Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az ügyvédek miért mondják,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ügyvédek miért mondják, hogy akkor lehet gyerekelhelyezési pert nyerni az anyával szemben, ha az alkoholista, vagy prostituált vagy narkós?

Figyelt kérdés

Itt ilyenekről szó nincs:

[link]



2015. jan. 12. 19:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Az én példám pont az ellenkezője az átlagnak:

Bár dolgoztam, te éjjel mindig én keltem fel rendbe tenni a gyereket, majd odatettem, hogy megszoptassa az anyuka, aki GYED-en volt. Mikor nagyobb lett a gyermek bébiételeket kapott és évekig az esetek 99,99%-ban én keltem fel hozzájuk este. Közben született még egy gyermekem. A szabadidőm kb.: 90%-ban én voltam a gyerekekkel. Ugyanez az arány az anyukánál kb 20% volt. Én meséltem nekik este, én énekeltem és bohóckodtam velük. Sétáltattam őket, mentünk játszótérre és a strandra. Az arányok itt is hasonlóak. Azóta elváltunk, de sokat vannak a gyerekek nálam és nem is szeretnek otthon lenni. Hétköznap is nálam akarnak lenni. Az anyjuk vett nekik tabletet, hogy addig se kell velük foglalkozni. Bébiszitterek is vannak. Sosem dolgozott alkalmazottként, ellenben a vállalkozó és valójában veszteséges volt mind. Raktam élősködött sokáig. A gyerekeket tulajdon tárgynak tekinti. A gondoskodáshoz való hozzálássa is elég siralmas, de ez egy hosszú történet.

Szóval nálunk erősen megfordultak a szerepek.


Ez ha mind igaz, vajon van esélyem?

2015. jan. 12. 20:13
 12/21 anonim ***** válasza:

Én sem értek egyet azzal, hogy csak ilyen esetekben lehet nyerni.


Csak a gyakorlatban az van, hogy legtöbbször az Apuka nem is akar olyan életet élni, ami mellett egy gyereket fel lehet nevelni. Nme akarom részletezni, de pl. munkahelyen megoldani, hogy menni érte, amíg kicsi, vele lenni, ha beteg. Nem a haverok az elsők....

SOk férfi alkalmas erre, nem mondom, de a legtöbb pasi a házasság alatt is a feleségre hárítja a gyerekkel való törődést, és csak néha játszani ül le vele.

Nem mindenki ilyen. Ismerek 2 apukát is, akik maguk nevelik a gyereket. AZ egyik egy kicsi 8 évest, a másik 2 kamaszodó gyereket.

2015. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
azért, mert tudják, hogy az apuka két szép szeméért nem adja oda a bíró a gyereket...
2015. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés:"Ha ez mind igaz".Bemondásra nem sok mindent hisznek el,hisz mindenki azt mond amit akar.Biztosan kérnek majd tanúkat,hogy bizonyítsd rossz anya.Ha olyan korúak a gyerekek meg is hallgatják őket.Kimegy a gyámügy is környezte tanulmányra,a gyerekekkel is fog pszichológus elbeszélgetni.


(Különben itt folyamatosan,az esti meg éjszakai dolgokat említetted,a nappalokat ki töltötte a gyerekekkel?Ki látta el őket?Mert úgy írsz,mintha az anyjuk ezt nem tette volna meg)

2015. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ügyvédek nem mondanak ilyet. Ez a tévhit az átlagemberek fejében él, valamiért makacsul.

Itt lehet - nem jogászoktól - ilyet olvasni. Családjogász ilyet nem mond.

2015. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, most direkt írtam, hogy nem én gondolom így, de a gyakorlatban ezen elvek miatt döntenek rendszerint a bíróságok így, emiatt ne nekem essél meg itt még páran, meg még priviben. És igen, én másképp látom, egyenlő jogokkal kellene dönteniük a gyermek sorsásról.
2015. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Értelek és persze úgy van, ahogy írtad, csak az ember jogosan kifakad, hogy ez így van. Kár, hogy a bíróság ilyen formán nem két személyt vizsgál, hanem anyát és apát. Bár szerintem minél több apa nyer pert, idővel annál inkább meg fog változni ez a szemlélet...remélhetőleg.
2015. jan. 13. 06:44
 18/21 anonim ***** válasza:

Egy kicsi gyermek ellátását az anyja jobban meg tudja oldani. Persze vannak kivételek, de a kivétel erősíti a szabályt.

Az is benne van, hogy ez egy igen régi bevett bírói gyakorlat, hogy az anya kapja a gyereket, az is igaz, hogy ilyenkor női bírók tárgyalják, mert nekik nagyobb az empatikus készségük.

Nem feltétlen jó ez így, de ma Magyarországon igen nehéz egy anyától elvenni a gyereket, még ha drogozik, akkor is inkább elküldik elvonóra, kirendelnek családsegítőt, csak az apa ne kapja meg.

2015. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
+Mert a nőkkel szemben nagy kiszúrás lenne. Aki nő, kiváltképp, ha még gyereket is szül, feleannyit keres, mint a férfi. Így a nők nagy részének választani kell: gyerek, vagy munka.Ha a gyereket választja, lemondva ezzel a normálisan fizetett munkáról, karrierről, nem volna igazságos az apának ítélni a gyereket. Ráadásul ki terhes, ki szül, veszélyeztetve az egészségét?
2015. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: Még jó, hogy nem vagy bíró! :)))) Elfogultságból szín 5-öst kapsz! ;) Sosem értettem azokat az embereket, akik azt hiszik, hogy minden dolog, minden családban ugyanúgy zajlik. Vagy azt hiszik, hogy minden férfi egyforma. Ez nem csak közhely, de hülyeség is. Léteznek nem anyatípusú nők és léteznek anya típusú férfiak. Aki nem hiszi, járjon utána! Hozzáteszem, egyik sem természetes, de ha egyszer így született, hát mit tud csinálni? ;)
2015. jan. 13. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!