Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem válni szeretne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem válni szeretne, közös megegyezéssel, de kommunikálni nem hajlandó. Hogyan vegyem rá, hogy találkozzunk telefonon beszéljünk? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 20:33
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Én szeretem.... Ketten hülyét csinálnak belőlem. Szerintem fél is a következményektől mert én megmondtam nem válok, de ha ő válik és kiteregetem a dolgokat.
2013. nov. 18. 21:31
 12/36 anonim ***** válasza:
81%
Szomorú a helyzet, megértem, hogy ki vagy bukva, de gondolj bele. Valószínüleg már nem szeret, mással akar lenni. Ráadásul még me is csalt. Te hiába szereted még, ha ő nem akar veled lenni. Ha kikényszeríted, nem válsz az jobb lesz? Úgy boldog leszel? Szomorú, de el kell fogadnod a döntését a saját érdekedben.
2013. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Segítsetek kérlek hogyan vegyem rá hogy kommunikáljon??? Ha nem írok alá semmilyen papírt attól még válhat, csak bizonyítania kell a házasság megromlását, vagyoni kérdésben sem egyezünk.
2013. nov. 18. 21:51
 14/36 anonim ***** válasza:
25%

Teregesd, pitiáner bosszú, de a zsarolásod is téged minősít.


Nem hinném, hogy bármely egészséges ember a tálalásodra kíváncsi lenne, egyáltalán végig hagyná neked mondani. Mert egy értelmes embert nem érdekel, főleg nem egy "tálaló" egyed.

2013. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
12 nálad a pont:)
2013. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
74%

"Nélküled is kimondják a válást, úgyhogy az előző szellemi rövidnadrág tippje nem túl hatékony"


Csak, hogy tiszta legyen a kép:


A bontókeresetet bármelyik házastárs benyújthatja a bíróságra, ehhez nincs szükség a másik házastárs beleegyezésére. Ha csak az egyik házastárs szeretne válni, akkor is el lehet válni.

Ez esetben ennek a házastársnak a kérelmére (ún. "tényállásos bontással") bontja fel a Bíróság a házasságot. Ez esetben sor kerül a házasság megromlásához vezető okok feltárására, ami általában tanúk meghallgatása útján történik meg.


Tehát: több tárgyalás, idő és pénz, mint egy sima válás!

Ezt pedig egyik fél sem szeretné szerintem.


Mindenkit elválaszt a bíróság persze. Senki sem kötelezhető arra, hogy házasságban éljen ha nem akar. A váláshoz mindenkinek joga van.


De el lehet válni szépen, csendben, gyorsan és el lehet húzni, mint a rétestésztát kismillió meghallgatással stb.


Itt a férj baromi gyorsan és olcsón akarja megúszni. Annyi gerinc sincs benne, hogy a feleségével, akivel évekig megosztotta az életét, aki gondoskodott róla, megbízott benne azzal leüljön, a szemébe nézzen, vállalja a felelősséget és megegyezzenek.


Szép, hogy a kérdező beszélni akar és egyeztetni nem pedig drámázni de ezt sem értékeli. Milyen ember az ilyen?


Nem tudom, mit akarsz megbeszélni a férjeddel. Ha a vagyon megosztáson van a hangsúly vagy komolyabb dologról akkor kényszeríteni kell a beszélgetésre mert egyoldalúan, és önző módon nagyon nem fog menni.


Ha nem kell osztozni mert egyértelmű ki, mit visz magával akkor javaslom hagyd a fenébe, írd alá aztán pakoljon és húzzon a sunyiba annál hamarabb szabadulsz.


Esetleg az ügyvédeitek lebeszélhetnék a dolgot egymással, felvehetnék a kapcsolatot.

Ez talán neki is könnyebb lenne mert nem kéne szembesülnie veled szerintem szégyenli a pofikáját.


Gondolom elcuccolt otthonról. Mit kéne megbeszélnetek?

2013. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
14 -es tudod Te, hogy miről beszélsz? Voltál hasonló helyzetben????
2013. nov. 18. 22:13
 18/36 A kérdező kommentje:

1, A " barátnőhöz " való kapcsolatából mind a hárman hogyan tudnánk emberi módon lépni?

2, egymás nem lejáratása,

3,vagyoni helyzet,

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásodat!

2013. nov. 18. 22:21
 19/36 anonim ***** válasza:
58%

Nézd Kérdező, hiába írod ki kb ötödszörre ugyanezt a kérdést, sehogy sem fogsz tudni rávenni valakit a kommunikációra, aki nem akar kommunikálni veled, sehogy sem fogod tudni érdemben akadályozni a válást, ha egyszer válni akar, és senkit sem érdekel a Bíróságon, hogy ki csalt vagy nem csalt meg kit.

És azt teregetsz ahol akarsz, és úgy, ahogy akarsz, max ha peched van, és nem tudod bizonyítani az állításaidat, akkor rágalmazásért el fognak ítélni.

Ezen a ponton nincs a dolgoknak olyan koreográfiája, hogy abból Te érdemben jobban jöhess ki, mint egy sima, közös megegyezéses válásból...

2013. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
36%
... ja, és ha napi 10x hivogatod meg SMS-bombázod, akkor előbb-utóbb fel fog jelenteni zaklatásért, és kér egy távoltartásit... ennél nagyobb adu nem is kellhet neki a válóperhez...
2013. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!