Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elmúlt a szerelem mit tegyünk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmúlt a szerelem mit tegyünk? Szabadságra, haverokra vágyik. Többi lent, kissé hosszú, de pls.

Figyelt kérdés

A párom és én 4 éve vagyunk együtt, van egy 7 éves gyerkőcöm, akit tisztességgel, szeretetben nevel, apja helyett apja.


Úgy érzem az utóbbi fél éveben ellaposodott a kapcsolat, és többször is hangoztattam neki, hogy a sok munka mellett több időt töltsünk együtt, de ezt nem sikerült kivitelezni.


Mint a hullámcsapás úgy ért, 2 napja közölte velem egy vita közepette, hogy elmúlt a szerelem. Ledöbbentem, mert éreztem a falat kettőnk közt, de azt gondoltam, hogy ez csak egy hullámvölgy amin túl leszünk, és minden olyan lesz, mint az előtt.


Beszélgettünk, kérdeztem tőle mióta fogalmazódott ez benne, azt mondja 2-3 hónapja érzi azt h a szerelem már nincs meg.


Utóbbi időben későn járt haza, sokszor elmentünk egymás mellett. Az a legnagyobb probléma, hogy nem beszéltük meg a dolgokat, én azt gondoltam, hogy van valakije, ezáltal a viták elfajultak, és közel egy hónapja vagdalkozom a szavakkal, hogy menjen ahol volt, stb...


Szerintetek mit tegyünk? Megoldást szeretnénk mind a ketten, szeretné, ha újra éledne a láng, mert nagy a kötődés, de úgy érzem, hogy az utóbbi időkben kialakult vitákkal csak eltoltam magamtól. Nincs 3. fél a dologban (vagyis remélem) mert úgy gondolom, akkor nem így állna hozzá. Azt mondja hiányzik a bulizás, haverok, és hogy nem adok neki elég szabadságot.

Én ezt viszont nem így látom, el járt rallykra, úgy hogy pár alakalommal nem aludt itthon, uszodába az apjával, stb. Ezzel kapcsolatban egyetlen dolog ami zavart (és fog is) hogy volt több olyan alkalom, mikor mondtam neki menjünk valahová, közölte fáradt, 20 perc múlva haver felhívta, és ezt mondta le megy meg iszik egy sört vele, kb 1 órára..erre 3-4 óra múlva jött, persze hogy kiakadtam, mert legalább jelzett volna, akkor nem várom kajával, meg úgy egyáltalán.


A lényeg, hogy szabadságra és bulizásra vágyik, de most próbálkozunk, nem tudom hogy lenne a jobb itt maradni vagy elmenni és úgy próbálkozni? Kérlek segítsetek.



2013. szept. 2. 08:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Hűha, neked tanulnod kell. Például azt, hogy nem támadjuk a másikat, ha egyszer vele vagyunk. Nem küldjük el, nem csinálunk vitákat, nem vagdalkozunk a szavakkal. Mert ezek még a leginkább összeillő embereket is szétszedik.

Viszont minden tüskét meg kell beszélni a lehető leghamarabb, pont ezért, hogy a nagy vitákat elkerüljük. A helyedben keresnék a megfelelő kommunikációhoz könyveket, és megpróbálnám megtanulni, hogyan is kell.


Persze ő is hibázott. Nem tudom, miért vágyódik el, de el kellett volna mondania már sokkal korábban, hogyan érez. 2-3 hónapnyi eltávolodás egyébként még nem a világ vége, ez még helyrehozható. De mindenképpen legyél vele barátságos és szeretetteljes. Akkor is, ha ő nem úgy ölel. Mert sosem tudhatod.

2013. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Fiatalok vagyunk még, ő 23 én 24.

Látom rajta h próbálkozik, és valóban azt szeretné ha újra meg lenne az érzés. Ma beszélgettünk erről most, és azt mondta h ő is mindent megtesz azért, hogy helyrehozható legyen. egyenlőre pár napig így hogy maradok a másik szobában, mintha "lakótársak" lennénk (és akkor viszont nem közeledem), aztán ha úgy érzi nincs változás, elmegyek 2-3 hétre...

Biztos vagyok benne hogy nincs más a dologban, különben nem próbálkozna. A barátaim időhúzásnak tartják, esetleg volt köztetek valaki, akinek a kapcsolatában eljött egy hasonló időszak és ez kellett ahhoz hogy erősebb legyen a későbbikében?

Kicsit megnyugodtam, hogy kibeszéltem magamból a dolgokat, úgy gondolom 1-2 próbát megér, nem mondom h nem tudnék nélküle élni, mert tudnék, de azt viszont megmondom őszintén, hogy a láng már bennem sem úgy ég, persze előjön , de vannak hetek mikor gyengébbek az érzéseim, és van mikor egyik napról a másikra megint beleszeretek, ha lehet ezt így mondani.

Nagyon sokat agyalok most és úgy érzem én rontottam el azzal, hogy mikor kb fél éve felhoztam h laposodik a kapcsolatunk, és szervezzünk több programot munka miatt ez nem valósult meg (sokszor 7 ből 6-7 napot dolgozik) ezáltal nekem is csökkent az iránta érzett odaadásom, mert ez így van, amióta nem érzem h "boldog, és lángol" a kapcsolat, azóta lecsökkent az én törődésem, ami abban nyilvánult meg h kedvetlen voltam, és elhanyagoltam pl a házi munkát, türelmetlenebb voltam vele, és még talán azt is hozzá tenném, hogy már nem simogattam órákon át, hanem 10-20 perc, így lecsökkentek a dolgok.

Szerintetek ha próbálkozom és közeledem, odaadóbb mégis engedékenyebb vagyok, helyrehozható? Időhúzás, vagy tényleg működhet?

Mindenkinek köszi a választ, mennek a kezek :)

2013. szept. 2. 12:19
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem most engedd el egy kis időre,és ha igazán szeret,fontos vagy neki,rá fog jönni,mit veszíthet.
2013. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

azt még hozzá tenném, hogy korához képest nagyon család centrikus, és komoly, ahogyan én is az vagyok.

Amikor jó volt a kapcsolatunk mindketten úgy gondoltuk, h tényleg kivételesen jól működik, pedig anno mikor mi "összekerültünk" próba volt...igazából csak úgy álltunk hozzá, hogy pár alkalommal együtt voltunk, mert épp senkink nem volt, és ő dobta fel, h mi lenne ha megpróbálnák.

3 nap alatt költöztünk össze, és minden szép-és jó volt eddig. nem igazán hiszek a horoszkópos dolgokban de bikák vagyunk mindketten, és a természetünk is egyforma, tényleg olyanok "vagyunk vagy voltunk" egymásnak, mintha a másik felünk lett volna, nagyon passzolunk/tunk egymáshoz.

Félek, hogy elveszítem :'(

2013. szept. 2. 12:37
 15/20 anonim válasza:
59%
Férjemmel dettó ez volt, 3hónapja nem lakik nálunk és közölte h nem is érez irántam semmit csak a gyerek miatt van kikészülve h nem a minden napjai része.... Elköltözött egyből tetetett a nyelvébe pirszinget, bulizgat és szerintem csajozik is bár azt mondja h nem kell neki senki, mert alkalmatlan a párkapcsolatra... De mi is úgy állunk éppen h olyan furán viselkedik velem szemben, mintha vissza akarna jönni, de nem avgyok benne biztos. Szerintem ha egy pasi már így áll a dolgokhoz akkor menjen... Nekem is elég szar, mert én még szeretem, de beláttam ha ő már nem akkor itt már vége ennek a kapcsolatnak. Sajnos!
2013. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekünk voltak ilyen hullámvölgyeink. Annak mondjuk inkább depresszió volt az oka (nehéz szerelmet érezni, ha az ember depressziós), de a munkahelyi stressz is ki tudja fakítani a dolgokat. Egyszer a férjem (akkor még a barátom volt csak) bevallotta, hogy már hónapok óta nem azt érzi, mint korábban. Persze kiborultam, sírás-rívás, aztán lazítottunk a dolgon. Neki több szabadidő járt, inkább barátság jellegűvé vált a kapcsolatunk. Sokat jártunk együtt sétálni és vitaminokat szedett, hogy enyhítsen a depresszióján. Aztán megint egymáshoz ragadtunk, de ehhez idő kellett.

Mondjuk én sosem lazítottam a törődésen, a stressz miatt sem. Esténként megmasszíroztam a homlokát, megmostam a haját... Csak azért írom, mert te írtad, hogy egy ideje már sokkal kevesebbet simogattad.

2013. szept. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kössetek kompromisszumot. Beszéljétek meg, hogy neki mennyi saját szabadidőre van szüksége, kapjon amennyit kér, de cserébe ugyanannyi időt töltsön veletek is aktívan. Ha ő megkapja a szabadságot fel fog lélegezni és értékelni fogja majd a veled töltött időt is.

Egy párkapcsolatban teljesen normális, hogy a kezdeti lángolás idővel alábbhagy, és a szerelem lecsillapodik egy nagyon erős szeretetté, de ez még nem ok arra, hogy a másik fejéhez vágjuk és a másiktól várjuk a csodát. Mindkét félnek dolgoznia kell nap mint nap azon, hogy a kapcsolat működjön. Ha kevés a program, akkor szervezni kell, legyenek közös élmények. Ha kevés a szex, akkor azt is meg kell szervezni. Be kell dobni mindent mindkettőtöknek hogy kikerüljetek a gödörből. Ha megoldható jó lehet pár napos kettesben töltött utazás, wellnes, ilyesmi. Mindketten találjatok ki ötleteket, hogy hogy lehet feldobni a kapcsolatot, írjátok le, cseréljétek ki a cetlit és válasszatok belőlük közösen. Ha pár hét alatt sem történik változás, akkor még mindig ott marad az a lehetőség, hogy szakemberhez fordultok, aki átbillent ezen titeket. Remélem sikerrel jártok :)

2013. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egy idő után mindenképpen elmúlik a klasszikus értelemben vett szerelem... A kötődés sokkal fontosabb. Az, hogy kimondja, nem szeret, de Veled akar maradni, mert kötődik, ezerszer fontosabb.

Azért ne szolgáltasd ki magad neki. Ne legyél az a nő, aki meleg vacsival várja, miután kikocsmázta/rallyzta/ne adj'Isten később nőzte magát... Ha nem akar elveszíteni, akkor ő is figyeljen a Te érzéseidre. Legyen nap, mikor Te és a gyerek vagytok a középpontban, sétáltok, elmentek valahová, vagy csak megnéztek egy családi filmet, másnap meg hagy menjen bulizni, esetleg keress Te is valami elfoglaltságot rajta kívül. Olyanokat nem írok, hogy jaj a gyerekre nagyon figyeljetek, az írásodból kitűnik, hogy nem az a típus vagy, aki otthon hagyja éjszakára egyedül a gyerekét, amíg bulizik...

Remélem sikerül megoldani.:)

2013. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem: próbáljátok meg esetleg felfrissíteni a kapcsolatot, menjetek el valahova kettesben egy hétvégére, ne foglalkozzatok senkivel és semmivel, telefont csak annak vegyétek fel, akire a gyereket bízzátok, nosztalgiázzatok, szeressétek egymást... csodát művel.:)
2013. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
szerintem keresd fel a régi barátnőket. Találkozz velük, legyenek külön programok. Te is alakíts ki magadnak 1 társaságot. Legjobb lenne 1 kéthetes külön vakáció. Ha utána sem javulnak a dolgok köztetek, akkor már késő. Túl fiatal vagy ahhoz hogy csak a férjeddel foglalkozz. Íratkozz be 1 nyelvtanfolyamra, tanulj, képezd magad.
2014. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!