Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ez "megállapodás"?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez "megállapodás"? A férj vagyok, két kisfiúval, a feleségem kiábrándultság, fásultség miatt válni akar. Első ("békítő") tárgyaláson túl vagyunk, a folytatásról állásfoglalás nincs. De.

Figyelt kérdés
A gyerekláthatásról van egy "megállapodási javaslatuk". 6 éve csak én dolgozom, ő otthon gyesen. Én józan, tényleg normális ember vagyok, nem verem a családom, nem iszom, az összes fizetésem (nem kevés) hazamegy a családra, mert nincs más bevételünk. Imádom a gyerekeimet, szeretem a családom, semmilyen házimunkából nem vonom ki magam, és - irracionális ugyan - de szeretem a feleségem. Ehhez képest az ajánaltuk a "megállapodásra": közös akarattal házasságfelbontás (pedig én nem akarom), a gyerekeimet elválasztani tőlem, láthatás kéthetente egy hétvége, és egy nap köztes heteken, gyerektartási azzsonytartási igény több, mint 300.000 per hó, és házmegosztás. Ellentmondás az egész, és bosszúéhes személyiségre vall. Ezzel és a házrészlettel lenullázom a havi egyetlen bevételüket, mehetek a híd alá... Mint aki veri a családját, elissza a pénzt, gyakorlatilag parazitaként akarnak leválasztani a családomról. Pedig semmi büntetendőt nem tettem. Mi a véleményetek?
2013. márc. 22. 15:33
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
ezért "kér" gyerekenként 100-at, magára meg (amíg nincs munkája és gyesen van) 150-et. A kérdés persze, hogy motiválná, hogy visszamenjen dolgozni...
2013. márc. 22. 15:57
 12/44 anonim ***** válasza:
87%
Ajánld fel neki, hogy a kicsik nálad maradnak, nem kérsz gyerektartást, kifizeted a ház felét (már ha eddig egyenlő arányban törlesztettetek, ha nem, nem), ő pedig mehet a lakásába, a gyerekeket pedig akkor látogatja, amikor szeretné. Ez 100x jóindulatúbb, mint az ő ajánlata...
2013. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Ha és, ha van valakije? Öltözzön hozzá és hagyja békén a családját, nem kell magával rántania a gyerekeit is.
2013. márc. 22. 15:58
 14/44 anonim ***** válasza:
89%

Asszonytartás nincs az országban.

Rokontartás van,de azt csak munkaképtelen ember kap ha arra érdemes (a feleséged se nem munkaképtelen,se nem érdemes rá,ráadásul van lakása,eladhatja,élhet abból amig nincs melója)


Bele ne menj ilyenbe.


Gyerekre se itél meg egy biró se 100at/fő.

Ha nagyon jó a fizud,akkor kettőnek együtt 100at igen,többet nem.

2013. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne egyezz bele és próbáld meg a közös felügyeletet.

A többiben nem foglalok állást, mert itt csak az egyik verziót hallottuk, nem tudni, mi lehetett a fásultság és a kiábrándultság oka, de nyilván nem is ez a kérdés lényege, ez a házasság már valamiért tönkrement.

Az anyagi része sem tűnik fairnek, ebben se engedj, beszélj ügyvéddel, hogy mit lehet tenni.

2013. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
a ház közös tulajdon, de csak én törlesztettem, mert csak én kerestem. És teszem a mai napig. Eladom neki a lakásomat a ház feléért cserébe, én maradok a házban, a gyerekekkel, mert csak én tudom eltartani őket, és a környezet is marad?
2013. márc. 22. 16:04
 17/44 anonim ***** válasza:
80%
15. vagyok, erről az asszonytartásról még csak nem is hallottam. Szerintem ilyen nincs, főleg ha tud dolgozni a feleséged. A gyerektartásra meg nem szoktak ennyit megítélni. Csak ismételni tudom, semmiképp ne menj bele.
2013. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
64%
Semmi esély arra, hogy esetleg megmentsétek a házasságotokat? Próbáljatok meg kimozdulni a gyerekek nélkül, feleleveníteni a régi szép emlékeket, stb. ha tényleg szereted még, inkább küzdj érte, éreztesd vele, hogy fontos neked.
2013. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Két diplomás közgazdász, jó fizető munkahylről ment gyesre. Tudna menni dolgozni, ha nem lenne válogatós. tartásdíjat ebben a doksiban kérnek, korábbikban erről lemondtak. A gyerektartást a bíróságra kell bízni.
2013. márc. 22. 16:10
 20/44 A kérdező kommentje:
bocs a hibákért, csak remeg a kezem az idegességtől...
2013. márc. 22. 16:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!