Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tegnap egy veszekedés után a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap egy veszekedés után a férjem fejéhez vágtam mindent, ami a kezembe akadt. Ilyenkor már jobb válni?

Figyelt kérdés
24 éve vagyunk házasok, két gyerekünk van. Eddig végig dolgoztam, összehoztunk egy házat, autót, jól éltünk, rengeteget dolgoztam (én is , ő is). Egy éve felmondtam, mert nem bírtam tovább és azóta nem dolgozom, keresek, de nem találok munkát. Elvégeztem egy tanfolyamot és szeretnék vállalkozni, és itt kezdődtek a bajok. Hogy ő nem fog engem eltartani, amíg beindul, és én az ő kárán ne végezzek karitatív munkát. (míg nem volt más, önkéntesként dolgoztam és folytatni szeretném). Túl vagyunk egy párterápián ami sikeresnek látszott, most viszont minden összeomlott. Nem tudom, merre menjek, senki sem támogat (nem anyagilag gondolom!) de érzem, túllőttem a célon, ebből válás lesz.
2013. okt. 2. 06:58
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Nagy gyerekeink vannak. Egyik az egyetemen, a másik gimis, ő lehet, hogy hallott valamit, fenn volt az emeleten, de nem említette.
2013. okt. 2. 07:49
 12/50 anonim ***** válasza:
22%
Vállalkoztál már életedben? Ha nem, meg még iskola is kell akkor teljesen érthető a férjed. A családi pénzt kockáztatnád bizonytalanért. Havi 50 kiesik minimum.
2013. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
34%
Pontozzatok csak le, biztos ti nem vállalkoztatok még. :)
2013. okt. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
48%

Igaza van az utolsónak! Ma nagyon sok vállalkozás megy tönkre. Te most akarsz belekezdeni. Végeztél gazdaságossági számításokat? Lenne kereslet a vállalkozásod termékére? Van jó adókönyvelőd?

Felelőtlenségnek tartom ezek nélkül egy vállalkozás beindítását.

A férjednek van igaza. Ne tedd tönkre anyagilag a családodat.

2013. okt. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Tehát 20 év munka után (GYES alatt is dolgoztam, mert ő félt, hogy nem tudnánk megélni), nincs jogom megpróbálni valami mást. Inkább haljak bele abba ami van. Minek? Van házunk, kocsink. Gyerekeknek félre van téve az egyetemre. Végül is minden a pénzről szól, azt látom a válaszokból:(
2013. okt. 2. 08:08
 16/50 anonim ***** válasza:
16%

Miért halnál bele? Takaríthatsz is. Átmenetileg sok diplomás ismerősöm csinálta. Őrködést is.


A pénzről szól. Vállalkozóként soha nem kockáztattam volna a pénzem 50%-át. Ez meg közös pénzt családdal. Miért a te önmegvalósításod vigye őket veszélybe?

2013. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljünk már konkrétumokról!


1.) Milyen vállalkozás?

2.) Mennyi penzt akarsz kockaztatni?

3.) Vallalod-e erte a felelosseget, ha nem fog menni? Vagy mondod majd, hogy a ferjnek kell eltartani a csaladot.

4.) En ferjkent szinten nem karitativ munkat javasolnek.

2013. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzt:


"Hétfőn hozzám se szólt, hagytam, nyugodjon le. tegnap leültünk, és megpróbáltam megbeszélni vele, hogy nekem mi esik rosszul, és hogy a megtakarításainkból (feléből) szeretném finanszírozni a vállalkozást és a további tanulmányaimat."

2013. okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Hát eléggé furcsa, hogy a másik zsebében turkáltok, de végül is ez egy névtelen oldal. A vállalkozás masszázs, a végső cél egy természetgyógyász rendelő. Végeztem gazdaságossági számítást, egyik diplomám közgazdász. Szükségem lenne egy kocsira (350 eFt) hogy házhoz járjak. mellette matek korrepetálást is végezhetnék. Az iskola 3 éves, szemeszterenként 110. A kockázat a vendégkör kialakítása , fenntartása, ami lassan indul be. A megtakarítás, amiről beszélünk, illetve a fele 1 Mft. Mellette a gyerekek egyetemére el van különítve a pénz, ahhoz nem nyúlnék. Végső esetben pedig a nyugdíj-megtakarításomhoz is tudnék nyúlni. Had' ne írjam le, mennyi.
2013. okt. 2. 08:31
 20/50 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy ez mind adomentes.


[link]


A masszazs nem biztos, de apolasnak talan betudhato. Vagj bele, csak ne az auto megvetelevel kezd. Az elejen szervalj egy bicajt, es ha mar valami penz osszejott, akkor vegyel csak autot.

2013. okt. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!