Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezésnél, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezésnél, ha gyerek 7 éves lány, apához ragaszkodik kicsit jobban, viszont apa ellen testi sértésért büntetőeljárás indult az anya bántalmazása miatt, mik az anyának az esélyei hogy megkapja a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 14:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Nézd.lehet,hogy furcsán hangzik,de végülis akár nem lehet kizáró ok,hogy megkapja apa a gyereket...egészen addig míg a gyereket nem bántja addig nem igazán lehet felelősségre vonni.akár még azt is lehet mondani,hogy jó apa! apa,és nem férj!!téged mennyit bántott?szemtanúja volt valaha is a gyerek?
2011. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
írtad,hogy egy kicsit apához húz a kislány. kifejtenéd,hogy ez mikben nyilvánul meg?tartásdíjat fizet rendszeresen apuka?van állása apukának?látogatja rendesen a kislányt?van új kapcsolata az apukának?
2011. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
bocsánat nem vettem észre az egyik válaszodat.szóval kislány is látta a bántalmazást,és ezek szerint elég csúnya sérüléseid lettek!!:( sajnálom! kicsit furcsa nekem,hogy ezek szerint látta a kislány a verést,de mégis azt írod,hogy apa felé húz...mikben nyilvánul ez meg??
2011. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
fura,igen.kicsi kora óta rajong az apjáért.lehet én rontottam el,mert mindig együtt vártuk haza a munkából,stb....fényeztem neki mindig az apját.én szoktam leszidni,feladatot adni neki...stb...engem sokat látott sírni,meg szomorúnak,idegesnek.-apa miatt.ez a fő ok.viszont csak én játszom vele,én foglalkozok a dolgaival....nemtudom...lehet én fújom fel a dolgot..de minden esetre félek nagyon
2011. nov. 12. 18:01
 15/23 anonim ***** válasza:
6%

Ha a kislány az apához erősebben ragaszkodik, akkor a pszichológiai vizsgálat ki fogja mutatni, hogy a gyerek kötődése az édesapja felé erősebb. Márpedig ez számít a legtöbbet, aztán az, hogy el tudja-e tartani. A testi sértés az anya felé történt, ezért nincs jeneltősége annak a gyerekelhelyezés szempontából, hogy apuka anyuka ellen támadott. Ha a gyerek ellen támad, az más tészta, de itt szó nincs róla.


Ne vedd magadra, mert csak általánosságban írom: számtalan eset van ám, amikor ezt a kedves mama kis is provokálja a verést, azért, hogy lerúgja magáról a nemkívántos férjet és rátapadjon a gyerekre. Nem te, de sok más nő szokott így tenni. (Csak ma már nem vesszük be ezt a buta játszmát csont nélkül.)


Ha a kislányod az édesapjához ragaszkodik jobban, akkor ezt tudomásul kell venni. Ha jó anya vagy, akkor elengeded a gyerekedet. Lehet még idővel másik pasid, és tőle számtalan gyereked. Ha a kislányod életét tönkreteszed, mert mindenáron figyelmen kívül akarod hagyni az ő akaratát, az nagy gonoszság, és nagy önzés, azt ugye tudod? És te nem vagy önző, és biztosan tudom. :)

2011. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
kiprovokálni????semmi joga nincs megütni a másikat.ezzel nem hiszem hogy példát mutat a gyereknek.nem vagyok önző.sőt.a gyerek nem akar vele lenni,ő azt mondta mindkettőnket szeret.majd dönt a bíróság.ugyérzem,mintha valami ismerőse lennél akiről beszélek.egyébként fontos a gyerek véleménye de nem perdöntő.
2011. nov. 12. 18:09
 17/23 anonim ***** válasza:
10%

Rosszul érzed, és még rosszabbul látod. Mint írtam is, általánosságban beszélek - te miért veszed mégis magadra?


Mondtam: ha a pszichológiai vizsgálton az fog kiderülni, hogy a gyerek az édesapjához erősebben kötődik, mint hozzád, és ő maga mivel 7 éves, a bíróság által is meghallgattatik (ha normális a bíró), akkor egyértelműen a férjnek ítélik a gyereket, különösen, ha jobb anyagi háttérrrel bír, mint te. Miért olyan nagy baj ez? Láthatási jogot te is kapsz!


Ettől teljesen elkülön az a helyzet, hogy a férjed megütött téged vagy sem.


Ismered a Bibliát? A híres salamoni döntést? Tudni kell elengedni is. Ha jó anya vagy, akkor nem akarsz a kislányodnak fájdalmat okozni az önzéseddel, azaz, hogy mindenáron magad mellett tartsd őt, akkor is, ha (erősen) apás. Tönkreteszed, és csak azt éred el vele, hogy meg fog téged gyűlölni. Miért akarod ezt? Vannak kislányok, akik apásak. Miért nem tudod ezt elfogadni?


Egy JÓ ANYA nem akar mindenáron birtokolni és tudomásul veszi a gyereke akaratát és érdekeit. Ha a lányod nem téged választott, akkor nem téged választott. Olyan nagyon nagy baj ez? Tán attól fész, hogy a Társadalom szemében te leszel a Rossz Anya? Baromság!


Akkor leszel az, ha mindenáron tönkre akarsz tenni egy gyereket. Egy jó anya már a csecsemője akaratát is tudomásul veszi és elfogadja, nemhogy egy hétévesét! Elfogadja - és nem megtöri és eltapossa. Ugye, értesz?


Te pedig jó anya vagy. Biztosan párra találsz majd és lesz egy csomó gyereked, közöttük olyan is, aki alkatában jobban hasonlít rád, anyás lesz és téged választ.

2011. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

A testi sértés kiprovokálására elég kevés mentség van!Tudtommal senkinek sincs joga mást bántalmazni még akkor sem, ha provokálják!És egy embert, ha sikerül bántalmazásig provokálni akkor ott már baj van.Egy gyerekhez még több türelem kell mint egy felnőtthöz.Épp mikor fáradtabb vagy nyűgösebb akkor a gyereket is leveri, ha az meg épp hisztis....?Kedves kommentelő...Te nyugod szívvel tennéd ki ennek a gyermeked?

Biblia..Mi köze ennek a mai joggyakorlathoz?Az alapján döntenek vagy mifene?

7 éves korban a gyermeket a bíróság nem kérdezi meg közvetlen hanem szakember által segítségét kéri mivel nem teszi ki egy ilyen stressznek a gyermeket és ilyen esetben sem ez a döntő mivel egy 7 éves még nem képes felmérni mi az Ő testi lelki fejlődésének a legmegfelelőbb!Ezt kicsit józan ésszel is végig gondolva reálisabb mint az amiket a kommentjeidbe írtál!

Jó apa jó anya?Na ilyen nincs!Mindkét szülőnek vannak pozitív és negatív pólusai amik a gyermek fejlődésében kárt vagy épp pozitív fejlődést okozhatnak!Végtére is a testi sértést oktatni kell a gyermeknek mivel ez is egyfajta konfliktuskezelési módszer!Gondolkozzunk már el kicsit hol élünk és milyen évet írunk!Aki kezet emel annak már nincs önkontrollja!Remélem összehoz téged is a sors ilyen emberekkel!

Remélem, hogy a gyermek elhelyezése a gyermeknek legmegfelelőbb módon fog történni!És ezekből a töredék információkból inkább a kérdezőre bíznám egy gyermek nevelését mint egy olyan emberre akinek nincs konfliktus kezelési képessége csak az erőszak!

2011. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Első mondatom kicsit kétértelmű!A testi sértésre van kevés mentség még akkor is ha kiprovokálják!
2011. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15. válaszoló!

Szerinted egy olyan férfi, aki bántalmazza a feleségét a lánya szeme láttára és ittasan elviszi nagymamihoz, az alkalmas egy gyerek nevelésére???


Itt nem arról van szó, hogy adott 2 rendes szülő és anyuka tiltani akarja a gyereket aputól, vagy önzőzni!


Az külön szép, hogy lehet még másik gyereked, aki téged fog jobban szeretni...

2011. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!