Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem válni akar és nemtudo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem válni akar és nemtudom, hogy kérhetek e tartásdíjjat, mivel nekem csak 27000Ft a jövedelmem? 31 éve vagyunk együtt, sajnos nemtudok dolgozni menni mert nincs hova.

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 22:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezer éve létezik ez a törvény.

Ugyanúgy mint a felnőtt gyerek is kérheti a szülkőktől a tartásdíjat, ha nem tudja magát eltartani, vagy a ygerek is köteles eltartani a szülőt , sőt még rokonok között is létezik jogilag ilyen eltartási akármi :S

Szerencsére az emberek nem élnek ezzel a jogukkal

2009. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
43%
Ezen a törvényen egyáltalán nem kell megdöbbenni, hiszen oda-vissza müködik. Vagyis amennyiben egy asszony van jelentősen jobb anyagi helyzetben a férjénél, őt kötelezik a férje támogatására. Kérd nyugodtan, nem alamizsnát kérsz hanem csak azt a lehetőséget, hogy te is meg tudj élni valahogy.
2009. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hát kaptam hideget is meleget is.Először is egy kis faluban lakunk,ahol nincs munkalehetőség,még a környéken sem.Nem vagyok válogatós,mert takarítottam már tornatermet,szorólapot hordtam,vigyáztam kisgyerekre,de most nincs semmi.Igen 50%-os szoc.járadékos vagyok,gerinc műtéttel,váll műtéttel,súlyos depresszióval mert öngyilkos akartam lenni.Nem akarom magam fényezni de rendes hűséges feleség voltam aki ellátta a háztartást,a gyerekeket és amellett megadott a férjének mindent.Mindíg azt mondta,hogy legyek nyugodt,majd szépen megélünk a kettőnk jövedelméből.Miért ne kérhetném a tartásdíjjat,ha megjár mikor ő tett tönkre az állandó zsarnokoskodásával.Ha valami nem tetszett neki hetekig nem szólt hozzám és elvárta,hogy én kérjek bocsánatot.Most sem tud mást kitalálni csak azt,hogy kevés neki a heti 1-2 szex.De nem tud kedves lenni,nincs egy ölelés,simogatás,csak követel.Azt mondta,kiváncsi lesz ha nem ad haza pénz,mire megyek a nagy szeretetemmel.Aki elitél csak annyitt kívánok,legyen egy ilyen makacs,egoista,zsarnokoskodó férje.Aki ismer azt mondja,hogy kapuzárási pánik van rajta és ezért fel ad mindent.Van két fiam,akik szintén elitélik ezért,mert a szex miatt sokan elválhatnának,szerintem.
2009. nov. 2. 17:09
 24/33 anonim ***** válasza:
73%
A jogosult önhibáján kívül szoruljon rá és ne legyen érdemtelen. ennyi a feltétel a házastársi tartáshoz. Mindaddig jár neki (JOGOSAN), amíg az élethelyzete nem javul ill. újra férjehez nem megy. Amugy ha a pasi lenne szar helyzetben neki is járna. Jogra járok, épp ma tanultam :) Remélem segítettem, ha van még kérdésed írj privátot.
2009. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
70%
Én csak azt tudom üzenni azoknak, akik elítélik a kérdezőt azért, mert szeretne házastársi tartást kérni (ami egyébként törvényesen jár neki), hogy soha nem tudhatják, mit hoz az élet. Még ők is kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy anyagilag rászorulnak akár a volt férjükre, feleségükre is.
2009. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
68%
NA de a kérdezőt valószínűleg élete végéig kéne eltartania a volt férjnek :S
2009. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
49%

Oké, csak azt nem értem miért nem váltál el tőle még akkor amikor nemm voltál rokkantnyugdíjas.

Akkor is 100% hogy "zsarnokoskodott"

Jó feleség, jó anya? Depressziósan? háááááááááááát vannak kétségeim

2009. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Az utolsónak válaszolok:Nem voltam mindíg depressziós.Egy barátságos,vidám,kedves nő voltam.Az évek során alakult ki,azért mert csak nyeltem,tűrtem,kerültem a veszekedést.Azért nem váltam el,mert a gyerekek érdekét néztem.Szerintem az is számít,hogy milyen körülmények között nőnek fel.A szeretetet tőlem megkapták,amit az apjuktól nem.Ő csak vett nekik valamit,mert nála csak a pénz számít.Ha nem lettem volna jó anya,akkor a már felnőtt fiaim nem nekem adnának igazat.Aki rendesen mos,főz,takarít,nem csalja meg a férjét a szexben is azt nézi,hogy őneki jó legyen azMiért rossz feleség?Kár,hogy nem ismersz,más lenne a véleményed.
2009. nov. 4. 18:26
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek érdeke az volt hogy olyan családban nőjjenek fel ahol nincs szeretet, ahol a szülők csak elviselik egymást? Ugye ezt nem gondolod komolyan?
2009. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
73%

És még valami.Nem akarlak megbánatni, és nem ítélkezek, de

Egy feleség nem attól jó, hogy mos ,főz, takarít, és szétteszi a lábát amikor a férje igényli.

2009. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!