Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekről való lemondás többi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekről való lemondás többi lent?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne..

Elváltam 1 éve, a kislányom az apánál lett elhelyezve(így beszéltük meg)ügyvédi, bírósági papír van róla.. azonban.. szeretnék lemondani róla és hogy az apánál legyen végleg és a menyasszonyával ilyenkor mi a teendő?

Mivel jár? Nem szeretnék róluk többet hallani sem.. látni sem.. nem részletezném miért ha nem gond.. aki megért megért aki nem nem is kell.. csak hogy még papírok módosítására van szükség?

Köszönöm előre is!

Kitty


2011. júl. 21. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:
Értem.. AKKOR inkább helyesbítek.. ugye nem kötelezhetnek arra, hogy látogassam a kislányt? NEM szeretném látni őket!
2011. júl. 21. 12:40
 22/82 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen fokon lemondtál már róla azzal,hogy az apánál maradt,nem hinném hogy lenne ebbe beleszólásod,de ha normálisabb válaszokat vársz,akkor jogi fórumokon vegyél részt,itt senki nem fog megérteni fél információkból.
2011. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadási ügyek - nyílt örökbefogadás engedélyezése


Ha a vérszerinti szülők hozzájárulnak ahhoz, hogy gyermeküket általuk ismert örökbefogadó szülők örökbe fogadják, ezt a nyilatkozatukat az örökbefogadók jelenlétében a gyámhivatalnál teszik meg. Ezt követően kerül sor a gyermek kötelező gondozási idejére, kihelyezésére, ennek eltelte után az örökbefogadás engedélyezésére.

2011. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
65%
Ha lemondasz róla, nem kötelezhetnek rá, ugyanis utána tilos a közelébe kerülnöd 18 éves koráig. Az más kérdés, hogy irdatlanul elcseszed az életed és a gyerekét is.
2011. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
100%
A láthatáshoz jogod van, de nem kötelességed. Ilyenre nem kötelezhető senki.
2011. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem, mi értelme volna lemondani róla? Gyerektartást fizetned kell, nem foglalkozni meg így is lehet vele... Ha nyűgöt akarsz az új nő nyakába, arra ez nem jó, még tart a rózsaszín köd, jó a gyerek is, utána meg csak szegény gyerek szívja. Ha nem vagy képes a gyereknevelésre, az megérthető, de nincs értelme lemondani minden jogodat (amit nem kötelező érvényesíteni), miközben a kötelességed (gyerektartás fizetése) megmarad. Lehet, később másképp gondolod! Inkább vond ki magad, várj egy kicsit a döntéssel!
2011. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm!:) Ne foglalkozzatok már hogy milyen életem lesz nekem meg a gyereknek! Inkább magatokkal törődjetek, köszi!
2011. júl. 21. 12:44
 28/82 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem miért akarsz jogilag lemondani róla?

Nem vagy köteles látogatni,tehát nem kell látnod őt, ha nem akarod. Miért akarod jogilag is elintézni ezt? A gyerektartást fizetned kell,ameddig örökbe nem fogadja a volt férjed menyasszonya. Vele beszéltél erről?

2011. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 A kérdező kommentje:
Nem fizetek gyerektartást, ugyanis az apjával meg beszéltük papír van róla bírósági, még ennek ellenére is én kapom a gyest és a családit:)
2011. júl. 21. 12:45
 30/82 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor: LEMONDANI A GYEREKRŐL CSAK AKKOR LEHET, HA EGYUTTAL ÖRÖKBE IS ADJA A SZÜLŐ. Ha örökbeadta, onnantól se joga, se kötelessége nincs a gyerekkel szemben. Tehát nem tarthat vele kapcsolatot és nem kell tartásdíjat fizetni.

A válaszadók keverik ezt a dolgot a szülői felügyeleti jog megvonásával, ami azt jelenti, hogy a szülőnek semmi joga nincs a gyerekhez onnantól, ám a kötelességei élnek, tehát köteles tartásdíjat fizetni. Sok eszement apuka mondana le különben a gyerekéről

2011. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!