Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem válni akar és nemtudo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem válni akar és nemtudom, hogy kérhetek e tartásdíjjat, mivel nekem csak 27000Ft a jövedelmem? 31 éve vagyunk együtt, sajnos nemtudok dolgozni menni mert nincs hova.

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 22:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
43%
Mi az, hogy nem rokona? 31 év házasság után?Éltél Te már annyit? 31 év után igenis igényt tarthat a tartásdíjra. Ha járadékot kap, akkor leszázalékolt, és már nem is 20 éves. Munkát nem kap sehol, az tuti.31 év már feljogosítja az embert, akár férfi,akár nő, hogy ne lehessen egyszerűen eldobni, mint egy megunt tárgyat.Ennyi idő után válni, na az is érthetetlen, de hát sok minden megesik.
2009. nov. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
74%
27 ezret rokkantnyugdijat adnak,nagyim is annyit kap,hasonlo korú lehet mint a kérdező,vidéken 50éves kor felett nem talál munkát,irjon privit aki borsodban tud mutatni 50 feletti leszázalékolt nőnek munkát...nah ugye...
2009. nov. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%

23:36-os. Nem tudod h mi vezetett idáig, csak úgy szólok. Lehet h a kérdező megcsalta és ezért van a válás, nem tudhatod, és nem védheted úgy mintha ő lenne a teljesen ártatlan személy.

Kedves Kérdező! Miért elégedsz még azzal a jövedelemmel, sőt hogyan tudtál megelégedni vele az elmúlt években. Nálunk a te keresetedből még a villanyszámlára sem futja!!!

A másik: kérheted az asszonytartást valóban, itt sokan írták h hogyan teheted ezt meg. De uram bocsánat ne várd már el h örökké eltartsanak mert nincsen normális kereseted!!! Olyan nincsen h nincs hova menned, nem kell finnyáskodni a munka terén, én sem olyan helyen dolgozom ami álmaim ne továbbja, de dolgozok és el tudnám tartani magam hasonló helyzetben. Személy szerint én szégyellném h válás után az ex férjem tart el, sztem ez nem normális dolog. Nézz vmi munka után.

2009. nov. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
67%

Kérhetsz,jogilag jár, de ugye nem gondolod azt hogy életed végéig a volt férjeddel tartod el magad?

MErt az gusztustalan lenne

N

2009. nov. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
71%

Én sem tartom helyesnek,hogy a férj tartsa el a volt nejét!Szívesen meghallgatnám a férj véleményét is.Lehet,hogy nyomós oka van a válásra.A kérdező nem azt mondta,hogy leszázalékolták,és azért nem tud munkát keresni,hanem,hogy nincs hova mennie dolgozni..A kettő nem ugyanaz.Takarítani magánházaknál stb.mindig lehet és sokan szívesen vennék,ha valaki az öreg hozzátartozója mellett lenne napközben.Ha valaki nagyon akar,akkor talál munkát,csak nem kell válogatni.

Felháborító,hogy a bíróságok csak a nőt tekintik embernek.Nem egy férfit ismerek,akinek a válás után 40-50.000.- Ft-ból kell megélni,és még laknia is kellene valahol.Pedig nem is ő volt a hibás,mert az asszony keresett magának szeretőt,de ettől még az asszony az alkalmas erkölcsileg is a gyerekek nevelésére.A férjeket miért nem sajnálja senki?Miért csak az asszonyok az áldozatok?Egyébként én is nó vagyok,soha nem fogadnám el,hogy a volt férjem tartson el..

2009. nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%

Biztos vagyok benne hogy az eltelt 31 év nem volt egy mintaházasság.

Minden kapcsolat két emberen múlik!

2009. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
82%
Ha a férj nem igazgatói fizetést kap akkor ezzel az asszonytartással előbb-utóbb Ő is bekerül az éhezők, a segélyen élők közé
2009. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%
A nők többségének eszébe sem jut asszonytartást kérni
2009. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező:

elárulnád miért nem dolgozol, és miért adta be a férjed a válópert?Te biztos semmiről sem tehetsz?!

2009. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
71%

Én is nő vagyok és nekem is az a véleményem, hogy ez egy bődületes marhaság eltartatni a volt férjjel magát az asszonynak! Én még akkor is így gondolkoznék, ha kiderülne, hogy a férfi egy szemétláda, a nő pedig egy mintafeleség!

Hát, könyörgöm, ha már elválnak, akkor mi közük egymáshoz?

Ha tényleg nincs semmilyen munkalehetőség és veszélyben forog a nő megélhetése és valóban nem lustaságról van szó, akkor se a volt férjtől várja már a segítséget, hanem érdeklődjön az Önkormányzatnál, Családsegítőknél és más hasonló intézményeknél valamilyen juttatásokról!

Ez tényleg a világ legmegalázóbb dolga lenne! Én személy szerint még soha nem is hallottam róla, hogy létezik ilyen, hogy a volt férjtől lehet követelni pénzt! De elég barom törvény!

2009. nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!