Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Na ezt felháborítónak tartom!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na ezt felháborítónak tartom! Én fizessem volt férjem gyerekek utazási költségeit? Mert jobb munkát találtam az ország más területén?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat, félreértettem. Azt hittem a kérdező a volt ferj jelenlegi parja es ugy gondolja, hogy a gyerektartasbol kellene az anyukanak fizetnie a tartasdijat. Egyebkent a törvény szerint a lathatasra jogosultak kell az utazási költségeket állni, jelen esetben ezek szerint ez az otthon maradt apuka.
2013. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
81%

Nem, törvény szerint akkor van úgy, ha ez a költség nem jelentős, vagy így volt mindig is.


Viszont most az anya elköltözött, baromi messzire és ide nyilvánvalóan iszonyú költség havi szinten elutazni.

2013. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
22%
Az anya lakóhelyén kell átvenni, illetve átadni a gyermekeket. Tehát az utazás költségek is a külön élő szülőt terhelik.Tisztelettel: Dr Mohos Gábor ügyvéd
2013. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Igen elköltöztem!

igen itt találtam meg a számításaimat.munka stb

Ezért ne büntessen meg senki!

2013. febr. 22. 13:42
 15/64 anonim ***** válasza:
82%

"Egyebkent a törvény szerint a lathatasra jogosultak kell az utazási költségeket állni, jelen esetben ezek szerint ez az otthon maradt apuka."


EBBEN tévedsz, a láthatásra jogosultnak akkor kell csak állnia az utazás költségeit, ha vagy igen kis távolságról (50 km-en belül) van szó, vagy ö saját maga költözött el aközös lakhelyröl.


Ha a gyerekkel együtt élö szülö költözik nagyobb távolságra, akkor a plussz költséget neki kell állnia, mert a másik féltöl nem várható el, hogy emiatt még jelentös különkiadása legyen. Arról ugyanis nem tehet, hogy a kérdezö elköltözött.

A tartásta kötelezett félnek (általában) eleve nagy anyagi megterhelés a gyerektartás fizetése, a legtöbb esetben a maradék jövedelem nem vagy alig elég a saját megélhetésére. Az nem várható el, hogy a tartásdij fizetése mellett még a megélhetését is veszélyeztesse önhibáján kivül.


Szóval a kérdezönek fizetnie kell a volt férj és a ygerek utiköltségét oda-vissza, akár tetszik neki, akár sem.

2013. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
61%
A fentebbi kamu ügyvédnek nem kell hinni, te fizeted az utazást. Pont. Kellett neked elköltözni...
2013. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
0%
Tévedés, nem kell neki fizetnie.annak kell, aki kapcsolatot akar tartani a gyerekkel. De kérdező nyugodtan késéssel fele egy ügyvédet, az is ezt fogja mondani.
2013. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
80%
nezd, te fizeted oda, az apa meg vissza. gondolj a gyerekedre, o is latni akarja az apjat! ezzel nem az exnek teszel szivesseget!
2013. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elköltöztél ilyen messzire,bele kellett volna kalkulálnod,hogy ezzel számolva is megéri-e anyagilag.


Egyébként nem kötelező fizetned,te is leviheted minden második hétvégén a gyereket és el is hozhatod vasárnap.

2013. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%
72%-os kamuügyvédre ne figyelj,rendes ügyvéd nem ir ilyet
2013. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!