Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van az, hogy mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy mindenki szétmegy? Ennyire felelőtlenek az emberek? Akkor meg minek a gyerek?!?!?

Figyelt kérdés

Itt szinte mindenki (tisztelet a kivételnek) azt írja, hogy van egy vagy két kicsi gyereke, de válni akar. Vagy még csak babája van, de a kapcsolat meg egy nagy rakás sz@r. Nem értem akkor. MINEK KELLETT AKKOR ILYEN HAMAR GYEREKET SZÜLNI?? MINEK ILYEN HAMAR HÁZASODNI??


Szerintem a normális az lenne, hogy:


pár év kapcsolat---->házasság---->pár év házas élet--->gyerek.


No a másik számomra undorító dolog az az, amikor már terhesen meg férjhez a lány. Ennyire nem lehet vigyázni? Nem ismerik a gumit vagy ha már késő akkor az Escapelle tablettát??


Ez utóbbit sok ismerősömnél látom. Nekem felfordul az gyomrom tőle. Az egyik volt jó barátnőm is ezt tette. Azóta meg is szakadt a kapcsolatunk, mivel nem tud másról sem beszélni, csak a gyerekről. Az fb-n is semmi más témáról nem tud írni mint a gyerek. Miért szűnik meg ilyenkor a világ?


S X idő utána meg sírnak ha a pasi félrelép. Pasi lennék én is unnám ezt a témát. Félreértés ne essék, nem vagyok gyerek ellenes, sőt óvodában is dolgoztam és imádtam a lurkókat, de nem tudok olyan lenni, mint amilyenek ezek az emberek. Nálam kb. 10 perc alatt kimerül a gyerek téma. Ezen kívül 1000 más érdekes dolog van még a világban...körül kéne nézni.



Bocsánat az írásért nem provokálni akarok, csak engem ez kiakaszt.


Nos szerintetek?


Üdv


25L


2011. febr. 12. 10:16
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
11:12-nek. Nincs 2 nyelvvizsgám. 3 van.
2011. febr. 12. 11:23
 32/51 anonim ***** válasza:
92%
Hát,ha ilyen tanult vagy, magad is rájöhettél volna az okára,de most én elmondom neked. X évvel ezelött az volt a bevett szokás,hogy anyuka otthon neveli a gyerekeket,gondozza a kertet,állatokat, takarít, főz stb. A férfi dolgozott, ő tartotta el a családot,a nő neve halgass! volt. Ezek nagy része ma is a nőkre hárul, plusz még munkahelyen is dolgozniuk kell,hogy a család fenn tudjon maradni.Ezzel együtt már nem kell mindent eltürnie,sok esetben felesbe van a ház, van a nönek jövedelme szóvalképes kilépni egy kapcsolatból,és mint irtam, nem kell mindent eltürnie! (A félreértések elkerülése érdekében,nem azt akrtam írni ezzel,hogy mindig a pasi a hibás a kapcsolat megromlásában,csak régen ez tényleg így volt)
2011. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
71%
Mindig mondtam én, hogy a diplomához észt nem feltétlenül adnak ;)
2011. febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
86%

Látod itt a hiba: hülye vagy.


Nagyszüleink és elődeink nem azért maradtak együtt, mert ők sokkal felelősségteljesebbek lettek volna, telve tisztelettel, türelemmel, szeretettel - hanem mert egyszerűen ez volt a szokás. Azt hiszed, 500 éve mindenki holtomiglan szerette egymást? Ugyan!

Régen is ugyanúgy kiszerettek egymásból az emberek (már ha szerelemből házasodtak egyáltalán), csak akkoriban tilos volt elválni. Tiltotta az egyház, a nép, a hagyomány.


Azt mondod, milyen már, hogy ma mindenki szétmegy. Nyilván nem ártana az embereknek némi türelmet tanúsítani egymás iránt, legalább megpróbálni helyrehozni a dolgokat. De ahogy írták, az emberek rettenetesen nagyon tudnak változni az évek alatt, ez természetes. És szerinted az jobb, ha 50 évig élsz valaki mellett, akit nem szeretsz, mintha megkapod az újabb lehetőséget a boldogságra? Te ezt választanád talán?

Mellesleg a felelősségről: a szerelmes emberek nem gondolnak arra, hogy egyszer véget ér a románc. nincs mit túlmagyarázni, ez a szerelem, nem a tizenéves terhes tinikkel kellene példálózni, ha hiteles akarsz lenni.

2011. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
93%

Popper Péternek volt egy elgondolkodtató előadása, ahol azt fejtegette, hogy manapság kissé álságos azt várni, hogy örökre szóljon egy házasság, főleg, ha ezt a múltbeli házasságokkal támasztják alá.

2-3-500 évvel ezelőtt összeházasodtak, lett pár gyerek, néhány évig együtt éltek, majd jött egy háború, tífuszjárvány, stb, hopp, férj kiesett.

Vagy a nő halt meg gyerekágyi lázban. Akkoriban nem is 70-80 év volt a várható életkor az egészségügyi és hadi helyzet miatt.

De a gyerekekkel is hasonlóan volt (erre nagyapám is jó példa!), egy családba született 10-15 gyerek, ebből 20-30% valamilyen gyerekbetegségben meghalt, éhen halt, néha több is.


Tehát léteznek élethosszig tartó házasságok, de a jelenlegi békés (hadi szempontból), egészségügyileg biztosabb hátteret nem olyan régóta teremtette meg magának a társadalom egy része (Afrikára ugye ez nem igaz nagyrészt). Szociálisan nehéz még felzárkózni az új mintákhoz. Az ún. fogyasztói társadalom se túl régi, szerintem még az értékkeresési fázisban vannak az emberek társadalmi szinten (statisztika szemszögéből).


Másrészt ott van, amit már említettek: régen a nők teljes mértékben kiszolgáltatottak voltak a férjüknek. Nem volt saját keresetük, a családon belüli erőszak sokkal elfogadottabb volt. A válás viszont szégyen volt, még akkor is, ha nyomós ok volt mögötte (teszem azt egy nagyon brutális férj). Ilyenkor hamarabb verték agyon a nőt, minthogy elváljon.



Házasságról általában: a sajátom előtt beszélgettem anyámmal (70 felé közeledik), neki kettő is volt, a második apámmal, ami azóta is tart. Kérdeztem, hogy mi a "normatív" idő, hogy érdemes legyen házasodni. Mondta, hogy ilyen nincs, ahány ember, annyi kimenetel. Vannak, akik egy hónap után bútoroznak, házasodnak, gyerek születik és nagyon jól működő házasságuk lesz. Van aki meg 10 év után mondja ki az igent és mégis válás lesz belőle pár éven belül.


De érdemes a neten rákeresni a párkapcsolatok dinamikájáról szóló cikkekre. Magam is meglepődtem, hogy mennyire törvényszerű dinamikák vannak jelen (a saját kapcsolatomban is sok mintát felismertem), és mennyi válásos kérdést lehetne onnan megválaszolni.

Hasonlóan megjósolható és hasonló a háttérmechanizmus is, mint a gyásznál. Van néhány fázis, amin át fog menni a kapcsolat. Ezeknek a megfelelő kezelése függ a felektől.

2011. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
24%
Aj Kérdező, kit érdekel, de most komolyan. Ne mások problémáján őrlődj. Ha valaki felelőtlen, akkor így járt. Nem az én életem ment tönkre, hanem az övé. Sokkal több idegeskedést megspóroltál volna magadnak, ha most ezt a kérdést nem írod ki, minthogy itt most jól leosztottak téged. Látod, már "hülye" is vagy, "minek csináltak meg a szüleid" stb. Ilyenkor ez szokott menni. Többen gondolkodnak úgy, hogy hamar házasság, hamar gyerek, aztán ha hamar válás, akkor persze nem az én hibám. DE KIT ÉRDEKEL? Ne húzd már fel ilyenen, úgyis kitartasz az álláspontod mellett, úgy éled az életedet, ahogy neked jó. Nem kell elsietni semmit, főleg, mert még nagyon fiatal vagy. Zárj ki idegeneket az életedből, és csak azzal foglalkozz, hogy te jól dönts.
2011. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
72%

Miért bántjátok a kérdezőt?????


Teljesen átlagos mai problémáról vetett fel egy kérdést. Majdnem minden házasság válással végződik és a legszomorúbb, hogy azok a gyerekek csonka családban fognak felnőni.


Az is teljesen átlagos probléma, amit szintén kiemelt a kérdező, hogy a gyerek születése után megszűnik a férj feleség viszony, csak a baba anya és jobb esetben apa, rosszabb esetben háttérbe szorul minden, ami a házasság előtt volt. Szóval a férj feleség, szerelem részét valahogy elfelejtik a párok és én is ezt látom, hogy sokan tényleg csak a gyerekről tudnak utána beszélni, semmi másról, pedig lehetne másról is. A barátnőm csodálatos anya, mégis olyan jókat el lehet hülyülni vele, tájékozott és bármiről el lehet vele beszélgetni. Tehát ilyen is van és az ő kapcsolatai teljesen rendben vannak, szerintem ő csinálja jól. Ő is beszél a gyerekéről, de csak addig, ameddig mindenkit leköt.


Nem tudom mit nem értettetek ezen a kérdésen, a kérdező nem buta,csak úgy tűnhet indulatosan fogalmazta meg a kérdését, viszont emlékeztetnék rá mindenkit, hogy ez gépelt szöveg, itt nincs hangsúly. Próbáljátok újraértelmezni és úgy megválaszolni a kérdését, ezerszer érthetőbb és logikusabb lesz mindenki számára.

2011. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Na végre egy értelmes ember! (=UTOLSÓ VÁLASZOLÓ)

Te érted hogy miről beszélek és a te barátnőd csinálja jól. A barátnődhöz hasonló anyukák tényleg normális kapcsolatban vannak és maradnak a férjükkel.

2011. febr. 12. 14:04
 39/51 anonim ***** válasza:

Van úgy, hogy valaki annyira vágyódik a gyerek után, hogy mindent bevállal, csak legyen neki.

Egyébként hiába írod, hogy nem akarsz provokálni, mégis provokatív vagy, hiszen inkább bírálsz, mintsem kérdezel. Apukám mondta mindig, hogy nem ítélkezni, hanem elfogadni kell, legfőképp pedig levonni a tanulságot, hogy mi már nem kövessük el uazt a hibát.

2011. febr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező által felvázolt sablont követtem. Nálunk kicsit hamar meglett minden. A férjemmel való megismerkedést követően 2 héten belül összebútoroztunk, + 2 -3 hét múlva derült ki, hogy becsúszott a trónörökös is. 5 hónapos terhes voltam, mikor összeházasodtunk. Szülés követően 15 hónap múlva, meg megérkezett a kistesó. Mindez 8 éve volt. Azóta sem bántam meg, és nem is csinálnám vissza. Egyszerüen éreztem/érzem, hogy az igazi szuszog mellettem éjjelente, és ez eseteben mire vártunk volna? Fölösleges lett volna éveket elpazarolni, csak azért, hogy úgy tünjön mindenki számára, hogy meggondoltuk a dolgot.
2011. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!