizessen gyerek és asszonytartást.

2010. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
59%

Kedves előző!

És miből gondolod, hogy a pasi nem költ ugyanúgy a gyerekére mint az asszony? Egyáltalán miért kellene neki gyerektartást fizetnie, ha ugyanúgy ellátja, mint a felesége. Miért feltétlezik rögtön azt, hogy ettől kezdve ő nem vásárol, nem költ, stb.

Ha nem lakna otthon, akkor a teljes rezsi a feleséget terhelné, tehát örüljön az asszony, hogy ő kapja a családi pótlékot (holott közösen járna) és fizesse a rezsi felét rendesen!

Szemétkedéssel csak saját maga alatt vágja a fát.

2010. dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!