Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes együtt maradni CSAK a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes együtt maradni CSAK a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, házastársi kapcsolatban. Már jóideje nem olyan a kapcsolat, mint régen. A férjem nem iszik, szereti a gyerekeket, foglalkozik velük, ha kell, de engem semmibe vesz. Semmi szeretet, gyengédség nincs benne irántam, nem tudom hogy egy puszit mikor kaptam utoljára. Csók már évek óta nincs. A házasélet egyenlő a nullával, csak magára gondolt már jóideje, az, hogy nekem jó legyen, már nem izgatta igazán, ha valamit nem akartam, akkoris ugyanúgy erőltette. Emiatt én már nem is közeledtem felé, mert mindig az volt a vége, hogy csak magára gondoljon, és nekem fájt, amit akart. Hiába mondtam neki már többször, nem érdekli. Nincsenek nagy igényeim,de azt elvárom, hogy az ágyban ne csak magára gondoljon.

Nem ér hozzám, semmi mosoly, vagy bók, vagy bármi, amiből érezném, hogy tetszek neki, szeret, vagy bármi. Ha én közeledtem hozzá, akár csak egy ölelés, vagy simogatás, akkor elhúzódott pár pillanat után, nem is viszonozta.

Eljárok már dolgozni 5 év itthonlét után és olyan jó érzés, hogy más megnéz, bókol, vagy beszéd közben megérint.

Komolyan, olyan az egész kapcsolat, hogy csak a gyerekek miatt vagyunk együtt, kettőnk közt már semmi nincs. Hiába szeretem, valahogy mégsem működik már. Beszélni nem lehet vele, mert tagad, tiltakozik, stb...


2012. ápr. 14. 14:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Mi a fene párkapcsolatról beszélsz. Azért , mert valakinek elkezdett viszketni a segge. Akkor ma egy házasság úgy múködik, hogy ha nem jó szaladok más után, mert csak bókolt. A gyermeket a sok , gyökér viseli meg. Szerinted amikor egy férj szereti a gyermekeit, az nema feleség boldogsága is. Azért kettőn áll a vásár. De gondolom a férj is ennyibe nézi a kedvesét amibe ő a családját.

Tenni érte, hogy jó legyen ki van zárva, majd jön a sokadik. A gyerekek meg azt sem tudják ki az apjuk, mert anyuci a sokadik után rá jön az sem jó. Láttam már ilyet. A gyerkeknek 4 apukályuk volt , de az sem volt jó. Végül , ha a gyermek lelkileg sérül akkor ő a hibás mindenért, mert anyucinak elekezdett viszketni. Na , ez szép.

2012. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy maradi vagyok, de még mindig jobb rendbe tenni, mint válni, csupán egy f...sz miatt. Ne mindegy milyenek lesznek a gyermekek, a másik és tény az sem mindegy ha majd ez a edves kérdező itt rinyál majd, ha az új nem fogadja el a gyermekeket. Vagy majd amikor már a gyermekek sérülnek, mert viszket neki, akkor majd . Szóval bocs. De ilyen gyökér kérdést kiírni. Nálam a család az szent és tabu. Me kell tenni mindent az érdekében, hogy jó legyen.
2012. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

kedves 50%-os akkor te élj ahogy akarsz. De amit a kérdező leírt az már rég nem párkapcsolat. Nem jó se a gyereknek, se a házaspárnak. Szépen lassan csak meggyűlölik egymást. Ennek semmi köze a "viszket a feneke"-hez.

Ha te nem tudod milyen egy jó házasság egy párkapcsolat akkor csak sajnálni tudlak ésazért is sajnállak,mert te ebbe bele is törődsz. De másnak ezért nem kell.

2012. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem foglalkoztál olyan gyerekekkel akik ilyen "szent és tabu" családokból jöttek. Én foglalkoztam.Sokkal jobban sérültek mint az elvált szülők gyerekei. Teljesen fals képük van a családról,a párkapcsolatról, a házastársi együttélésről.

A legtöbbnél évek terápiája mire egyáltalán párkapcsolatra alkalmas lesz.

2012. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

De , igen kedves. Foglalkoztam olyan gyermekekkel is akiknek 4. apukályuk volt. Tdsok olyat is mondani ahol a család szent és tabu. De , értelmes emberek élik meg.

Sok ilyen ismerősöm van. Na de elnézést, azért , mert valakinek elkezdett viszketni.

Az egyik ismerősöm volt így, az is mindent kitalált a férjére. Most már jó a legutolsó is neki, csak ,,,,, .

Mindig amugy is a férfi a rossz. Akkor miért van, hogy a házasságban született gyermekek min 50%-a, nme a férjtől van. Miért van, hogy most már sok esetben a bíróság az apának itéli a gyermeket. Nézz már légyszives szét jobban ezen az oldalon.

Kettőn áll a vásár mindig.

2012. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Azt írod kettőn áll a vásár, de folyamatosan a nőket szidod:) ellent mondasz magadnak. Az én szüleim is együtt maradtak, "miattam" azóta sincs igazán jó viszonyom velük, és nem is szeretem őket úgy ahogy elvileg kellene. A párom "szent a család" családból jött, amibe belepusztult mert az anyja nem akarta elengedni és tiltotta, mert neki szent a család az én páromnak nem lesz külön....ott derültek ki a dolgok az ő szülei között is...így 20 év után, meg hogy folyamatosan el volt nyomva mindenki mert: hunyászkodj meg, inkább legyen béke, lényegtelen hogy mindenki 8 színűnek nevezte a másikat a háta mögött...ha nem képes 2 ember együtt élni, nem képesek ápolni a kapcsolatot akkor el kell válni, nem vitázva , nem ócsárolva és a gyereken összeveszve hanem értelmes emberek módjára és akkor a gyereknek nem lesz semmi baja, ahogy nekem se lett volna úgy. Ahol sérül a gyerek meg nem tudja ki az apja ott a 2 szülő csak d.ugott egy gyereket oszt annyi mert ez a módi a házasságban, elvárás, ott amúgy se nézik soha a gyereket. Ha meg valaki nem érzi jól magát egy kapcsolatban azért mert házas meg van egy gyerek nem köteles benne maradni, 1 életed van elvileg minek elcseszni örökre? Nem kell félni Szent Pétertől, hogy majd jól lerugdos Luciferhez....
2012. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

50%-os. jobb, ha nem szólsz semmit. Egyből abból indulsz ki, hogy viszket valakinek. Nagyon nem erről van szó!

De mi értelme maradni, ha a férfi semmibe vesz, ha se nőként, se feleségként, se anyaként nem néz rád, csak egy cseléd vagy a szemében. Akinek ha gondja van, a férfit nem érdekli. Aki ha próbál valamit megbeszélni a férjével, és azt a választ kapja, hogy engem nem érdelel, leszarom, azt csinálsz amit akarsz... Szerinted? Ha a feleség próbál beszélgetést kezdeményezni, a problémákat megoldani, de a férj ezeket válaszolja rá, akkor itt egyértelműen arról van szó, hogy viszket neki?

Nagyon szűk látóköröd van.

És amikor a férj megüti a nőt, de az hosszas cívódás után megbocsájt neki, hogy adjon még egy esélyt? És amikor a férfi telefonja tele van vad idegen nők meztelen fotójával, miközben a saját feleségéről semmien képe nincs? Amikor a nő hiába öltözik csinosan, hiába új frizura, hiába finom kaják, sütik, a férj meg csak annyit reagál, hogy leszarom hogy nézel ki, engem nem érdekel...

Na, akkor miről beszélünk?

Sehol nem írtam azt, hogy az a gondom, hogy viszket. Csupán egy normális párkapcsolathoz hozzá tartozik az IS, viszont a kedves férj egy rohadt ölelésre sem képes, se puszira se semmire. Nem írtam olyat, hogy azért hagynám el a férjem, mert mással akarok kavarni. Csupán jó érzés, hogy van, akinek tetszem. És ez messze nem ugyanaz, hogy viszket és egyből leteperném!

2012. ápr. 15. 14:26
 18/24 anonim ***** válasza:
Ja , kedves kérdező. Szűk a látóköröm, de én abban a helyzetben voltam amiben Te. Elnézést a akárhány százalékomért, nem érdekel. De egy az tény, kettőn áll a vásár. Egyik mindig bunkóbb a másiknál. Ezek alapján Te vagy az értelmesebb. Az aki megbeszélni szeretné a gondokat az jó, én is ezt szerettem volna anno. de mint süket fülekre találtam. Elnézést, ha megbántottalak, de magamból kiindulva én is kimondottan családcentrikus vagyok, szeretem a gyermekekket , mint apa. számomra ez a fontos. Manapság csupán annyit látni , és hallani, hogy mert ez jobb volt , mert megtettszett neki. Majd rá mnet a család. Én amugy az a megbeszélős tipus vagyok. ezen ellentétben amit leírtál.
2012. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

na csak hogy egy gyerek is beleszóljon, függetlenül a házasságbéli problémától:

amíg a gyerek nem múlt el 17-18 / nem érettségizett addig légy oly szíves és próbáld meg fenntartani legalább a látszatát egy családnak, feltéve ha nem akarsz egy olyan kölyköt aki bagózik és mindenből megbukik. az én szüleim rendesen elbaszták a dolgaikat 4 éve, amire én basztam rá (persze ők szartak rá nekem mi bajom származik az egészből) , úgy éltem meg mint aki körül összeomlik minden amit eddig stabilnak tartottam, a többit remélem nem kell kifejtenem. ha 10 éves sincs a gyerek akkor jóval rugalmasabb sok szempontból, meg igazából fel se fogja mi történik, ezesetben talán még jobb korábban elválni mint később. még egyszer mondom, ha kamaszkorban van a gyerek akkor a legrosszabb döntés ha beadod a kulcsot.

18/f

2012. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, egy cipőben járunk teljesen. 2 éves a gyerekünk, én költözöm tőle a kicsivel. Terhességem alatt már anya voltam, nő nem. Se érintés, se puszi, se semmi. Értelmetlen így élni. Ha magától nem szeret, családterapeuta javaslatára sem fog. Én új életet fogok kezdeni.
2012. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!