Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tegnap egy veszekedés után a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap egy veszekedés után a férjem fejéhez vágtam mindent, ami a kezembe akadt. Ilyenkor már jobb válni?

Figyelt kérdés
24 éve vagyunk házasok, két gyerekünk van. Eddig végig dolgoztam, összehoztunk egy házat, autót, jól éltünk, rengeteget dolgoztam (én is , ő is). Egy éve felmondtam, mert nem bírtam tovább és azóta nem dolgozom, keresek, de nem találok munkát. Elvégeztem egy tanfolyamot és szeretnék vállalkozni, és itt kezdődtek a bajok. Hogy ő nem fog engem eltartani, amíg beindul, és én az ő kárán ne végezzek karitatív munkát. (míg nem volt más, önkéntesként dolgoztam és folytatni szeretném). Túl vagyunk egy párterápián ami sikeresnek látszott, most viszont minden összeomlott. Nem tudom, merre menjek, senki sem támogat (nem anyagilag gondolom!) de érzem, túllőttem a célon, ebből válás lesz.
2013. okt. 2. 06:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
Igen, ebből valas lesz.
2013. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
18%
Én elválnék tőled, az biztos.
2013. okt. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
76%

Nem beszéltétek meg, hogy mi lesz, mielőtt felmondasz?

Ha 24 éves házasok vagytok, akkor nem lehetsz már olyan fiatal, nem kapkodnak utánad a munkaerőpiacon. Mi volt a baj azzal a munkával, hogy ennyire nem bírtad, hogy biztos hely nélkül felmondtál? Mert ha nem beszéltétek meg előre, akkor jogos a kiakadása, másrészt meg ha pl. az egészségedet veszélyeztette közvetlenül, akkor melletted kellene állnia, és segítenie. Mi az, hogy nem tart el?!Ne ettől társad, hogy a bajban is támogasson? Ha beteg lennél, akkor is azt mondaná, hogy nem áll melléd? Remélem, nyomós oka volt anak, hogy felmondtál, és nem kényelmi kérdés...A mai világban a munkahely szinte a legnagyobb kincs...

2013. okt. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük, akkor támogatott. Igen nyomós okom volt rá, biztosan megbetegedtem volna, ha maradok. Az a furcsa, hogy pár hete felmerült egy pénzes(ebb) álláslehetőség, ami sajnos nem jött össze, akkor meg azt mondta, hogy ő nem akarja, hogy minden reggel idegbaj legyen, mert én dolgozni járok. Tehát amíg sz.ban voltam, mellettem állt, most mikor kezdenék kilábalni valami baj van.
2013. okt. 2. 07:24
 5/50 anonim ***** válasza:
Fontos kérdés, hogy miért mondtál fel, mi az amit nem bírtál tovább. Ennek ismeretében lehet csak megismerni a férjed által mondottak igazságtartalmát.
2013. okt. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
100%
24év nagy idő.veszekedések ,pedig minden kapcsolatban vannak.nem hiszem,hogy a válás lenne a legjobb megoldáa.amit együtt felépitettetek,azt kár lenne csak úgy eldobni.hidd el félemberek lennétek.olyan megoldást keressetek ami mind kettőtöknek jó.a beszélgetés az egyik legjobb terápia.üljetek le,és beszéljétek meg kinek mi lenne a legjobb.biztos vagyok benne,hogy találtok megoldást.
2013. okt. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy felmondtam, addig amíg itthon voltam, nem volt vita. Az ő fizetéséből meg tudunk lenni, közvetlen anyagi gondjaink nincsenek. Sajnos ezért volt a veszekedés, mert nem akart velem beszélni, azt mondta, nincs is semmi baj, csak én csinálom a cirkuszt.
2013. okt. 2. 07:30
 8/50 anonim ***** válasza:
81%

24 év tényleg nagy idő. Neked nincs munkád, ezért ideges vagy. Férjed dolgozik, ezért neki is van munkahelyi stressz.

Két ideges ember pedig nagyon könnyen össze tud veszni.

Kérdező! Most Te vetetted el a sulykot azzal, hogy dobálóztál, és nem csak szavakkal.

Főzz finom vacsorát, vegyél egy üveg bort, és higgadtan beszéljétek meg. Nem ártana bocsánatot sem kérned a dühkitörésed miatt.

30 éves házasok vagyunk. Nálunk is voltak konfliktusok, de megoldottuk. Igaz, nem mindent könnyen, sőt van amit csak nagy erőfeszítések árán, de sikerült.

Válás nem mindig a legjobb megoldás.

2013. okt. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
63%
Önkontroll hiány. Gyerekek mit szóltak?
2013. okt. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Sajnos ez már nem megy. Vasárnap óta nem beszélt velem, akkor mondta ezeket. Akkor összevitatkoztunk, de nem veszekedtünk. Hétfőn hozzám se szólt, hagytam, nyugodjon le. tegnap leültünk, és megpróbáltam megbeszélni vele, hogy nekem mi esik rosszul, és hogy a megtakarításainkból (feléből) szeretném finanszírozni a vállalkozást és a további tanulmányaimat. Erre jött, hogy csináljak, amit akarok, csak cirkuszolok. Aztán megint elvonult, és én bekopogtam hozzá, szépen beszéltem vele, hogy beszéljük meg, ami zavar. Azt mondta, nem akar beszélni velem, aztán kigúnyolt, minden szavamat utánam ismételte, amit mondtam. Ekkor borultam el. Nem fogok bocsánatot kérni. Nem megy.
2013. okt. 2. 07:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!