Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekről való lemondás többi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekről való lemondás többi lent?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne..

Elváltam 1 éve, a kislányom az apánál lett elhelyezve(így beszéltük meg)ügyvédi, bírósági papír van róla.. azonban.. szeretnék lemondani róla és hogy az apánál legyen végleg és a menyasszonyával ilyenkor mi a teendő?

Mivel jár? Nem szeretnék róluk többet hallani sem.. látni sem.. nem részletezném miért ha nem gond.. aki megért megért aki nem nem is kell.. csak hogy még papírok módosítására van szükség?

Köszönöm előre is!

Kitty


2011. júl. 21. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
72%
Én spec nem ítélem el, csak arra akarom biztatni, hogy ne csináljon ilyen őrültséget!
2011. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
100%
jogilag csak akkor mondhatsz le róla, ha örökbe fogadja valaki...
2011. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 A kérdező kommentje:
Éppen az ilyen beszűkült agyuak és gonosz, kritizáló emberek(?) miatt nem vagyok hajlandó részletezni.. aki hallott ilyenről és ebben van nem kell magyarázni, más különben privátban le írom szintén aki illetékes.. mondom nem érdekel ki mit gondol rólam:) ha meg zavar téged ez nem kell ide jönni, cseszegetni, írogatni..
2011. júl. 21. 12:37
 14/82 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanaz az eljárás, mint mikor az apa mond le a jogairól és a gyermekről.


Ezt csak akkor teheted meg, ha a másik szülő beleegyezik, mert ha nem, akkor továbbra is fizetned kell a tartásdíjat. Ha beleegyezik, akkor aláírjátok a papírokat, és a menyasszony akár örökbe is fogadhatja a kislányt.


Onnantól kezdve, hogy a lemondás érvénybe lép, nem lesz semmi közöd a gyerekhez.

2011. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
54%
megírod nekem, miért? priviben
2011. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhivatalban tudnak felvilágosítani. Talán nyílt örökbefogadással a menyasszony vállalhatná az anyai szerepet. De nagyon gondold meg, mert később már nem lehet visszafordítani. Ha esetleg mélységes fájdalomból tennéd ezt, adj még magadnak időt. Később lehet, másképp gondolod, vagy ha a kislányod felnő, másképp szeretné.
2011. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekről NEM LEHET LEMONDANI csak és kizárólag akkor, ha egyúttal örökbe is adja a szülő. Tehát kérdező neked örökbe kell adnod a gyereket az apuka jövendőbeli feleségének, de ez csak az ő házasságkötésük után történhet meg.
2011. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!:) Pont azt szeretném, hogy el felejtsem őket.. új életet szeretnék kezdeni a párommal..
2011. júl. 21. 12:39
 19/82 anonim ***** válasza:
45%
És ebbe nem fér bele a gyereked...
2011. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
67%
Én hasonlóban vagyok, sajnos. Ha gondolod, írj privátra, megosztom veled tapasztalataimat és elolvasom a tiedet.
2011. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!