Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ez "megállapodás"?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez "megállapodás"? A férj vagyok, két kisfiúval, a feleségem kiábrándultság, fásultség miatt válni akar. Első ("békítő") tárgyaláson túl vagyunk, a folytatásról állásfoglalás nincs. De.

Figyelt kérdés
A gyerekláthatásról van egy "megállapodási javaslatuk". 6 éve csak én dolgozom, ő otthon gyesen. Én józan, tényleg normális ember vagyok, nem verem a családom, nem iszom, az összes fizetésem (nem kevés) hazamegy a családra, mert nincs más bevételünk. Imádom a gyerekeimet, szeretem a családom, semmilyen házimunkából nem vonom ki magam, és - irracionális ugyan - de szeretem a feleségem. Ehhez képest az ajánaltuk a "megállapodásra": közös akarattal házasságfelbontás (pedig én nem akarom), a gyerekeimet elválasztani tőlem, láthatás kéthetente egy hétvége, és egy nap köztes heteken, gyerektartási azzsonytartási igény több, mint 300.000 per hó, és házmegosztás. Ellentmondás az egész, és bosszúéhes személyiségre vall. Ezzel és a házrészlettel lenullázom a havi egyetlen bevételüket, mehetek a híd alá... Mint aki veri a családját, elissza a pénzt, gyakorlatilag parazitaként akarnak leválasztani a családomról. Pedig semmi büntetendőt nem tettem. Mi a véleményetek?
2013. márc. 22. 15:33
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is fura, tökéletes férj a leírtak alapján, szereti a feleségét...stb. Akkor mégis mibe fásult el a nő, miből ábrándult ki? Ha olyan rossz ember, ahogy írja a kérdező, és mindig is az volt, akkor minek vette el, és miért lett két gyerek?


Ezen is elgondolkodtam, kérdező írja: "Miközben megszűnik a nőként való hozzámállás? amikor leaáll minden női isnpiráció? És ha szólok, akkor szemrehányás van, nem annak átgondolása, hogy talán lehet benne valami? "


Na ez mit jelent? Szült két gyereket, nem olyan az alakja, mint korábban? Ez nem elég inspiráló? Vagy otthon van a gyerekekkel és nem tipp-topp ruhában, nem csípi ki magát már a férjnek? Kevesebb az összebújás, főleg egy fárasztó nap után? Nem értem. Ha meg szóvá tette, esetleg nem túl kedvesen, hogy a felesége lepukkant és kövér... Hát ez tényleg elég sértő.

De persze csak találgatok, mert szerintem kettőn áll a vásár, és nem hiszem, hogy kizárólag a nő a hibás ebben az esetben. Valamiért nagyon nagy sértettség van benne, és biztos nem ok nélkül.


Nem mondom, hogy helyes, amit tesz, mert a gyerekek miatt fontos lenne együttműködni, de biztos benne is vannak indulatok.


Kérdezőnek javasolnám, hogy nézzen utána esetleg a válási mediációnak: [link] Értelmes emberek vagytok, lehet segítene helyes mederbe terelni a dolgokat.


Egyébként nekem 3 gyerekem van, nem engedtem el magam, mégis sokat változtam az elmúlt években. Mivel itthon vagyok velük, nem csípem ki magam a férjemnek. Ő mégis egy bombázónak lát, és ezt érezteti is velem. Szerintem az, hogy nálatok ez elmúlt, nem kizárólag a feleséged hibája. De egyébként a gyerek érkezése a legjobb kapcsolatokat is megrengeti és új alapokra helyezi. Van akik kijönnek a gödörből, van aki nem. Nem véletlen, hogy a legtöbb válás a gyerek/gyerekek érkezése utáni 1-2-3 évben történik.

2013. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kell majd 300 forintot fizetned. Ne agyalj, ne gondolkozz, ne tördeld a kezed, keress egy igazán jó ügyvédet. Sok szerencsét kívánok, minden a Tiéd lesz, de, ha megkaptad amit akartál, ne legyél szívtelen a feleségeddel, bár a soraid alapján, biztosan nem is lennél! Nyugodj meg, minden rendben lesz!
2013. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Elnézést 300 ezer forintot.
2013. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
10%

Asszony/ férj tartás a Magyar jog szerint csak ritka esetekben jár

pl ha az elhagyott fél sceloris multipelexben lebénult és a napi bevásárlást se tudja megoldani

Tehát valószinütlen hogy ilyesmit fizetni kéne.

Ha közös a lákás az árán osztozni kell van saját lakásatok már most meg kell hirdetni és eladni amig nem jön össze maradjatok ott.

Van saját lakásod, kereseted tehát nem mész a híd alá lásd reálisan a dolgokat ne idegesitsd mag feleslegesen.

A 2 hetenit láthatás az átlag ettől nem leszel se jobb se rosszabb helyzetben más is ilyen feltételeket kap.

2013. márc. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad. Ne írd alá semmit soha amíg nem látta ügyvéd.

Hogyha még szereted esetleg még egy beszélgetős próbálkozást megér, tudd meg hogy mit akar és van-e valakije.

Ha látod hogy ebből nem lesz békülés, keress egy jó ügyvédet. Ennyit biztos nem kell majd fizetned, és az is megoldás lehet hogy két hetet itt, két hetet ott vannak a gyerekek, ehhez elég nagyok. Asszonytartás, neki?? Lakása van, dolgozhatna, kizárt hogy megítélik.

Kompromisszumot lehet és kell is kötni, de kisemmizni ne hagyd magad. Biztos nem kerülsz a híd alá.

2013. márc. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
55%
Ragaszkodj a közös felügyelethez,vagy a korlátlan láthatáshoz. Beszeld meg az exeddel,ha ti megegyeztek mindenben a birosag nem fog kotekedni,ha latja hogy jo a gyerekeknek,jo mindenkinek rabolint. Cserébe az asszony megkapja maximalis tamogatasod,hogy meg tudjanak élni.
2013. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Bence_ ***** válasza:

Azért lássuk be elég széles e világ.

Létezik olyan ember aki simán belelaposodik a jóba. Aztán ez igen unalmassá is tud válni. Szegénynek.


Lakásomat biztosan nem adnám el.

Ház is maradna. Hiszen ezek mind a gyerekek örökségei.

Anyuka menjen a saját lakásába és fizesse a hitelét.

Max nem kérsz gyerektartást.

Te ügyvéded mit mond erről az egészről?

2013. márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:
35%

Nekem nem tetszik, hogy többször ki van hangsúlyozva, hogy a feleség 6 éve otthon van. Mintha bűn lenne. 2 éves gyerek mellett igenis legyen ott az anyja.

Az is taszító, hogy semmi, de semmi tiszteletet nem tanúsít a kérdező a feleség iránt, hanem idejön egy weboldalra és még ha névtelenül is, de idegenekkell beszéli ki az asszonyt. Egyedül nem tud problémát megoldani? Idegenek támogatására van szüksége? Nem túl bizalomgerjesztő.

El tudom képzelni, hogy az asszony belefáradt mindebbe, mert ha itt megtette, hogy a nőt úgy írta le, mint aki 6 éve nem dolgozik, holott a gyereknevelés, terhességgel, szülessel, éjszakázással kőkemény meló, akkor neki is mindig elmondta, és lealacsonyította a párját.

Nem kell ahhoz se részegesnek, se munkakerülőnek lenni, hogy rossz férj legyen az ember.

2013. márc. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
40%

"Egyedül nem tud problémát megoldani? Idegenek támogatására van szüksége? Nem túl bizalomgerjesztő. "


Ember. Az oldal szlogenje: amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted!


Hadd ne ítéljük már el azért, mert a felesége depressziója miatt nem szeretné elveszíteni a gyermekeit és itt kér tanácsot.


Mellékesen jegyzem meg, hogy a feleségére egy rossz szót sem mondott - szerintem tény, és nem szidalom, hogy valaki 6 éve otthon van (ráadásul lényeges infó is a helyzet szempontjából). Itt te vagy az egyetlen, aki ezt negatívumként értékelte.

2013. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Kedves "Válaszom".

Anélkül, hogy kommentálnék bármi mást a hozzászólásodból, engedd meg, hogy a felvetésemből ideírjak egy idézetet: "Imádom a gyerekeimet, szeretem a családom, semmilyen házimunkából nem vonom ki magam, és - irracionális ugyan - de szeretem a feleségem." Ennél többet szerintem nem is kell hozzátennem.

2013. márc. 25. 09:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!