Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha van kisgyerek, a férj nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van kisgyerek, a férj nem akar válni, akkor milyen hosszú perre kell számítani?

Figyelt kérdés

A férj a kicsi miatt nem akar válni, a feleséget már nem szereti, csak ölik egymást, de a kicsihez ragaszkodik, nem érti meg, hogy utána sem veszíti el.

Van közös lakás, 50-50%, a férj kötelezhető az eladásra, kifizetésre stb?


2014. jún. 10. 10:46
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
miért menne híd alá? a lakás fele őt illeti
2014. jún. 10. 11:58
 22/44 anonim ***** válasza:
61%
Nem, a lakás fele téged illet és menj el te. A gyerek marad. Ez gyorsan fog menni. Gyorsan el akarsz válni, nem?
2014. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

természetesen ragaszkodom a gyerekhez!!! Pont azért szeretnék válni, mert úgy érzem, hogy nem tesz neki jót, hogy állandóan öljük egymást. Békés válást szeretnék. Az apa pedig akkor láthatja a kicsit, amikor csak szeretné.


Sosem volt más férfi az életemben. gyerekszerelem volt mindkettőnk részéről, ami már évek óta nincs. Baj, ha többre vágyom, mint hogy bántsanak, hogy szeretném, hogy szeressenek? Hogy amikor odabújok, akkor ne lökjenek el, hogy hagyjál már...

2014. jún. 10. 12:12
 24/44 anonim ***** válasza:
27%

"hogy nem tesz neki jót, hogy állandóan öljük egymást"

Igen, mi lenne ha szelíd, békés, kedves anya és feleség lennél? És nem marnád telhetetlenül aki melletted van. Próbáld meg, hátha sikerül. Ne támadj rá követelőzően, várd meg amíg észreveszi: te kedves vagy, szelíd, békés. Meg fog változni. Ha hazaérkezik a munkából, kell egy kis idő, amíg valóban hazaér. Ha ekkor rátámadnak -ezt csináld azt csináld szeretkezz már- elmenekül (a gép elé), elbújik. Nem issza el a keresetét, nem ver, játszik a gyerekkel. Te követelődzöl, semmi sem elég.

Vizsgáld meg, nincs-e ebben igazság.

2014. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
41%
Ha a lakást a házasságotok alatt szereztétek, fele-fele lesz, attól függetlenül, kinél marad a gyerek. Viszont ha az apuka marad a lakásban, akkor sajnos nehéz lesz az eladás, mert ő nem fog igyekezni eladni, sőt ha tud, gátolni fog benne. Ha te ki tudod fizetni a részét, akkor te maradhatsz a lakásban, ez lenne a legszerencsésebb vagy az, ha amíg el nem adjátok, te maradhatnál benne. Kb. 3 havonta van egy tárgyalás, a kicsit és titeket is pszichologiai vizsgálatra küldenek és hát az apuka szívósságán/pénzén múlik, meddig fog fellebezgetni. Keress jó ügyvédet, pár tanút, akkor nem lesz olyan bonyolult. Nekem jó ügyvéddel, tanúkkal sikerült 2 év alatt letudni és mázlim volt, hogy a férjemnek nagyon rossz ügyvédje volt és nem fellebeztek. Bár én alkudtam is, a férjemnek 1 millióval többet adtam a ház árából és az összes elektromos berendezést, gépeket neki adtam, csak hogy ne dühöngjön és hajlandó legyen együttműködni az eladásnál. Azokkal a hozzászólásokkal meg ne törődj, amit fiatalok írtak és nem tapasztalták még meg a "házaséletnek" ezt a részét. Reméljük, nem is lesz benne részük, mert senki sem úgy megy férhez, hogy ide akarna jutni.
2014. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy. Ahogy írtam fiatalon kerültünk össze és nagyon sokszor próbáltam tenni a házasságunkért, de sosem volt hajlandó együttműködni, beszélgetni, megbeszélni a dolgokat. Igenis szerető, jó felesége voltam. A szüleim csak nézik hogy viselem még el, amikor rendszeresen megaláz mások előtt.

Nem tudom kik és miért írják, hogy mennyire rossz feleség vagyok...csak azért mert szeretnék időnként szeretetet kapni...:( Mindegy...Bárki ismer minket, azt kérdezik, hogy miért nem válok el, amikor ilyen csúnyán bánik velem. ....

2014. jún. 10. 12:48
 27/44 anonim ***** válasza:
26%

"csak azért mert szeretnék időnként szeretetet kapni"

Csak azzal törődj, hogy szeretetet adj, a többi magától jön. Amiket írtál, nem olyan, amiért menekülni kellene ebből a családi helyzetből... Senki nem viseli el a lelki koldusokat, mert többnyire kimerül az energiájuk ebben, energiavámpírok.

"nem érti meg, hogy utána sem veszíti el"

De tudja, hogy ezzel elveszíti a gyerekét, a családot.

2014. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Őszödi Ferenc ***** válasza:
80%

Be tetszik ballagni a bíróságra, és el tetszik indítani a válást. A bíróság akkor is szétválasztja magukat, ha a férje tótágast áll.

A gyermekelhelyezésben illetve a közös vagyon megosztásában is dönteni fog a bíróság. Ha nagyon kekeckednek a felek, 1-2 évig is eltarthat, de ez nem jellemző.

2014. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom akik itt bántják a feleséget azok hol élnek? Értem én és valószínű, hogy a hölgy véleménye a dolog egyik oldala és úgy lehetne nagyából kikövetkeztetni a valóságot, ha hallanánk a másik verziót is. De! Miért is kéne egy olyan helyzetben maradnia, egyesek szerint boldogan, engedelmesen mosolyogva, ahol nem érzi magát jól, ahonnan szabadulni akar? Komolyan, ha fáj valamim elmegyek orvoshoz és nem várok a csodára, hogy "ááá majd biztos jobb lesz magától". Biztosan ő is hibás a kialakult helyzetért, de azt remélem senki nem gondolja komolyan, hogy a férj csak az események szerencsétlen áldozata. Kedves kérdező, ne hallgass azokra akik szerint jó ez a helyzet, semmit nem KELL eltűrnöd. Ahogy férjednek sem KELL bármit is eltűrnie, de mivel te léptél nem ő, valószínűleg neki ez a helyzet rendben van. Úgy tudod a házasság két ember kölcsönös kapcsolata és nem egy alá-fölé rendeltségi viszony.
2014. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
45%

"Miért is kéne egy olyan helyzetben maradnia, egyesek szerint boldogan, engedelmesen mosolyogva, ahol nem érzi magát jól, ahonnan szabadulni akar? "


Miért ment bele ebbe a helyzetbe? Miért választotta azt a férfit, miért ment hozzá? És miért nem keresett valaki mást? A házasság nem vicc, a felek tettek egymásnak egy ígéretet, amit illenék betartani!


"Komolyan, ha fáj valamim elmegyek orvoshoz és nem várok a csodára, "


Magyarul megoldást keresek. A válás pont nem a megoldás keresése, hanem annak ellenkezője, azaz nem tesz semmit, menekül a probléma elől. (Az a probléma pedig meg fog maradni. Elválik, talál egy következő hapsit, akivel ugyanúgy összeveszik, mert képtelen együttműködni egy másik emberrel.)


"a házasság két ember kölcsönös kapcsolata és nem egy alá-fölé rendeltségi viszony"


Amint elkezd alá-fölrendeltségi jellege lenni, még csírájában meg kell állni és megbeszélni mindent. Ha pedig kezdetektől olyan a viszony, akkor minek is ment hozzá? Minek is szült gyereket???

2014. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!