Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem válni szeretne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem válni szeretne, közös megegyezéssel, de kommunikálni nem hajlandó. Hogyan vegyem rá, hogy találkozzunk telefonon beszéljünk? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 20:33
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Én nem lépnék ki ebből a kapcsolatból, mert szeretem.... Nagyon fáj amit tett.

Te ügyvég vagy?

2013. nov. 19. 05:59
 32/36 anonim ***** válasza:

"neki kell bizonyítania a házasság megromlását"


NEM KELL! Annyit ír a keresetre, hogy "megromlott a házasságom", senki nem kérdez semmi többet. Bővebben sem kell kifejtenie.

Tanúk végképp nem kellenek, ez a nap vicce. Ha ügyvéd mondott ilyet, akkor vagy nagyon hülye vagy át akar verni.

2013. nov. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Kérdező (#31), nem, nem vagyok ügyvéd, csak konyítok valamit a joghoz...

Tudod, itt két alapvető baj van. Az egyik az, hogy akad elég tisztességtelen ember az ügyvédek között, akit csak a saját bevétele maximalizálása érdekel, és így gátlástalanul kihasználja azt, ha a hozzá fordulónak lövése sincs az egész témáról, arra fogja rábeszélni, abban fogja megerősíteni, ami több tárgyalást, több beadványt, ergo több honoráriumot jelent, és nem azt tanácsolja, ami a felek elemi érdeke lenne, a win-win helyzetre törekvő, minél kevesebb konfliktussal járó, minél gyorsabb, fájdalommentesebb válást...

A másik, hogy az emberek egy jó részében tévképzetek élnek a bírósági munkáról, benne a válóperrel. Szóval a válóper valójában nem valamiféle erkölcsi ítélőszék, nem a tetemrehívás színtere, a magyar családjog szerint a válás kimondásához azt az egyetlen tényt kell bizonyítani, hogy a kérdéses házasság végérvényesen megromlott, nincs reális remény arra, hogy a felek ezt önként, saját elhatározásukból folytatni akarják. A felelősség vizsgálata a házasság megromlásában nem tárgya a válópernek, max olyan szintig kerülhet szóba, ami a "végérvényesen" tény megállapításához kell.

(láttam már ilyent, hogy az egyik fél hosszasan sorolni kezdte az őt ért sérelmeket, majd a bíró egy idő után rászólt, hogy "világért sem szeretném zavarni önt az álláspontja kifejtésében, de kérem, vegye figyelembe, hogy 2 év múlva nyugdíjba megyek" - egyhe derültséget okozva...

Tehát: a válás kimondásához az kell, hogy a bíróság lássa, a házasság végérvényesen megromlott, nem tölti be egy házasság funkcióját. Mi valósznűsíti ezt? Hát ha a felek hosszasabban külön élnek, ha valamelyiknek új komoly kapcsolata van, ha a bíróság által kezdett békítési folyamat nem vezet eredményre, ilyesmi. Ezen túl semmi más nem szorul bizonyításra a válás kimondásához.


A tanúdömpinget nem a válás maga szokta okozni, hanem az, ha a válással egy menetben vagyonjogi és gyermekelhelyezési-tartási kérdések is vannak a perben, a tanukat a bíróság ezekkel kapcsolatban szokta meghallgatni, aka "ordibált-e felperes a gyerekkel, kontra van-e az alperesnek osztozás elől dugdosott takarákkönyve" vagy azt mondta-e az anyós a trabantra, hogy "neked adom" (magánvagyon) vagy azt, hogy nektek adom (közös vagyon)... na ilyenek...

2013. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Ezt mind megértem, de Te mit tennél a helyemben? Éljek azzal a tudattal, hogy a férjem lejáratott, becsapott, takargassam, mert én ezt eddig nem mondtam ki. Rágódjak rajta míg élek, hogy ennyi év után tönkre ment a házasságom, persze ehhez mindketten kellettünk, a férjem megcsalt a család legjobb barátjának a feleségével? Még mondta is dolgozd fel ha tudod? Mit tennél? Válnál közös megegyezéssel?
2013. nov. 19. 16:56
 35/36 anonim ***** válasza:

"Mit tennél? Válnál közös megegyezéssel?" - Kérdező, persze... Tudod, semmiféle vélt vagy valós sérelem nem ok arra, hogy az ember elkezdjen ésszerűtlen, önmagának (vagy első sorban önmagának) ártó dolgokat csinálni, például egy pert elhúzni...

Tegyük fel, hogy sikerrel elhúzod a pert, eléred, hogy legyen még egy tárgyalás - ez még elképzelhető ad maximum. Mit nyerhetsz vele? Mit akarsz ezzel elérni? Mire jó ez? Valóban ettől fogsz más tudattal élni és kevesebbet rágódni? Fog attól egy fikarsznyit is nyugodni a lelked, ha február helyett májusban mondják ki a válást, teszemfel? Vagy csak még tovább pörögsz benne, és nem megnyugszol, tovább lépsz, ami elemi érdeked lenne? Meddig akarod még önmagad büntetni a házasságod ezen szomorú végjátékával? Gondolod, hogy a férjeden ezzel egy fikarsznyit is bosszót állsz, hacsak nincs kitűzve tavaszra egy új esküvője? (akkor mondjuk szódával elmegy, bár roppant kicsinyes )

Kérdező, hol itt a logika? Hol van az itt, hogy "ezt meg ezt teszem, ennek a célnak a reményében"?

Bocs, de most halál komolyan valami olyan akciót látok itt, mint ha Dugovics Titusz ugrana a mélybe, hogy majd félútról visszanézve konstatálja, hogy "ja, a török az fenn maradt"... érted, ha most azt kérdeznéd, hogy "kiszúrjam-e az autóján a gumikat" az is zöldség lenne, arra is azt mondanám, hogy eszedbe se jusson, de legalább lenne benne valami ráció. Na de ebben...

2013. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
A házasság megromlásának bizonyítását tanukkal a jogi fórumon írták. Névtelenül érdek nélkül javasolják. Beszéltem jogásszal is, ő is ezt mondta. Értem amit írsz, teljes mértékben igazat adok, nem érdemes... de számomra nem az egy tárgyalás a fontos hanem hogy kimondódik az igazság. Ha beismerné nem gondolkodnék mit tegyek.Köszönöm segítő szándékú válaszaidat.
2013. nov. 19. 20:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!