Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ez "megállapodás"?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez "megállapodás"? A férj vagyok, két kisfiúval, a feleségem kiábrándultság, fásultség miatt válni akar. Első ("békítő") tárgyaláson túl vagyunk, a folytatásról állásfoglalás nincs. De.

Figyelt kérdés
A gyerekláthatásról van egy "megállapodási javaslatuk". 6 éve csak én dolgozom, ő otthon gyesen. Én józan, tényleg normális ember vagyok, nem verem a családom, nem iszom, az összes fizetésem (nem kevés) hazamegy a családra, mert nincs más bevételünk. Imádom a gyerekeimet, szeretem a családom, semmilyen házimunkából nem vonom ki magam, és - irracionális ugyan - de szeretem a feleségem. Ehhez képest az ajánaltuk a "megállapodásra": közös akarattal házasságfelbontás (pedig én nem akarom), a gyerekeimet elválasztani tőlem, láthatás kéthetente egy hétvége, és egy nap köztes heteken, gyerektartási azzsonytartási igény több, mint 300.000 per hó, és házmegosztás. Ellentmondás az egész, és bosszúéhes személyiségre vall. Ezzel és a házrészlettel lenullázom a havi egyetlen bevételüket, mehetek a híd alá... Mint aki veri a családját, elissza a pénzt, gyakorlatilag parazitaként akarnak leválasztani a családomról. Pedig semmi büntetendőt nem tettem. Mi a véleményetek?
2013. márc. 22. 15:33
1 2 3 4 5
 21/44 intrepid ***** válasza:
90%
Tanult ember vagy, okos is, de most nem tudsz hatékonyan gondolkodni, mert lebutítanak az érzelmek. Szemétül hangzik, de egy ilyen rafinált nő ellen védekezve ne sajnáld jó ügyvédre a sok pénzt, mert egy mostani rossz itélet évtizedekre befolyásolhatja a te, és a gyerekeitek sorsát. Most nem szabad érzelgősnek lenned, igyekezzél minnél kedvezőbb válást elérni, és amit így megmentesz vagyont, azt költsd a gyerekekre.
2013. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Mindkettőnknek van egy-egy külön lakása, az enyém tehermentes, az övé nem. Eddig persze az ő részletei is én fizettem.

Az mennyire járható, hogy eladom neki az én lakásom, megkapja tehát a házból rá eső anyagi részt, elhúz, otthagyja a gyerekeket velem, és akkor jön, amikor akar? Persze ez kiugrasztja a bokorból azt a nyulat, hogy tképpen ő nem akarja otthagyni a házat és visszaköltözni Bp-re, pedig a gyerekek változatlan környezetéért érvel, ami így megmaradna... Ugyanakkor kellene egy félállású babysitter ehhez, mert egyedül nem tudnék dolgozni is és 3-4-re hazaérni...

2013. márc. 22. 16:41
 23/44 anonim ***** válasza:
82%

Na hagyd magad! Feleség tartás szerintem nálunk nincs, a gyerekekre fognak megítélni, de az fizetés függő, és rájuk gondolom egyébként is adnál.


Nem elérhetetlen, hogy hozzád kerüljenek a gyerekek, ugyanolyan esélyed van rá, főleg ha ő nem dolgozik! De ha ez nem is működik, akkor is ragaszkodj a közös felügyelthez! A házból pedig ne költözz ki, ha ő nem akar veled élni, akkor menjen ő. A nővérem békében vált a férjétől, pedig az tényleg egy link alak volt. A tesóm csak a ruháit vitte. A gyerekekre közös felügyelet van, a hét egyik felében az apánál, a másikban az anyánál. Ez náluk működik jól.


(azért nekem ez fura, el se tudom képzelni, hogy ennek ne legyen oka a feleséged részéről. Egy ismerős család vált ilyen csúnyán, ott mindenkinek azt mondta az apuka, hogy ő milyen jó ember, és hogy szereti a feleségét, családját. Utóbb kiderült, hogy igen, de emellett megcsalta a nőt vagy 10x és nőként semmibe vette teljesen... Nem mondom, hogy te is ilyen vagy, de azért meghallgatnám a feleséget is...)

2013. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
utolsó: az ismerős, hogy gyerekek születésekor a női ffi szerep átcsap néha anya-apává? De nem olyanná kellene, amiben az apa mndennek az akadálya és minden rossznak az okozója? Miközben megszűnik a nőként való hozzámállás? amikor leaáll minden női isnpiráció? És ha szólok, akkor szemrehányás van, nem annak átgondolása, hogy talán lehet benne valami? Röviden ennyi, de félek, hogy ezen már túl vagyunk...
2013. márc. 22. 16:50
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

"Az mennyire járható, hogy eladom neki az én lakásom, megkapja tehát a házból rá eső anyagi részt, elhúz, otthagyja a gyerekeket velem, és akkor jön, amikor akar?"


Én nem ismerem a nejedet, de ahogy a kérdésből látom, ragaszkodik a gyerekedhez és elég kevés az olyan anya szerintem, aki egy házrészért lemond a gyerekei felügyeletéről. Amúgy nem tudom, mennyire járható út, mindent meg lehet próbálni.

2013. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
utolsó: előző, verekedős férjével azért lett átmenetileg jóba, hogy az ráirassa a lakásának a felét. majd elüldözte otthonról, elváltak. A lakás másik feléhez felvett hitelt, azt fizette (illetve én), így van neki lakása.
2013. márc. 22. 16:55
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad havi 300. 000/ hót soha az életbe nem ítél meg a bíróság. Asszonytartás Magyarországon szerencsére nincs, jó pofára fog majd esni és majd kiakar veled békülni mert rájön hogy ennyi volt a jó világa. Na akkor legyél majd erős ennél százszor különb, nőt fogsz találni.
2013. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

"agára meg (amíg nincs munkája és gyesen van) 150-et."


Na persze, meg még az anyja p**ja. Hova képzeli magát az ilyen nő?

Mások meg itt panaszkodtak ezen az oldalon, hogy alig várják, hogy visszamenjenek dolgozni, nem az hogy évekig otthon vannak. Ő meg elüldögél otthon majd 300 ezerért.

Én is diplomás közgazdász vagyok, de rühellem az ilyen ingyenélő nőket.

2013. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

" előző, verekedős férjével azért lett átmenetileg jóba, hogy az ráirassa a lakásának a felét. majd elüldözte otthonról, elváltak." - Kérdező, már bocsi, de egy ilyen jellemtelen-gerinctelen egoista senkit miért vettél el? Nem kalkuláltál vele, hogy esetleg a ti kapcsolatotok is véget érhet, és az akkori ex jelene, az a te jővőd is lehet??? Nálam egy elvált emberrel való kapcsolatban biztos, hogy alapvető szempont lenne, hogy ember tudott-e maradni, tisztességes, méltányos volt-e az előző kapcsolatában.

Az asszonytartás-blődlit meg röhögd ki, a GYES-GYED az nem kötelesség, hanem jog, szüléssel kapcsolatban asszonytartást a szülés előtti és utáni 6-10 hétre lehet kérni max... minden egyéb esetben akkor, ha az illető önhibáján kívül keresőképtelen, és ezt a tényt az igénylőnek kell bizonyítania. Ő meg ugye nem keresőképtelen...

És hát tegyél egy ellenajánlatot, gyerek-elheklyezés fordított szereposztásban, és te tőle mondjuk munkába állása után a fizetése 40%-a de minimum 25eFt/fő gyerektartásra tartassz igényt:)

És vigyél magaddal füldugót, mert utána azt fogja ordítozni persze, hogy "te miféle gyerekeit kisemmizni akaró szemét vagy" - mert nem vagy hajlandó baleknak lenni...

2013. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!

Itt valami nagyon nem stimmel. A leírásod alapján te vagy a mintaférj, és apa, az egyedüli kereső, és lakás, meg háztulajdonos. A feleségnek meg már volt egy elüldözött férje, meg belefásult ebbe a remek házasságba. Valahogy nem áll össze ez nekem. Tudod, ha én fizetem a cigányt, akkor azt muzsikál, amit rendelek. Te pedig valósággal siránkozol itt, hogy milyen gonosz a feleséged. A gyerekek a tieid, vagy még az asszony első házasságából születtek?

2013. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!