Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miert nem szeretem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert nem szeretem a párom gyerekét?

Figyelt kérdés
Elvált, lánya 9 éves. Szerettem a gyerekeket, de amióta öt ismerem mar nem igazán.. Szerintem nagyszájú, undok, pofátlan, akaratos és erőszakos. Pedig én szeretettel fogadtam az elejétől és sosem bántottam.
2011. szept. 11. 13:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb lesz, ha lesz saját gyereked is, mert akkor már jobban tudod a másét is szeretni.Türelem kell hozzájuk és ne várj azonnali változást, mert mindig csak jóval később látszik meg a befektetett idő, törődés és gondoskodás.Te szeresd minden kis undoksága ellenére, főleg, ha nincs más senki, akitől megtanulja, hogy lehet valakit szeretni minden rosszasága ellenére is.
2011. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Hailey13 ***** válasza:
100%

olyan gonoszak vagytok.:D

az én szüleim elváltak amikor kb 5 éves voltam. aztán amikor hét voltam anya is talált valakit és apa is. a különbség, hogy a nevelőfaterommal együtt lakok, apa barátnőjével nem. egy ideig elég furcsa volt, én kis megszeppent voltam, mint egy idegen 'nénivel', de néha kifejezetten úgy láttam őt, mint egy filmbeli mostohát. nem csinált rosszat, de hűvösen viselkedett. mostanában értük el azt a szintet, hogy kedvesek vagyunk egymáshoz, nevetünk egymással és beszélgetünk.

szóval kialakulhat ebből azért valami. általában ilyenkor nem a gyerekek pártját fogom, hanem hogy le kéne keverni néhány pofont, de most nem ezt írom. Furcsa helyzetben lehet a lány, adj neki időt. És maradj továbbra is kedves MINDEN HELYZETBEN. Lehet, hogy valamit ő értelmezett félre, vagy csak a szokásos szitu: azt hiszi te akarod átvenni az anyja helyét (nem írtad vele mi történt, de lényegtelen). Persze csak ha hosszú távra tervezel a pároddal. Szerintem ne hagyd hogy bármi is tönkretegye a kapcsolatot, ha szereted! És nyugalom, türelem!

2011. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Hailey13 ***** válasza:
100%
ja, és 15/L
2011. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem fogod szeretni azt a gyereket, max megjátszhatod, féltékeny leszel rá, ha kicsit mélyebb levegőt vesz, már ki fogsz borulni, pláne ha még ilyen kiállhatatlan is. Mindig zavaró tényező lesz az életetekben, akkor is ha születni fog egy saját gyereketek, mert ez a másik gyerek lesz a jelképe annak, hogy te életed végéig csak második leszel... Második feleség, második gyerekkel... Undorító helyzet! Pláne ha még ehhez hozzájön egy degenerált előző feleség is... Nagy kaland lesz! A legjobb rész akkor jön, mikor közös babátok lesz, és fel fogsz robbanni dühödben amikor látod, hogy elkezd játszani azzal a másik gyerekkel, te meg tologatod a kocsiban a sajátodat! ÉS igeeen, tudom, hogy azzal a másikkal alig van, meg hogy úgy is a tieddel lesz MINDEN nap, mert veletek él, a másikkal meg nem, DE akkor és OTT erre te MAGASRÓL tenni fogsz, csak érzed majd azt a rossz érzést, hogy most kitekered a nyakát mindkettőnek, és mivel ezt nem teheted, elkezded keresni a hibát a másik gyerekben, persze találsz sokat, utána apukát fogod lelkiterrorba tartani, hogy nevelje meg a lányát, vagy megőrülsz, apuka tehetetlen lesz, mindig veszekedés veszekedés, és ha ELÉGGÉ szeret téged apuka, akkor előbb utóbb elmaradoznak majd a másik gyerek látogatásai, és csak nektek fog majd apuka szerepben tündökölni, és majd AKKOR, csak is AKKOR megnyugszol! Én azt írom ami SZINTE minden ILYEN helyzetben lévő nőben benne van! Az hogy megbotránkoztató? Ám legyen, de akkor is -EZ-VAN- :S
2011. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok. Én is hasonló helyzetben vagyok, a párommal neveljük az ő gyerekét. Én vagyok a mostohaanyuci. Szóval én sem tudom őt szeretni, pedig nagyon akartam, ha nem is szeretni de elfogadni, barátságban lenni vele, jó kapcsolatban lenni. Nem sikerül, bármit teszek. Nem is fog már. Ugyanúgy mint a kérdező, imádom a gyerekeket, vele azonban nem működik ez az érzés. Engem ez bánt, idegesít, magamat hibáztattam sokáig. Ma már nem teszem, rájöttem, hogy nem kell erőltetni ami nem megy. Csak így nehéz élni, nagyon nehéz. Nem a sajátod, nem a te nevelésed, nem mondhatsz és tehetsz olyat amit a sajátod esetében megtennél, vagy kimondanál. Nagyon megvisel ez engem, a gyereket nem igazán. Érdektelen, rendetlen, iskolaundoros, szemtelen és minden amit el tudtok képzelni. Ez a gáz a készen kapott gyerekkel, nem tudtam annak idején mire vállalkoztam.

Én is azon az elven vagyok most már amit az egyik válaszoló írt, nem az én gyerekem, nem kell szeretnem. Nem is tudom...és az vesse rám az első követ aki hasonló helyzetben nem így gondolná.

2011. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok újra:


Mindent megteszek érte, mindenben segítem, bármiről legyen szó...semmi nem javít a helyzeten, mára már elfáradtam....ha nem kell amit adok nem kell, ő tudja. Három éve próbálok jó "anyja " lenni...mára feladtam, nem érdekel és lehet lepontozni emiatt. Nekem is csak egy életem van, nem fogom magam tönkretenni, ha neki Így jó akkor nekem is...elférünk egymás mellett nagy a lakás.

2011. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindegyik tanulságos és mindenki hozzátett valamit. Jó volt egy édesanya válaszát is látni, a másik oldalról választ kapni. Külön köszönet. Nehéz dolgok ezek, főleg annak, aki lelkiismeretes és szeretne változtatni, de aztán nagy nehezen, sok idő elteltével, esetleg más emberek véleménye által rájön, hogy ő nem tud sajnos. Pedig jó lenne.. Sok "mostoha" csak céltábla. Van, amikor sehogy sem lehet megfelelni más embereknek.. Nem a "Kiss Zsófi" a gond, hanem egy személy, aki az "új pár" szerepét tölti be ...
2011. szept. 12. 16:03
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Légy türelmes,de én a helyedben megpróbálnám úgy mond nevelni egy kicsit.

Az én páromnak is van gyereke, de ilyen gond nincs.Igaz, hogy ritkán látom.

Elhiszem, hogy szeretettel fogadtad, de légy türelmes ismét ezt írom.Nem is nagyon tudok többet hozzáfűzni.

Amint már írták, nem muszáj szeretni.

2011. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Bár én magam nem lettem mostoha, azért ismerek egy "mostohaanyut", aki a sógornőm (férjem húga). Ő is megörökölt egy problémás gyereket, akivel nem nagyon foglalkozott az igazi anyja, és az apának ítélte a bíróság, aki valahogy kompenzálásképpen eléggé elkényezteti. Az eredmény egy rettentően idegesítő, önállótlan, rossz evő, bepisilős, szófogadatlan kis valami. Náluk is lett egy közös kicsi, de a "mostohagyerek" igencsak bezavar a családi idillbe. Sajnos nagyon nehéz, ha egyáltalán lehetséges helyrehozni azt, amit kicsi kortól kezdve kellett volna megalapozni. Sógornőmet nagyon sajnálom sokszor, mert eléggé megnehezíti az életét az örökölt gyerek.

Alapvetően én is szeretem a gyerkőcöket, és könnyen megtalálom velük a hangot, de ezt a leányt csak azért nem pofoztam fel, míg nálunk voltak, mert sajnáltam egy picit. Mielőtt nagyon gonosznak gondoltok, a pofozhatnékom akkor támadt, mikor a 10 hónapos kicsimmel úgy játszott, hogy a nyakát fogta, mikor egy pillanatra nem néztünk oda... Ez nyilván elég szélsőséges eset, és a kislánynak már a szellemi épségét is megkérdőjeleztük, de mindezekkel együtt tényleg nehéz szeretni, úgyhogy én megértem a kérdezőt.

2011. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az esetek 95%-ban a gyerek meg tudja keseríteni az új pár életét.
2011. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!